Fajny był ten Justin…9.0% posiadania, pewny skład, dobry kalendarz. Jeden transfer i cały misterny plan poszedł w łeb. Tak na gorąco to oceniałem ale popatrzyłem trochę w liczby i może nie będzie tak źle.

Od czego by tutaj zacząć? Może od tego jak grało Leicester na pod koniec sezonu. Niestety a może stety, przypomnę sobie i Wam , że Lisy nic nie grały. Był dramat totalny i teraz wstawiając zawodników w niebieskich koszulkach mamy nadzieję zobaczyć Lisy z początku sezonu a nie z tej fatalnej końcówki.

Bo te z końcówki sezonu potrafiły przegrać z Wisienkami 4-1

ale co najważniejsze na tym obrazku, to ustawienie. Brendan Rodgers zmienił ustawienie zespołu z 4-1-4-1 na 3-4-3 w różnych wariantach taktycznych. Mamy 2 wygrane, 1 remis i 3 porażki. Tak średnio to wygląda.

Justin w tym ustawieniu grał albo na prawej pomocy albo na środku prawej obrony

I to tak naprawdę oznacza, że do czasu powrotu Pereiry na boisko (początek października) nikt raczej mu miejsca w podstawowym składzie nie zabierze. Napisałem raczej, bo nie jestem Brendanem Rodgersem, ale patrząc na czerwone trójkąty przy obrońcach Leicester( 4 wypada na początek sezonu ,plus odejście Chilwella) trudno założyć, aby nagle postanowił posadzić jednego z lepszych zawodników z końcówki sezonu na ławie.

Logiczne wydaje się, wystawienie nowego zawodnika na lewej stronie, tam gdzie zrobiła się luka po Benie. Bo nasz nowy pomocnik?( tak jest przedstawiany na większości stron)/ obrońca może grac na dwóch stronach boiska. Mapka za ostatni sezon w Seria A

Z 32 spotkań w ubiegłego sezonu, 15 zagrał na prawym a 17 na lewym skrzydle. W poprzednim sezonie, zdobył 4 bramki. 2 grając na lewej stronie i 2 na prawej. W ogóle jego mapka strzałów wygląda bardzo fajnie. 36 strzałów, 27 z pola karnego! 17 prawa noga , 11 lewą.

Pod koniec sezonu, kiedy Ben wypadł z kontuzją, na lewej stronie grał Luke Thomas, patrząc na to jakiego zawodnika pozyskał Rodgers. Naturalnym wydaje się kontynuowanie gry z 3 z tyłu, z Castagne na lewej stronie a Justinem na prawej.

Może być też taka sytuacja  , Castagne na prawej stronie pomocy a Justin na prawej obronie. Powrót Ricardo Domingos Barbosa Pereira nie musi oznaczać wcale straty miejsca przez Justina.  On wtedy wejdzie na prawą pomoc, Castagne  przejdzie na lewą stronę. Chyba że we dwóch na prawej! Ciekawie się zapowiada!

Teraz poczekajmy na określenie pozycji Castagne  oraz cenę, obstawiam 5.0.

Ps. czy to Leicester to dobry pomysł na start sezonu? Obrona rozbita przez kontuzje, Mad dochodzi do siebie po kontuzji, końcówka poprzedniego sezonie nie za ciekawa…jeszcze sobie rozważę Vardyego i Justina w składzie na GW1. Może w najbliższą sobotę coś się wyklaruje?