Home FANTASY PREMIER LEAGUE Southampton, najlepsza opcja budżetowa w #FPL?

Southampton, najlepsza opcja budżetowa w #FPL?

1
0

[mks_dropcap size=”20″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#008f5d”] W ciągu dwóch miesięcy z zespołu Southampton została tylko nazwa, klub który znaliśmy w poprzednim sezonie Fantasy Premier League przestał istnieć. [/mks_dropcap]  Zaczęło się od odejścia Pochettino a skończy się gdzieś za tydzień dwa kiedy z klubu odejdą Rodriguez i Schneiderlin i przejdą do Tottenhamu do swojego byłego trenera. Patrząc na historię klubu z Southampton to nie ma się czemu dziwić, ten klub tak funkcjonuje od zawsze. Po prostu teraz trafiła się złota generacja która odeszła praktycznie w jeden dzień. Trochę jak bym widział Ajax w latach 90.

Dobrze że Koemana zachowuje dystans do tego wszystkiego, może mają jakiś super plan na wydanie tych 100 mln funtów które zgarnęli z transferów? Za taką kasę można kupić bardzo dobrych zawodników, kilku bardzo dobrych. Można też zainwestować w młodzież i czekać jak wyrośnie z nich kolejna klasa dobrych zawodników. Do tego czasu jednak kimś trzeba grać.

Po odejściu Lovrena i Chambersa w ciągu 24h do pierwszej XI Southampton awansowali Hooiveld 4.0 i/lub Yoshida 4.5. Dwójka stoperów sprzed ery Fonte/Lovren. Hooiveld sezon 2011 i jego 5 bramek dobrze wyglądają. Za 4.0 Matt Targett następca Shawa, podobno równie dobry talent z akademii Southampton.

W pomocy na środku Cork 4.5 i Wanyamy 4.5 . Na lewym skrzydle nowy zakup Tadic i na 2 pozycje w pomocy mamy 3 zawodników. Davis 5.0 i 110 pkt w poprzednim sezonie. Ward-Prowse 5.0 i jego stałe fragmenty gry. Ramírez 5.5 teraz bez konkurencji w ataku może się odblokuje w końcu i spłaci te 11 baniek które klub na niego wyłożył? Jest jeszcze Isgrove 4.5 i tak sobie patrze na to co robi w presezon…

Pelle z opcji kupuj zmienił się u mnie na wstrzymaj się z decyzja do czasu wydania 100 mln funtów przez klub. Nie zdziwię się jednak że większość z tej kwoty pójdzie na szkolenie młodzieży. Przecież kolejny Shaw kiedyś tam znowu będzie na pierwszych stronach gazet…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *