Sobota 13:30

0

Jak to właściwie jest z tą 13:30 w sobotę? Słusznie wystawić kapitana o tej godzinie ? Na pierwszy mecz danej kolejki? Czy też nie słusznie? Ja z wyborem C, unikam soboty o 13:30, jak tylko mogę.

W poprzednim sezonie, mieliśmy 23 spotkania, która zaczynały się o 12:30 lub o 13:30. To jest bez znaczenia, ponieważ łączy je jedno, to były pierwsze spotkania danej kolejki.

23 spotkania:

wynik Home Away
0-0 Middlesbrough Leicester
0-0 Bournemouth Spurs
0-1 Crystal Palace Chelsea
1-1 Watford Crystal Palace
1-1 Man Utd Bournemouth
1-1 Man Utd Arsenal
1-1 Spurs Liverpool
1-2 Burnley Man City
1-2 Man Utd Man City
1-3 Man City Chelsea
1-4 Sunderland Arsenal
2-0 Arsenal Hull
2-1 Hull Leicester
2-3 Liverpool Swansea
3-0 Chelsea Leicester
3-1 Liverpool Everton
3-1 West Brom Arsenal
3-1 Chelsea Arsenal
3-2 Watford Everton
4-0 Spurs West Brom
4-0 Spurs Watford
4-0 Spurs Bournemouth
4-1 Man Utd Leicester

Wyniki jak wyniki, nic wielkiego, raz ktoś wygra a raz ktoś przegra, taki sport. W poniższej tabelce, wykreśliłem spotkania, w których raczej nie decydowaliśmy się na C. Od Boro Leicester 0-0, bo to raczej nie był kandydat na wybór C, do hitów w stylu Chelsea Arsenal, bo to kolejny mit FPL. Nie gramy na C w hitach kolejki. ( szanuję wybór HK na C w nadchodzącej kolejce) Może i słusznie? wystarczy spojrzeć na wynik spotkania, United Arsenal czy Spurs LFC, 1-1 na koniec a z drugiej strony wyniki Chelsea, która ogrywała w poprzednim sezonie City i Arsenal.

Zostaje 14 spotkań:

wynik Home Away
0-0 Bournemouth Spurs
0-1 Crystal Palace Chelsea
1-1 Man Utd Bournemouth
1-2 Burnley Man City
1-4 Sunderland Arsenal
2-0 Arsenal Hull
2-3 Liverpool Swansea
3-0 Chelsea Leicester
3-1 West Brom Arsenal
3-2 Watford Everton
4-0 Spurs West Brom
4-0 Spurs Watford
4-0 Spurs Bournemouth
4-1 Man Utd Leicester

Mamy kilka ewidentnych wpadek, jak te 3 pierwsze spotkania na liście. To są mecze, w których mogliśmy pogrążyć nasze szanse na dany GW.  Skromne 3 mecze z 14.

78,57%  szansy na to, że trafimy poprawnie kapitana. To w momencie, kiedy odrzucimy spotkania , tak jak ja tworząc drugą tabelkę.  I co? Czy to dużo? Nie sprawdzałem tego przed GW1 , ale czy wiedząc to , wystawiłbym Mane czy Firmino na C z Watfordem na wyjeździe? Nie Lukaku był najlepszą opcją, jaką miałem w składzie i jaka była widoczna na horyzoncie. Gdyby takie spotkanie rozpoczynało GW2, to poważnie rozważyłbym zawodników LFC na C. Jak się skończyło , wszyscy wiemy. 3 bramki dla Liverpoolu pokazują , że ta 13:30 nie jest taka najgorsza.

Tak jak teraz, zastanawiam się nad Lukaku. Najtrudniej w tym wszystkim, zmienić stare przyzwyczajenia. Po tylu sezonach, całych tych gusłach z FPL. Niby WBA dobrze bronią a w poprzednim sezonie, tylko 2 CS u siebie. WHU ma słaba obronę i 8 CS u siebie. Te wszystkie sezony, siedzą gdzieś tam głęboko w głowie. Może nie pamiętam już ich tak dobrze, ale na pewno, mają wpływ na obecne wybory. Dlatego też, łatwiej jest grać nowym. Nie mają tego obciążenia, doświadczenie nie podpowiada czy tez nie okłamuje. Idą na żywioł, mniej kalkulują.

Feel, don’t think. Use your instincts.

Jest też drugie dno wyboru C. Mój bardzo słaby start sezonu. Tzn, najgorszy od kiedy pamiętam. Przeważnie udawało mi się , wystartować lepiej na GW1 niż w tym sezonie.  Nigdy nie ładowałem tyle kasy w obronę , nie miałem tak drogiego bramkarza. Po pierwszym GW1, nie miałem dwóch pomocników do wymiany z powodu kartki lub kontuzji. OR 1M, grubo się zaczyna. Jeżeli mój świat FPL, stanął na głowie, to grajmy tak dalej.

Pierwsza strzałka przed nami . Zielona daje odetchnąć do GW3. Czerwona, powoduje kropelkę potu na skroni( zjazd w pobliże 1.5M OR)

13:30, Lukaku na C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *