Żodyn się nie spodziewał.

Ledwo podsumowaliśmy ostatnią kampanię, a FPL już teraz bawi się dalej i wyjątkowo wcześnie, z terminarzem całym na biało, uruchomiło nowy sezon. Już dawno tak szybko nie kliknąłem w link, to jest od czasów przeglądania memów po słynnym europejskim 2:8.

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Oznacza to nic innego, jak odkrycie kart, poznanie wszystkich cen i możliwość ustawiania składów. Na analizę kalendarza przyjdzie jeszcze czas, a ze względu na wiadomo co może być ona w cholerę skomplikowana. Pożyjemy, zobaczymy, na razie możemy śnić o całej jedenastce grającej przeciwko Norwich w GW1. Albo Crystal Palace:

A teraz parę ciekawostek:

GK: Sztabę złota kosztują Allison i Ederson (6.0). Do grona 5.5 dołączają HendersonPope; wobec alternatywy w postaci Zbójcerzy-boczniaków za 4.5 poparcie dla Papieża znacznie spadnie. Fabian też niestety 5.0. Szeregowiec Ryan ma chyba wieczysty kontrakt na bycie 4.5. Za taką cenę możemy kupić również chociażby McCarthy’ego. Jak Heaton się nie wyleczy, a Villa nie ogarnie bramkarza, to mamy Nylanda 4.0.

DEF: TAA za 7.5, Robbo za 7.0, VvD za 6.5. Wszyscy inni kosztują mniej niż Virgil, chyba zgodnie z przewidywaniami. Na półce 6.0 pozostaje Doherty. Stażysta tym razem otrzymał Arsenal, mamy taki oto wesoły przypadek: 5.5 za Davida Luiza wobec 4.5 za Salibę.

MID: Najdroższe trio Mane/Salah/Auba po 12.0. Tak tak, mamy Aubę jako pomocnika, ktoś tu wysłuchał modłów. Zaraz po nich duet Kevin/Sterling po 11.5 – w przypadku Stera mamy obniżkę o 0.5 względem poprzedniego sezonu. Bruno za 10.5 – mam wrażenie, że z okrągłą dyszką bardziej by mu było do twarzy. Wśród młodych gniewnych: Greenwood 7.5 i Foden 6.5; prawdę mówiąc, myślałem że obaj będą o milion drożsi. Brighton przekształcono w wyprzedaż garażową, możemy przebierać tam wśród zapchajdziur 4.5 Stevens/Alzate/Bissouma.

FWD: Napastnicy wyraźnie ustąpili pola pomocnikom i ceny to odwzorowują – zaledwie trzech strzelców z metką z dwiema cyferkami przed kropką. Aguero 10.5, Kane 10.5, Vardy 10.0. Ingsowi i Jimmy’emu dowalili 8.5; to może nie cena zaporowa, ale na pewno odstraszająca. Ledwie pół miliona więcej kosztuje Martial 9.0. Gorący nabytek w postaci Wernera FPL wycenia na 9.5 – czas pokaże, czy “tylko”, czy “aż”. Za cenę 4.5 mamy zaledwie 4 słupy, z czego dwa w Aston Villi. Nadzieją na nowego Greenwooda może być Brewster 4.5 – pod warunkiem, że zostanie gdzieś wypożyczony. A, no i Antonio za 6.5!

Zmiany pozycji:

Auba (ARS): FWD –> MID
Davis (AVL): MID –> FWD
Richarlison (EVE): MID –> FWD
Fernandinho (MCI): MID –> DEF
Rashford (MUN): FWD –> MID
Martial (MUN): MID –> FWD
Ritchie (NEW): DEF –> MID
Lundstram (*) (SHU): DEF –> MID
Callum Robinson (SHU): MID –> FWD
Dier (TOT): MID –> DEF
Grosicki (WBA): CH –> PL
Antonio (WHU): MID –> FWD
Jota (WOL): FWD –> MID

*** Zmiana deadline’u ***

Od nowego sezonu deadline ustawiania składów zostaje wyznaczony na 90 minut przed startem pierwszego meczu kolejki wobec 60 minut w ubiegłych latach. Ruch ma zapewne ograniczyć korzyści wynikające z przecieków. Niby drobiazg, ale na początku szczególnie warto będzie o tym pamiętać, by się przyzwyczaić.

To chyba tyle z najważniejszych informacji. Owocnego knucia bądź też spokojnego wypoczynku, co tylko wolicie 🙂