Fortune and glory, kid. Fortune and glory.

Zakończyły się eliminacje do Pucharu Bloga. Nigdy nie jest sprawiedliwie, ale dokładnie 503 osoby dołączyły do grona redakcyjnego i zwycięzcy Pucharu Bloga z zeszłego sezonu. Potrzebne do tego było 196 punktów zdobyte w 3 kolejkach + wysokie OR.

Teraz redaktor GRUWWA sprawdził Wasze ID i wstawił do Excela, gdzie 512 drużyn będzie walczyć w formule head-2-head. O rozstawieniu decydowała w pierwszej kolejności liczba zdobytych punktów, a następnie globalny ranking. Stąd niewielkie różnice pomiędzy klasyfikacją z eliminacji, gdzie brana była pod uwagę także ilość hitów, a finalnym rozstawieniem.

Uwaga: TERAZ NIGDZIE NIE TRZEBA SIĘ ZAPISYWAĆ. Puchar Bloga nie jest ligą prywatną i Wasze punkty znajdą się po prostu w tabeli na blogu. Slot eliminacji do pucharu można przeznaczyć na inną ligę lub poczekać na LMS-a.

Sprawdzamy oczywiście pkt netto, czyli po odjęciu punktów za dodatkowe transfery. W przypadku remisu decyduje globalne OR (zawsze i bez wyjątku). Przegrany odpada z Pucharu, zwycięzca przechodzi dalej. Proste.

250 pkt – Dokładnie taki wynik był potrzebny aby zakończyć eliminacje na pierwszym miejscu. Taki wynik zrobiła drużyna Ogórki_Zdzisława.

Kiedy popatrzymy na OR to mamy 4 drużyny w TOP1000:

56 OR – drużyna Prezes , która zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Polsce i a co za tym idzie, przewodzi w każdej lidze , w tym w lidze Niszowego Bloga. Polecam luknąć historię drużyny z tego sezonu. Prezes teraz w pierwszej rundzie zagra z drużyną LFC11.

353 OR – drużyna BBQ Pierogi Alert, 4 w Polsce i 2 w lidze Bloga.

465 OR – drużyna HammerskiPL. Po kolejce 8, 27 miejsce w OR od tego czasu delikatny spadek ale dalej TOP1000.

557 – OR. drużyna Der Mannschaft. Pierwszy sezon w FPL i od razu z takim wynikiem.

W drabince, pierwsze miejsce zajmuje drużna Braveheart , czyli zwycięzca ubiegłorocznej edycji Pucharu Bloga. W tym sezonie 48k OR. Potem redakcja zgodnie z aktualnym OR.

Nagroda za 1 miejsce – limitowana koszulka Niszowego Bloga i wieczny fejm w środowisku polskiego FPL!

Aby dostać nagrodę, trzeba się do Nas odezwać po zakończeniu rozgrywek albo poprzez nasz profil na FB albo na TT, więc zachęcamy do śledzenia. Można tez zostawić suba na kanale  https://www.youtube.com/fantasyplpl

Startujemy w sobotę! Powodzenia wszystkim!

PS. Ja trafiłem na blogowego wyjadacza FPL Freaka, który jest wyżej trochę ode mnie w OR, gra 9 sezon i już zapisał piękną kartę w historii zeszłorocznego LMS-a. Drużynę ma bardzo mocną. Na oko mocniejszą od mojej. Mogę tylko zgadywać jak zagra i co zrobi z FT. Obstawiam, że zagra Sterlingiem na C (Son zawsze niepewny po repach), którego nie mam, więc jak w większości pojedynków opaska będzie miała kluczowe znaczenie!

Ja trzymam kciuki, żeby rozgrywka była na jak najwyższym poziomie. Swojemu rywalowi życzę oczywiście powodzenia i niechaj zwycięzca z naszej pary wygra cały ten turniej!