Home FANTASY PREMIER LEAGUE Pre-season 10 – 13 lipca

0

Ruszamy.

Stoke City

Neuchatel Xamax 0 : 1 Stoke City

Stoke City zwiedza Szwajcarię.  W pierwszym spotkaniu jedną bramką, i to samobójem Sejmenovica), pokonali drugoligowe Neuchatel Xamax. Składy Stoke City:

Stoke City pierwsza połowa: Butland; Bardsley (Edwards 19), Shawcross (C), Sweeney, Pieters; Adam, Jarvis; Arnautovic, Bojan, Telford; Berahino. Subs: Edwards, Campbell.

Stoke City druga połowa: Haugaard; Johnson, Wollscheid, Souttar, Tymon; Muniesa, Imbula; Ngoy, Shenton (Campbell 80), Verlinden; Crouch.

Spotkania nie ukończyli kontuzjowani Arnautovic i Bardsley. Lepsze zawody rozegrała pierwsze jedenastka a pudełko szwajcarskich czekoladek otrzymał najlepszy na boisku Berahino 6.0.

Dwa dni później autokar zajechał do Bazylei gdzie ekipa Hughesa po rzutach karnych wygrała z BSC Young Boys. W regulaminowym czasie gry bramki dla Stoke strzelali Adam z karnego i Muniesa, po asyście Adamy.

Skład Stoke City:

Stoke City: Grant (Haugaard 45), Johnson (Edwards 59), Shawcross (Souttar 59), Wollsheid (Muniesa 45), Pieters (Shenton 66), Adam (Fletcher), Imbula (Sweeney 59), Ngoy (Telford 45), Verlinden (Tymon 45), Bojan (Campbell 66), Berahino (Crouch 45).

Obrona: Johnson, ShawX, Wollsheid i Pieters może być już formacją pod GW1.

WBA

Slavia Prague bije Pulisa 2 : 1.  Pierwszą bramkę spotkania zdobył dla Anglików McClean 5.0 po asyście Phillipsa 6.0; na 10 grał JRod 6.0 schowany za Rondonem 6.5. Brunt występował jako lewy obrońca;  na środku kontuzjowanego McAuleya zastępował Dawson 5.0. McAuley opuści wyjazd do Hong Kongu (Asian Trophy). 134 uraz leczy również Evans. W drugiej połowie Pulis wypuścił na Mistrza Czech lekkozbrojnych młodziaków, z którymi gospodarze, z pięcioma wcześniejszymi sparingami na koncie, nie mieli większych problemów.

Składy WBA:

WBA pierwsza połowa (4-1-4-1): Foster; Nyom, Evans, Dawson, Brunt; Yacob; McClean, Livermore, Rodriguez Phillips; Rondon.

WBA druga połowa (4-4-1-1) : Myhill, Lowe (testy), Wilson, O’Shea, Melbourne; McManaman, Harper, Field, Leko; Robson-Kanu; Roberts.

Swansea
Aktualny kandydat numer jeden do spadku przegrywa pierwszy mecz towarzyski 1 : 0 z czwartoligową ekipą Barnet FC. Swoje debiuty zaliczyli pomocnik Roque Mesa 4.5 oraz bramkarz Mulder.
Składy Swansea:

Swansea pierwsza połowa: Erwin Mulder, Angel Rangel, Mike van der Hoorn, Federico Fernandez, Connor Roberts, Jay Fulton, Tom Carroll, Wayne Routledge, Modou Barrow, Jefferson Montero, Oli McBurnie.

Swansea druga połowa: Erwin Mulder, Kyle Naughton, Keston Davies, Kyle Bartley, Connor Roberts, Adam King, Matt Grimes, Leroy Fer, Gylfi Sigurdsson, Luciano Narsingh, Jordan Ayew.

Huddersfield Town

Accrington Stanley 0 : 1 Huddersfield Town. Wagner wystawił dwie jedenastki:

Town’s pierwsza połowa:
Jonas Lossl, Sean Scannell, Mathias Zanka, Christpoher Schindler (c), Scott Malone, Danny Williams, Philip Billing, Elias Kachunga, Jack Payne, Joe Lolley, Steven Mounie

Town’s druga połowa:
Joel Coleman, Martin Cranie, Mark Hudson (Kasey Palmer, 74’), Dean Whitehead (c), Chris Lowe, Jonathan Hogg, Harry Bunn, Tom Ince, Nahki Wells, Rajiv Van La Parra, Laurent Depoitre

Sprowadzony z Derby Ince 6.0 wbija gola w debiucie; wykonywał ponadto wszystkie rzuty wolne. Spotkanie opuścili odpoczywający po Pucharze Konfederacji Mooy oraz kontuzjowani Hefele, Smith i Stankovic. Bramce czwartoligowego Accrington Stanley, po razie, konkretnie zagrozili Mounie i Kachunga.

Liverpool

Tranmere Rovers 0 : 4 Liverpool. Z czystym kontem i golem zakończył sparring Milner 6.5.  Mam z nim problem bo dość trudno przymknąć oczy na ofensywnego obrońcę z karnymi – w ubiegłym sezonie wbił ich aż 7. Jeżeli Klopp będzie dalej konsekwentny i pozostawi pomocnika na LB to formacje 4:3:3 lub 5:3:2 rozpoczynać będziemy od Milnera. W formacji Kloppa 4-3-3 Firmino 8.5 grał na lewej flance, do składu wrócili Henderson i Sturridge. Pozostałe bramki zdobyli: Gruijc, Chirivella oraz Woodburn.

Arsenal

Sydney FC 0 : 2 Arsenal

Kanonierzy wyszli na mecz ustawieniem 3-4-2-1, z Bielikiem, Kolasinaciem i Nelsonem.

DEmnDUaUQAAbAcb

Co poszło nie tak? Pierwszą bramkę Australijczykom zapakował Mertesacker:

Karnego zmaścił Welbeck, chwilę później zastąpił go nie kto inny tylko Lacazette 10.5. Wykorzystana asysta Iwobiego wystarczyła aby  FPL’em zawładnął francuski wirus. Bramka bramką, poza tym w trakcie 20 minut na boisku, nowy napastnik Wengera grał jako cofnięty napastnik za Giroudem.

Arsenal XI:Cech (Martinez 46); Bielik (Nketiah 68), Mertesacker (Naitland-Miles 68), Kolasinac (Monreal 68); Coquelin (Xhaka 68), Willock (Elneny 68); Nelson (Oxlade-Chamberlain 68), Ozil (Iwobi 68), Walcott (Giroud 68), Bramall (Malen 68); Welbeck (Lacazette 68).

Everton

W Afryce nie ma już łatwych drużyn; Everton wygrywa ledwo, ledwo z kenijskim Gor Mahia FC 1 : 2. Najważniejszym newsem jest bramka Rooneya:

po której niejeden menedżer rozważa go już na poważnie jako kapitana vs Stoke City. Asystę przy bramce Rooneya zaliczył Lookman grający na flance formacji 4 – 3 – 2 – 1. Po drugiej stronie biegał Lennon. Trójkę pomocników tworzyli Klaassen, Schneiderlin i McCarthy. Teraz pytanie kogo zastąpi Siggy? W drugiej połowie zadebiutował Keane a zwycięską bramkę zdobył 19 letni Dowell po asyście Daviesa.  Sandro Ramirez i Pickford,  dalej na urlopach, bombardują Instagram fotami drinków z palemką.

Everton XI pierwsza połowa: Stekelenburg; Kenny, Williams, Jagielka, Connolly; Schneiderlin, McCarthy, Klaassen; Lennon, Lookman; Rooney.

Everton XI druga połowa: Hewelt; Pennington, Baines, Keane, Besic; Barry, Gana, Davies; Dowell, Mirallas; Calvert-Lewin.