Pomocnik za 4.5

0

Dla formacji 3 – 4 – 3

Pomocnik 4.5, w formacji 3-4-3, ma status porównywalny do zalegającej na regale ostatniej puszki gulaszu angielskiego. Produkt z długą datą ważności – wyłącznie na czarną godzinę. Pomimo braku w tym roku kogoś pokroju Lorda Boyda zebrałem kilka nazwisk:

Ruben Loftus Cheek (CP). Najpopularniejszy w tej chwili wybór w FPL. Posiadanie niemal 16%. Menedżerowie zakładają pewne miejsce w składzie i punkty z przodu. Realiści nieśmiało przypominają wypowiedź trenera sugerującą walkę o skład, oddanie klubowej opaski kapitana Puncheonowi, potencjalna pozycję cofniętego, środkowego pomocnika. Duże posiadanie w przypadku braku miejsca w jedenastce równa się spadek wartości a co za tym idzie wymuszony transfer.

James McArthur (CP). 5 goli i 3 asysty w minionym sezonie. Nie dziwi zatem, przekraczające już 10% posiadanie pomocnika Crystal Palace. Problem w tym, że pomocnik Orłow przeniesie się najprawdopodobniej do Aston Villi lub Hull City.

Lewis Cook (BOU). Tylko 4 występy w minionym sezonie. Pomimo tego jako środkowy pomocnik zanotował 2 asysty. Wychowanek Leeds United, mistrz Europy U17 z 2014 roku. Wstępne raporty sugerują pierwszy skład i zastąpienie w zespole Goslinga. Wystąpił w obu sparingach preseasonu. Do obserwacji.

Ben Watson (WAT). Defensywny pomocnik.

Nathaniel Chalobah (WAT). Wychowanek Chelsea, ściągnięty w tym okienku do Watford. Dla szerszeni grał już wcześniej w Championship, w sezonie 2013/14. W trakcie 42 występów zdobył 5 bramek. Środkowy pomocnik.

Tom Carroll (SWA). Kupiony w styczniu br. z Tottenhamu środkowy, ofensywny pomocnik będzie naturalnym zastępcą Siggiego. Dziesiątka za 4.5 z pewnym miejscem w składzie to teoretyczna petarda. Aktualnie wciąż niszowa.

Jack Cork (BUR). Burnley zapłacili za niego Swansea 10 baniek. Stadion Burnley zna z sezonu 2010/211, gdzie grał na wypożyczeniu.

Ben Woodburn (LIV). Rezerwowy the Reds. Hipsteria hipsterii. +1 do lansu na dzielni. Duży potencjał z przodu.

Pedro Obiang (WHU). Defensywny pomocnik.

Jack Colback (NEW). 8 goli i 11 asyst w trakcie 3 ostatnich sezonów w Premier League.

Oriol Romeu (SOU). 12 żółtych kartek w minionym sezonie. Defensywny pomocnik.

Michael Carrick (MUN). Kapitan Czerwonych Diabłów. W ubiegłym sezonie 23 występy.

Beram Kayal (BRI).

Piąty pomocnik za 4.5 nie powinien być z topowej drużyny – strata 1 z 3 dostępnych slotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *