Home FANTASY PREMIER LEAGUE Pomocnicy premium – analiza zagrożenia

Pomocnicy premium – analiza zagrożenia

0

Walka o pierwszy slot pomocy.

De Bruyne to trochę do Rataja podobny. Tyle, że rudy. Poza tym proponuję rzut oka na schludną tabelkę aktualnych pomocników premium. Dane OPTY obejmują wyłącznie pomocników z ubiegłego sezonu 2016/2017:

pom1

Pierwsze zaskoczenie to ilość strzałów Eriksena. 133 strzały na bramkę, przy 106 Coutinho i 129 Sancheza to imponujący wynik. Gorzej z celnością; celny strzał mamy co 70.3 minuty. 40 strzałów Ozila to rezultat bardzo przeciętnego sezonu – mówi się, że pod koniec, w nowym ustawieniu Wengera, błyszczał, ale tak po prawdzie 9 ostatnich kolejek to zaledwie 7 strzałów. Przy 15, w kolejkach GW30-GW38, Ramseya.

Mane mało strzela, często niecelnie ale wiecie … dzik. Skuteczność i celność poprawił Coutinho. Wybierając pomocników Kloppa trzeba tym razem brać pod uwagę rotację – to nowość w składzie the Reds, i wynik ostatnich wywiadów Kloppa. Składowi brakuje głębi a Liga Mistrzów ma być priorytetem.

Najwięcej kontaktów z piłką w polu karnym miał Son – co 12 minut. 80 strzałów i 14 bramek – przy cenie 8.0, i po kontuzji, będzie doskonałą różnicą na dziką kartę. Dół tabeli okupują pomocnicy Manchesteru United – Pogbę broni przynajmniej ilość oddanych strzałów. Imponują statsy Siggiego – jakby je jeszcze przełożył na potencjal Evertonu. Sane nisko, ale mówimy o zaledwie 10 występach.

Pierwszy slot pomocy będzie ekskluzywną i drogą różnicą. Zwłaszcza jeżeli zajmie go ktoś pokroju Sanchez albo De Bruyne. Wartościowa różnica jest zarazem doskonałą opaską na kapitana – C na Sanchezie to potencjalnie większe punkty niż kapitan Lukaku albo Kane. Potencjalnie, bo nie znając formy piłkarzy poruszamy się aktualnie wyłącznie w sferze domysłów i kalendarza. I na tym polega układanie składu na GW1.

ps. Majek w komentarzach celnie zauważył różnicę w ilości asyst np Eriksena – wg OPTY ma ich 15 a wg FPL 20. OPTA jako asysty uznaje 100% asysty, wieże natomiast zagrania na granicy asysty również jako taką czasami interpretują. Stąd w statsach Eriksena mamy: 15 asyst i 5 fantasy asyst. Te ostatnie uznałem jako nieobligatoryjne w zestawieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *