Pazerność

20
0

Nie jestem pazerny. Nie muszę mieć wszystkiego, nie przeliczam co chwila złotówek w głowie. Robię się pazerny kiedy przychodzi zliczać punkty z kolejki. -1 pkt za żółtą kartę to delikatne mrowienie na placach, 59 minut rozegranych przez zawodnika i jego 1 pkt za kilka godzin planowania to kpina w biały dzień. Przed ostatnią kolejką dostałem dwa czy trzy smsy w których padło pytanie, Czy Clyne zagra? Zagrał, dostał YC, stracił dwa gole i ugrał całe 0 pkt. Jednak i ta pazerność na punkty po kolejce jest niczym w porównaniu z tym jaka jest przed kolejką.

W momencie kiedy piszę te słowa zrobiłem już dwa transfery. Od punktów jakie ugram w tej kolejce system odejmie mi 4 pkt. Liczę że tyle na minusie będzie miała większość z Nas. Minus 4 ale 7 zawodników na DGW mam. Nie wiem czy to mało czy dużo? Może nie chodzi o ilość tylko o jakość? Wolę myśleć że jednak chodzi o ilość, wtedy we wtorek i środę będę miał większa szansę że piłka odbije się od czyjegoś tyłka i wpadnie do bramki przeciwnika.

Mam po 3 graczy z LFC i CFC więc zostają mi gwiazdy z Hull i Leicester. Aha, nie szukam napastnika, tzn nie ma takiego dla którego sprzedaż Kane/Aguero miałaby jakikolwiek sens. Więc zostają pomocnicy i obrońcy. Kiedy patrzę na pomocników Hull o nazwiskach Elmohamady czy Livermore to nawet ja, szukający szczęścia w najbardziej niszowych zawodnikach jak Gayle czy inne ciekawe dziwneprzeczucie, wymiękam. Zostaje mi jakaś gwiazda Leicester która będzie mnie kosztowała – 4 pkt. Jeżeli zaliczy dwa mecze bez dużej wpadki to min ugra 4 pkt czyli mi się spłaci ale później zagra mecz u siebie z Newcastle, Southampton i QPR u siebie. Ale, myślał indyk o niedzieli. To teraz mają być punkty, nawet te 4 a nie jak Clyne w ostatniej kolejce.

Napisałem że szukam pomocnika albo obrońcy, jednak nie. Będzie to tylko obrońca, jak sprzedam Eriksena to ten strzeli dwie bramki. Obrońca w związku z tym. -4 za obrońcę Leicester który raz zagra na wyjeździe z Burnley a raz z Chelsea u siebie. 50% szansy na to że uzyska CS. Szukam tego który zaliczy bramkę albo asystę. Właśnie taka moja pazerność, szukać bramki u obrońców z Leicester. Ciekawe co na to Mourinho i jego obrona? Nie mniej, trzeba mieć jakaś podkładkę swojej „głupoty” więc zerknę w liczby.

8 strzałów na bramkę przeciwnika zrobił Huth, 7 Morgan, 3 Schlupp. Oczywiście jeżeli spojrzymy na ostatnie 4 kolejki. Dwóch środkowych obrońców Leicester oczywiście uderza z główki po stałym fragmencie gry. W ich przypadku ciekawe jest też to że Huth 17 razy dotknął piłkę w polu karnym, a Morgan 18 razy. Bardzo dobre liczby jak na obrońców. Bardzo dobre liczby jak na obrońców Leicester. Gdyby takie liczby robił Terry czy Skrtel to nie byłoby żadnego ale przed DGW.

Nie wiem czy te liczby są wystarczające w połączeniu z dwoma meczami LEI. Wydaje mi się że można zaryzykować. Dobrze że wiem kogo sprzedać, Naughton świeci się na czerwono i to on może pójść w odstawkę. Teraz powstaje jeszcze jedno pytanie, czy Bertnard na ławce to dobra decyzja? Generalnie, Southampton nie traci bramek u siebie. 11 CS na 17 spotkań. Fajny wynik. I teraz z jednej strony taki Bertnard i jego szansa na CS z drugiej Kane i Eriksen, w tle czeka -4 i Huth lub Morgan?

Pazerność? Szaleństwo? Głupota? A może na koniec sezonu uśmiechnie się szczęście do mnie i będą zielone strzałki w tej kolejce. Właściwe to czemu się przejmuje takimi sprawami jak -4 czy -8 w momencie kiedy już cały sezon poszedł w pizdu? Z tego uzależnienia. Z tej pazerności która objawia się co kolejkę. Przez to że na korytarzu w pracy co spotkam znajomą twarz to o tym co w FPL. Że w czasie pisanie tego posta pisałem z 4 graczami o ich planach i marzeniach na nadchodząca kolejkę. W takich okolicznościach nie może być inaczej.

W sobotę rano, wsiądę sobie na rower. Pojadę wzdłuż Wisły. Wyciszę się i przed 1230 podejmę decyzję.

20 komentarzy

 1. bazzant

  24 kwietnia, 2015 at 1:06 pm

  U mnie jak u autora -4 i 7 na DGW i nawet proporcje te same tylko zawodnicy zapewne inni 😉 Oby pazerność popłaciła tak samo jak odpłaciła się pazernym w DGW31 😀

  Reply

 2. JimmyRMCF

  24 kwietnia, 2015 at 12:41 pm

  Mi się wydaje, że nie ma co się spinać na to DGW. 3 z Chelsea i 2 z Liverpoolu mi wystarczy. Bez minusów. ma ktoś może pomysł kogo z trójki Murray, Bolasie, Kane posadzić na ławie? Męczy mnie to od kilku dni, że spać po nocach nie mogę. 😀

  Reply

  • garret

   24 kwietnia, 2015 at 1:13 pm

   Bolasie na lawke. Zawsze graj napastnika.

   Reply

   • JimmyRMCF

    24 kwietnia, 2015 at 1:41 pm

    Byłem blisko posadzenia go na ławie kiedy ugrał 24 punkty, dlatego teraz się tak waham

    Reply

    • garret

     24 kwietnia, 2015 at 1:44 pm

     Mysle, ze swoje już ugral w tym sezonie. Wiadomix, statystycznie w ten weekend może zrobić wszystko 🙂

     Reply

 3. KolleR

  24 kwietnia, 2015 at 12:05 pm

  W sumie jakbym nie miał nic do ugrania i stracenia to i minus 12 bym siekał, zrobiłem za -8, bo szklany Remy i jego trener mnie już dość zirytował …U mnie po trzech z The Reds i The Blues i jeden czarny koń z Hull, który ma strzelić minimum 2 w 2 meczach….

  Reply

  • gruwwa

   24 kwietnia, 2015 at 12:34 pm

   Ten z Hull to strzela ale nie może trafić coś, oby się piłka wkręciła teraz do bramki

   Reply

   • garret

    24 kwietnia, 2015 at 1:13 pm

    Mowicie o moim Brucie prawda?

    Reply

    • gruwwa

     24 kwietnia, 2015 at 1:39 pm

     😀 oczywiście że o nim

     Reply

     • garret

      24 kwietnia, 2015 at 2:00 pm

      Takie zdolne i zycie na FPL marnują :):)

      Reply

 4. matek

  24 kwietnia, 2015 at 10:18 am

  Kto jest tym asem w koszulce FPL w 1:56 ? 😀

  U mnie rozwniez -4. -8 już wyglada źle 😀

  Reply

  • gruwwa

   24 kwietnia, 2015 at 10:31 am

   Ja 🙂 Jano był tak miły i dał się zareklamować 😛

   Reply

   • Wilanuf

    24 kwietnia, 2015 at 12:06 pm

    Jaki miły? zrobiliście to bez mojej zgody! ale już niech będzie… :]

    Reply

  • Poka

   24 kwietnia, 2015 at 11:40 am

   hehe w tym klipie to jest z kilku asów co tnie równo w FPL 🙂

   Reply

   • garret

    24 kwietnia, 2015 at 1:45 pm

    Biorąc pod uwagę moje szerokie i starożytne doświadczenie w pracy przed i za kamera :)))))) jestem pod wrazeniem produkcji. Dźwięk warto wlaczyc 🙂 ?

    Reply

    • gruwwa

     24 kwietnia, 2015 at 1:53 pm

     Warto 😀

     Reply

 5. MALACHI FACHI

  24 kwietnia, 2015 at 10:17 am

  Kto nie ryzykuje ten nie ma, u mnie -12 🙂

  Reply

 6. garret

  24 kwietnia, 2015 at 9:58 am

  Chciwość (w FPL) jest dobra.

  Reply

  • gruwwa

   24 kwietnia, 2015 at 12:33 pm

   Można się przejechać…

   Reply

   • garret

    24 kwietnia, 2015 at 1:13 pm

    Prosto do mety.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *