Home FANTASY PREMIER LEAGUE Oszuści i bajeranci GW5

Oszuści i bajeranci GW5

0

Kto oszukiwał w środku tygodnia

Oszust #1 Ivan Perisic

Za Perisicem 3 spotkania od pierwszej minuty i po początkowej euforii można wrzucić trochę lodu na rozgrzane głowy. Jasne, grał wysoko, 3 razy dorzucił piłkę, ale na boisku wyglądało to co najwyżej średnio. Brak strzałów, 3 kluczowe podania z łącznym xA 0.14. Do tego poważny problem pojawił się w drugiej połowie. Chęci do ataku były, a na jego stronie biegali Bowen (zupełnie bez formy) i Coufal (bez formy, przegrywał rywalizację z Johnsonem).Braki Chorwata sprawiły, że obaj zawodnicy West Hamu zaczęli wyglądać poważnie i zrobili tam autostradę do bramki. Ben Davies zamiast dostawać wsparcie, wpadał w sytuacje gdzie na wysokości pola karnego był podwajany bez pomocy kolegi ze strony.

Perisić swoim zachowaniem sprokurował bramkę (a mógł nawet i dwie) i jako posiadacz obawiam się, że Conte dwa razy zastanowi się, zanim wypuści Chorwata dwa razy od początku grając w krótkich interwałach. Znacznie pogorszyła się też średnia pozycja Perisica w dwóch ostatnich meczach:

Statystyki defensywne: 0 pojedynków główkowych, 0 prób odbiorów wślizgiem (poprzednie mecze 7 i 5 prób), 0 przechwytów, 5 odbiorów ogółem i 0 wybić. 1 błąd prowadzący do strzału i rozpoczęcie akcji bramkowej WHU.

Oczywiście nie jest tak, że jednym meczem Chorwat się skończył. Ale trzeba uważać, bo statek może nabierać wody przy dużym natężeniu minut (co w sumie było wiadomo od początku).

Oszust #2 Ivan Toney

Nie wierzę, że Toney znowu to robi, a ja znowu się nabrałem. Strzały? Są. Centralna rola? Jest, choć dużo było szukania Mbuemo. Zaangażowanie w duże okazje strzeleckie? Co mecz. Obijanie obramowania bramki? Zaliczone z Evertonem. A na koniec 2 i 1 pkt i człowiek głupio wygląda patrząc na to co robi Mitrović przy trudnych rywalach.

Dokładnie tak było na tym etapie sezonu rok temu. Też dzika karta, też pójście za liczbami i dobrym boiskowym wrażeniem Brentford. Ten wybór wciąż się broni, ale muszą z tego zacząć wpadać punkty, głupio dać się dwa razy oszukać w ten sam sposób.

 

Bajerant #1 Anthony Gordon

Szczerze: nie wierzyłem. Idea zrobienia wysuniętego napastnika z pomocnika, którego głównym atutem jest pracowitość, wytrzymałość, pewność siebie i czasem niezła kiwka była chybotliwa i wymyślona na siłę. Na początku wyglądało to groteskowo, gdy w meczach z Aston Villą i Nottingham piłka latała po trybunach. Udało się przełamać z Brentford, zatrybiło z Leeds. Frank Lampard zaczął od podstaw i Everton na razie chce rozpocząć odbudowę od podstawowego schematu, czyli lagi na Gordona. Niezbyt to szlachetne i każe się zastanawiać czemu zwalniali Big Sama kilka lat temu, żeby dojść w to samo miejsce. Odchodząc od moralizowania – schemat działa, jest powielany, nauczył się go teraz nawet Iwobi.

W trudnym okresie meczów co 3 dni zaczniemy szukać drużyn spoza pucharów i wybierać stamtąd absolutnych liderów. Taki wybór mamy w Anthonym Gordonie i w sumie za 5.5 nie ma co narzekać.

Strzały Gordona (z pola karnego):
vs Nottingham 6(5), xG0.66, 1 duża okazja
vs Brentford 5(3), xG0.52, 1 duża okazja
vs Leeds 1(1), xG0.27, 1 duża okazja

Bajerant #2 Julian Alvarez

Główne problemy z pomocnikami City w cenie 7.0-8.0 są znane: rotacja i brak pewności, że jak już wyjdą, będą grali zawsze w bezpośrednim otoczeniu bramki. Nawet Foden i Mahrez (jak już wypuszczą go z lodówki) potrafią dostać wytyczne grania głębiej.

Julian Alvarez to jednak powiew świeżości w rotacyjnych opcjach City. Wiadomo już, że może zagrać razem z Haalandem. Wiadomo, że ma zbyt duże braki w defensywie, by nagle razem z Rodrim przerywać ataki przeciwnika, stąd jak znajdzie się na boisku, to będzie z przodu. I kosztuje 6.2, a nie 6.9 jak Silva

Gdyby nie Mitrović i (jednak wciąż) Toney, kombinowanie z Alvarezem miałoby ręce i nogi. A tak pozostanie w strefie hipsterów, chociaż umiejętności piłkarskie zdają się przewyższać cenę w FPL.

W jedynym na razie pełnym meczu: 5 strzałów, 4 z pola karnego, 2 gole plus obite obramowanie bramki, xG0.94, xA0.44

Średnia pozycja z każdego GW:

Strzały:

fot.Sportsmole.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *