Home FANTASY PREMIER LEAGUE Oczekiwania przed GW36

Oczekiwania przed GW36

4
0

Eden-Hazard-main

Panika na imię ma Hazard. Wystarczyło, że Belg rzucił na Instagram foty z wakacji, aby dreszcz paniki sparaliżował fora FPL. To już jest koniec. Nie ma już nic. Hazard R.I.P. Sprzedaję! Nie zagra do końca sezonu. Wszystko w ten deseń. Cóż, o ile Eden nie poleciał lotem Oceanic Airlines Flight 815, to zakładam, że prędzej czy później wróci. Może nawet na ten weekend. W sezonie 2005/2006, kiedy Mourinho zdobył mistrza w GW35, to kolejkę później w podstawowym składzie brakowało 8 podstawowych zawodników. Od tego momentu rotacja trwała już do końca sezonu. Mówimy jednak o takich meczach jak vs. Newcastle, czy Blackburn. W GW36 Chelsea gościć będzie Liverpool, i trudno mi uwierzyć, że Mourinho przepuści okazję, aby dokopać the Reds. Podejrzewam również, że w podstawowym składzie Chelsea wyjdzie na GW38: ostatni mecz u siebie, puchar, słit focie. Dobrą okazją do rotacji wydaje się za to DGW37 i wyjazd do WBA.

Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. W zasadzie każdy transfer jest teraz jednorazowym strzałem – trudno w takim momencie planować jakąkolwiek długoterminową strategię. Sprzedaż, posiadanego niemal przez każdego, Hazarda, aż tak dużo nie zmieni. Nie sprzedamy wtedy pomocnika Liverpoolu, a vs Chelsea to dużo nie ugrają. Pozostawienie w składzie Hazarda to również stan niemal obojętny. Straci każdy. Zagra ławka. Większym niebezpieczeństwem dla menedżerów może być ew. absencja obrońcy CHE.

1. Mój kapitan strzela bramkę. Wszystko sprowadza się do wyboru Aguero/Sanchez/Silva. To opcje podstawowe, z naciskiem na Kuna, gdy gracie bezpiecznie, lub Sancheza jak gonicie. Silva to taka FPL hipsteria. Na drugim planie są: Benteke, Kane i N’Doyle. Fajne pomysły, ale skoro bohaterem dzisiejszego odcinka jest panika, to chyba nie warto takową sobie fundować i wyobrażać, ile się straci na ew. wybuchu Kuna lub Sancheza.

2. Czyste konta. Kolarov nie bez powodu jest jednym z popularniejszych transferów in. Kandydatów do CS jest więcej: Everton, Arsenal, Chelsea. Zażarcie walczyć powinno wreszcie Newcastle, obstawiam natomiast zawieszkę AVL. Za dużo tego dobrego.

3. Cyferki. 15 kontaktów z piłką Vardiego w polu karnym przeciwnika. A grają teraz vs dziurawe Southampton. 17 strzałów Kuna w ciągu 4 ost. meczy. I solidna ich konwersja na gole. U Kanonierów, najwięcej na bramkę przeciwnika strzela ostatnio Sanchez. Zaraz po nim jest Cazorla. Dopiero potem Ramsey i Ozil.

36 kolejka wydaje się najważniejsza z trzech ostatnich. Bohaterem (C) DGW37 będzie prawdopodobnie Sanchez. Potem to już alea iacta est. W zasadzie, w ten weekend można jeszcze konkretnie nadrobić straty – trzeba tylko dobrze manewrować przy wyborze Aguero – Sanchez, oraz wybrać pomiędzy Ramseyem, a Ozilem. Sanchez to must have, po ostatnim popisie nie można ryzykować DGW37 bez niego. Myślę jeszcze, że warto obejrzeć pierwszy mecz GW35: Everton vs Sunderland. Gdzieś w ataku SUN leży ew. różnica na DGW – Wickham lub Defoe.

Myśl ostatnia: hity. Popularnym, albo przynajmniej kuszącym ruchem jest wymiana Kane’a na Benteke za minus 4. FT to sprowadzenie pomocnika ARS vs Swansea. Nie jestem przekonany do słuszności hita. Musiałby strzelić gola vs WHU – wtedy dopiero jesteśmy na czysto (ew. zyskiem są bonusy). Wyjazd do Świętych do najłatwiejszych należeć nie będzie, a w ostatniej kolejce bestia – gdy pewne będzie utrzymanie – przez puchar FA, dostać może wolne.

 

4 komentarze

 1. garret

  7 maja, 2015 at 5:56 pm

  Konferencja Wengera jutro, ale www Kanonierow informuje, ze:

  Ramsey…
  From the Hull match we had Ramsey who took a big kick, he is getting slowly better. He could be back in training soon.

  Welbeck…
  is doing better but he is still not in training, he has missed now more
  than a week. There is no major damage but we have to see how it
  progresses over the next two or three days.

  Mamy czwartek, Ramsey wciaz nie trenuje,

  Reply

 2. bazzant

  7 maja, 2015 at 1:54 pm

  Ja w tej kolejce przeskoczyłem ze skrajności w skrajność, cierpliwość i 0 transferów w GW35 spowodowały czerwone strzały i irytację, ciekawe co teraz spowodują 3 transfery – oby nie to samo 😛

  Reply

  • Marcin

   7 maja, 2015 at 2:10 pm

   u mnie, mimo że kupiłem przed kolejką Sancheza, nic nie robienie dałoby mi więcej punktów – też się nie cieszyłem 🙂

   Reply

 3. matek

  7 maja, 2015 at 11:01 am

  Moze Cazorla ?Sanchez wywalczy karnego 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *