Home FANTASY PREMIER LEAGUE Oczekiwania przed BGW31

Oczekiwania przed BGW31

0

Free Hit vs rzeczywistość

Trzydziesta pierwsza kolejka może budzić ciekawość przede wszystkim na poziomie analitycznym. Te pięć spotkań dupy nie urywa i tak po prawdzie najbardziej interesuje mnie wynik szablonowych Free Hitów. To jeden z tych czipów, który nietrafiony boli najdłużej. Nieudana dzika karta może wybronić się w następnych kolejkach, nawet powinna skoro układamy ją na więcej niż jedno GW, potrojony kapitan to zawsze loteria, ale Free Hit… Free Hit to taka darmowa szansa na setkę w GW. Darmowa. Jak darmowy zakład, darmowe premium konto na pornhubie, kubełek KFC, co tam chcecie. FH w BGW31 nie budzi respektu, nie porywa fixami gigantów, ale paradoksalnie w kolejce, którą wielu rozpocznie od min -8 może dać dużą przewagę. Stąd ciekawość, która z zaproponowanych wcześniej taktyk, do DGW35 włącznie, da najwięcej punktów. Będzie to jakiś punkt odniesienia na przyszłość, jak i pewnie konsekwencje w niejednej mini lidze. To, oraz opaska oddana masowo Salahowi lub Mane. Senegalczyk jest naturalną konsekwencją formy i ostatnich goli, Salah to trochę zdarta płyta opakowana nadzieją na przełamanie.

Mi jest łatwiej. W BGW31 wjeżdżam z 10 zawodników, z Salahem a nie z Mane w składzie, i z pozostałą dziewiątką wybraną transferami. Bez spędzonych roboczogodzin nad FH, bez knucia i analiz. Mosty już dawno spalone, galeony wyciągnięte na piasek przedziurawione, można iść tylko do przodu. Warto przy tym wiedzieć, że aż 32% top10 i 24.6% wszystkich kont odpaliło już drugą WC, 26.3% top10k i 31.2% OR zagrało 3C, a 22.1% top10k i 24.8 całości Free Hita. Najmniej poszło bench boostów. Tylko 43.5% menedżerów top10k ma wszystkie czipy a 25% z nich użyło min. 2 z nich. Dzięki grafice Fantasy Football Scout można podejrzeć najpopularniejszych zawodników czołówki:

Aż 7 z nich teoretycznie zagra w BGW31, stąd można śmiało założyć, że posiadacze powyższego szablonu wejdą w weekend bez FH i z 9-10 grających zawodników. Dlatego jak gonić to Free Hitem. I to nie szablonowym. Szablon na FH da niewielką przewagę, ot punkty z 2-3 zawodników więcej. Złamanie szablonu może dać więcej, trzeba tylko odrobinę zaryzykować. Jak np z poniższym składem:

który poluje na CS WHU i na łomot Fulham. Powyższy przykład oceni BGW31, to na pewno jakaś próba odejścia od najpopularniejszych nazwisk. Problemem pozostaje opaska: Salah vs Mane, grube punkty tylko jednego z nich mogą zrujnować nawet najbardziej oryginalny skład. To tyle, przed nami ostatnia bitwa sezonu rozciągnięta na 5 kolejek. Pozostaje życzyć powodzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *