Home DECYZJE Oczekiwania przed GW9

Oczekiwania przed GW9

2
0

Zaw­sze zdarza się to, cze­go człowiek nie oczekuje.

Zacząłem od truizmu Conrada, ale tak uczy doświadczenie. Oczekiwania to z reguły zbiór najskrytszych myśli i pragnień, i tylko my sami możemy pomóc w ich realizacji. Oraz potężna dawka fuksa – tego pogadanki couchów i ludzi od HR nigdy nie mówią. W sobotę rusza 9 kolejka EPL – zastanawiam się czego oczekiwać i jak ją odnieść do ostatniej pełnej cudów, rekordów i skrajności.

1. Mój kapitan strzela bramkę. Kalendarz na GW9 jest dość prosty, a podział drużyny na podstawową 11 oraz na ławkę nie powinien sprawić nikomu trudności. Problemem wydaje się za to wybór opaski. Widzę to tak: Welbeck i Sanchez – forma z Ligii Mistrzów sugeruje, że to zły pomysł, ADM – nie tym razem, Chelsea potrafi się bronić, Pelle & Tadic – ten pierwszy będzie obok Kuna najczęstszym wyborem, Serb natomiast różnicą. Czy Pelle ponownie trafi do siatki? Jest to wielce prawdopodobne, cały atak w zasadzie kończy się na nim. Tadic, mimo tych 23 punktów z GW8, jest wyborem gorszym. Kto jeszcze, Baines? +1 do lansu, ale również +5 do siwizny. Siggy, ze względu na ostatnie statystyki strzałów, nie. Liverpool nie istniał w meczu z Realem, są tacy którzy wręcz sugerują, że w weekend może nie zagrać Sterling. Kun Aguero? Zdecydowanie tak, jest forma, są punkty. Na dodatek, przy posiadaniu prawie 20%, to ewentualna bezpieczna pomyłka. Fajnym pomysłem wydaje się Bony – ryzykiem z jajami Benteke. Nie zapominajmy o Berahino – fajny i oryginalny pomysł na opaskę w GW9 i 10.

2. Gruwwa pisał wcześniej iż kupno przed GW9 Aguero może być punktem zwrotnym niejednej drużyny. Zamienię tą tezę na: prawidłowe zastępstwo Costy może być punktem zwrotnym dla Waszej drużyny. Zastępstwo, gdyż nieobecność Hiszpana w weekend wydaje się już niemal pewna – gdzieś w tyle czaszki siedzi myśl, że Mourinho robi sobie z nas wszystkich jaja, a Costa w weekend rozniesie słabą jak na razie obronę United – ale, kontuzja Costy to już nie tylko to ścięgno, ale także raporty o kontuzji pachwiny + zatrucie i wycieńczenie organizmu. Nawet Remy ostatnio chlapnął, że Costa jest kontuzjowany. Po tym wszystkim, nawet jak Costa zagra vs United, trudno mi wierzyć iż dokona tam cudów. Jego cena szybko spada, przy posiadaniu wciąż ponad 60%!, po weekendzie może wynosić 10.9. Jak nie zagra, będzie wciąż doubt na QPR – wątpię aby wówczas Mourinho zdradził jakiekolwiek istotne szczegóły, chyba że pojawią się foty z treningów. Tak czy inaczej, doubt przed QPR oznacza dalszą nerwówkę ponad 1 500 000 posiadaczy i kontynuację wyprzedaży jego aktywów. Czy Costa na GW10 może być wart 10.6?

3. Czyste konta. Teoria mówi: Everton, Southampton, Swansea, WBA, Spurs. Jeżeli macie wolny transfer i szukacie wzmocnień przyjrzałbym się statsom Bertranda (SOU), Dawsona (WBA) i ostatni raz postawił na Taylora (SWA).

4. Oczekuję w ten weekend niespodzianek. Raczej na minus, gdyż nie jestem na tyle bezczelny, aby sugerować FPL te miłe i dające punkty zaskoczenia. Może odpocząć Welbeck – a za niego zagrać Podolski albo Cambell, na ławce może zostać również Sanchez. Ciekawe czy zagra Balotelli? Tu i ówdzie nieśmiało się mówi o ew. odpoczynku Sterlinga. Aguero raczej zagra, pytanie czy ponownie sam, czy razem z Dzeko. Niewiadomą pozostaje kontuzja ADM – niby nic poważnego, ale dziennikarze związani z United mówią krótko: wszystko wyjaśni się na konferencji LvG. The Telegraph uspokaja za to, że Di Maria zagra.

5. Wydaje się, że to ostatnia kolejka na ewentualne decyzje dot. Siggiego. Teraz Leicester, potem już Everton, Arsenal i City. Wydaje mi się, że powinien zostać w składzie, raz Everton i Arsenal nie błyszczą w obronie, dwa, za taką małą kasę to wciąż solidny i niebezpieczny pomocnik.

Tytułem podsumowania. Wydaje mi się, że GW9 będzie najciekawszym z dotychczasowych gameweeków. To czas decyzji, te prawidłowe dadzą nam punkty, błędne odwrotnie. Jest to również moment, w którym zaczynami gonić liderów mini lig, walczyć o dobrą pozycję w naszym pucharze czy bronić okopów na tych lepszych miejscach. Zatem jest to chwila, gdzie bardzo starannie trzeba ważyć wybór kapitana. Kupno Kuna, Bainesa, Sancheza czy Hazarda zachwieje również balansem niejednej drużyny, zła decyzja może być później trudna do odkręcenie, stąd wybierając graczy na GW9 warto myślami być przy GW10-11.

Prywatnie mój Kessel Run faktycznie zaliczył kilka niezłych parseków i z szybkością światła z pozycji 920,072 w GW1 wylądował na 4,732 miejscu. W sumie nawet się nie chwalę tylko zachęcam do walki, wytrwałości i cierpliwości. To wciąż maraton. W HtH zmierzę się z ekipą Usecki Jantar – silna ekipa z 85 punktami w GW8 oraz z Ciamciaramciam FC.

Życzę powodzenia i epickich wyników.

2 komentarze

 1. superluqie

  23 października, 2014 at 5:06 pm

  Zapaliła mi się lampka w głowie. „A jak zagra?” Wstawiając go do składu w sumie niewiele tracimy. Jeśli dobrze ustawimy zmiennika i Costa nie zagra – status quo. Jeśli Costa zagra to ma ogromne szanse na punkty. Nieśmiało twierdzę, że to Chelsea może wbić w niedzielę o 17 pięć bramek. Załóżmy, że jednak nie wychodzi, ale siada na ławce. Drogba? Strzelam, że jest gotowy na jakieś 60-65 minut ZAPIEPRZANIA. Z mun to nie będzie wybieganie do kontry co 5-6 minut po wybiciu na uwolnienie, tylko ciągły atak i pokazywanie się do piłki. Mamy 60 minutę i teraz znowu są dwie opcje. Na tablicy ciągle 0:0 (ew. 0:1 [po bramce hazarda], lub każdy wynik dający trzy punkty diabłom. Wynikiem tego jeśli noga Costy nie jest urwana, wchodzi on. Spokojne 3:0 to prawdopodobnie Remy. No i teraz ostatnia opcja: Diego siada w Londynie przed telewizorem, a my liczymy już punkty zmiennika. Ale, ale! BPL lubi nam płatać figle i przy całej tej otoczce Costa zgarnia yc i na tym kończy się jego dorobek z tego meczu. Trudno, jest ryzyko – jest zabawa. Jeśli Berahino poprawi wynik Aguero (Tadica, Tadica!) z gw8, to nawet minusowy punkt od Costy nie zaboli.

  Reply

 2. Oskar

  23 października, 2014 at 3:08 pm

  W tym H2H, coś ostatnio ciężkie mecze mam. Teraz grałem właśnie z ekipą Ciamciaramciam, teraz gram z carusek_team. Same ekipy z topu. Ale nic. Trzeba bronić swojej pozycji jak lew 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *