Home FANTASY PREMIER LEAGUE Obrońcy Chelsea i City

Obrońcy Chelsea i City

0
0

Łącznie 9 CS na 12 możliwych.

Tekst zacząłem pisać jeszcze przed informacją o kontuzji TAA. Biorąc pod uwagę luźne 7.5mln do spożytkowania przegląd opcji przyda się szczególnie.

Cheslea

Statystycznie:
xGC: 6.61
stracone gole: 2
czyste konta: 4
strzały przeciwników: 75 (10.w lidze)
strzały przeciwników z pola karnego: 49 (12.w lidze)
strzały przeciwników celne: 22 (9.w lidze)
duże okazje przeciwników (BCC): 10 (9.w lidze)
kluczowe błędy obrońców: 1

Kalendarz: SOU-bre-NOR-new-BUR-lei

Liczby powyżej są mocnym zderzeniem z suchymi wynikami CS. Nawet uwzględniając poziom przeciwników (np. mecze z Liverpoolem, Manchesterem City). Dwa ostatnie spotkania szczególnie uwypukliły rysy. W najbliższym czasie liczniki powinny się poprawić, ale nie zdziwię się, jak czyste konta pojawią się głównie w meczach domowych, bo wyjazdowe zestawienie wygląda gorzej niż kolory w FPL sugerują.

Czas gry (na zielono wyjściowa 11):

Przepraszam za prostotę tabelki, przeszukałem TT i nie znalazłem żadnej ładnej z rozpisanym czasem gry. Jakby ktoś znał jakiegoś zajawkowicza od tabelek, podeślijcie w komentarzu

Dotychczasowe minuty pozwalają podzielić zawodników:
Rudiger, Alonso – od nich rozpoczynane jest ustawienie składu. Grali trzykrotnie w odstępach 3 dni.
Christensen, Azpilicueta – dostali wolne tylko w związku z występami reprezentacyjnymi
James – miał różnie przygody w tym sezonie, ale na GW5 nie wyszedł. Może się czasem nie zmieścić w planie taktycznym. Nieoczywistym zagrożeniem jego pozycji jest CHO, który może być próbowany na wahadle z prostszymi rywalami
Chalobah, Silva – drugi plan, w obu przypadkach wiek robi swoje (w dwie strony)
Chilwell, Sarr – rezerwa

Statystyki ofensywne

Silvę, Chalobaha i Christensena wyłączam z rozważań – pojedyncze wyskoki

Alonso/James/Azpilicueta/Rudiger:
strzały 11/4/1/4
z pola karnego: 6/2/1/3
duże okazje 1/1/0/0
xG 0.99/0.48/0.03/0.14
xA 0.87/1.00/0.67/0.16
kontakty w polu karnym: 15/10/11/4
szanse stworzone: 12/5/4/3
duże szanse stworzone: 0/1/1/0
dośrodkowania: 41/12/9/3

Król jest jeden. Alonso oszukał doświadczonych w FPL widmem Chilwella. Przez 6 kolejek koło nosa przeleciała wielu świetna opcja w obronie, cena to już 5.9.

Jeżeli ktoś nie ufa Alonso, to Rudiger nie odstaje mocno w ofensywie od Azpiego i powinien być lepszym rozwiązaniem w niższej cenie.

James to ciekawy przypadek: był zawieszony, wszyscy go sprzedali (267tys.), bo blanku wszyscy sprzedali go drugi raz, po kontuzji sprzedają go trzeci raz i nie zbliża się za szybko do spadku na wyjściowe 5.5. Ot, magia Wież.

Na przyszłość

Nie ma w Chelsea wyborów idealnych. Tuchel jest trudniejszy do rozczytania od Pepa, ma też większą pulę zawodników. W mojej opinii najpewniejsi będą Rudiger i Alonso. Pierwszy jest głównym filarem i jego problemem mogą być tylko rozmowy kontraktowe. W którymś momencie Chelsea będzie chciała myśleć o przyszłości i zacznie odstawiać gracza, który chce (jak podają media) odejść po sezonie za darmo.

Alonso jest traktowany pobłażliwie przez społeczność FPL, ale nasza wizja rywalizacji w klubie jest odmienna od zdania trenera. Hiszpan powinien grać w miarę regularnie póki nie popełnia błędów i spełnia wizję gry Tuchela. Nawet jeżeli w którymś momencie będzie problemem, to zakładam że uda się na nim wypracować do tego czasu ładny zysk (cenowy i punktowy), z którego sfinansuje się transfer zastępcy.

Wersją oszczędnościową jest Christensen. 5.0 to uczciwy biznes, ale trzeba wrócić myślami do statystyk z początku. Grając Duńczykiem nastawiamy się tylko i wyłącznie na CS, a te nie są tak pewne jak się wydaje.

Azpilicueta jest rozwiązaniem na bogato, ale miałoby sens zapłacić 6.0 tylko jeżeli kontuzja Jamesa byłaby poważniejsza. Inaczej Rudiger da podobny potencjał w niższej cenie

Manchester City

Statystycznie:
xGC: 2.69
stracone gole: 1
czyste konta: 5
strzały przeciwników: 36 (1.w lidze)
strzały przeciwników z pola karnego: 21 (1.w lidze)
strzały przeciwników celne: 5 (1.w lidze)
duże okazje przeciwników (BCC): 2 (1.w lidze)
kluczowe błędy obrońców: 0

Leeds wykręca tyle w jedno spotkanie…

Kalendarz: liv-BUR-bha-CRY-mun-EVE

Takich rzeczy nie było w Premier League od czasów Mourinho i Chelsea. Jeżeli ominą ich kontuzje, spokojnie mogą pobić wszelkie rekordy defensywne. Pamiętajmy że grali z większością poważnych rywali (został Liverpool i derby miasta). Leicester i Chelsea były dotychczas kamykami w bucie Pepa, a w obu przypadkach ofensywa rywala nie istniała.

Jeżeli do tej pory grałeś bez obrońcy City, to robisz to źle. Więcej punktów na mecz robią tylko Salah i Antonio. Niewiele gorsi są TAA, Benrahma, DCL, Ronaldo i Vardy. A to wszystko nie biorąc pod uwagę cen. Moim zdaniem pytanie brzmi nie czy brać zawodników City do obrony, tylko ilu. Ostatnim powstrzymującym przed inwestycją buforem jest najbliższy wyjazd na Liverpool i Pep z legendą rotacji.

Czas gry (na zielono wyjściowa 11):

Pierwsze co widać, to mały wachlarz zawodników. Po tym jak Mendy skupił się na innych rzeczach w kadrze zostało 7 kandydatów na 4 miejsca.

Dias – gra wszystko co ważne
Cancelo, Walker – jednego z nich od czasu do czasu może zluzować Zinchenko, jak w pierwszym meczu UCL.
Laporte – gra gdy jest zdrowy i nie musi być oszczędzany. Niestety różnie z tym bywa.
Ake, Zinchenko – trzeci stoper w hierarchii i trzeci boczny obrońca w hierarchii
Stones –rezerwa. Długo nie był w pełni zdrowy, zastanawia czemu nie dostał chociaż ogona w EFL Cup (oficjalnie urazu już brak).

Statystyki ofensywne

Tylko podstawowi zawodnicy

Cancelo/Dias/Laporte/Walker:
strzały 10/2/10/3
z pola karnego: 2/2/10/2
duże okazje 1/0/1/0
xG 0.88/0.16/1.00/0.09
xA 0.92/1.00/0.02/0.46
kontakty w polu karnym: 16/9/12/3
szanse stworzone: 6/8/1/2
duże szanse stworzone: 1/1/0/1
dośrodkowania: 22/2/2/6

Pierwsze co się rzuca w oczy to brak takiej przepaści jak w Chelsea. Od peletonu mocno odstaje tylko Walker, poza nim każdy ma coś do zaoferowania. Najbardziej wszechstronny jest oczywiście Cancelo.

Na przyszłość

Pep w tym sezonie ma mniejszą niż zwykle kadrę i rotacja jest znacznie mniejsza od spodziewanej. W zasadzie można powiedzieć że jak na jego standardy podzielił zespół na strefy ulubieńców i ludzi od rotacji.

Ciężko jednoznacznie powiedzieć kto ma najwięcej do zaoferowania. Cancelo błyszczy, ale niezależnie od wyniku blisko bonusów jest zawsze Dias, który nadgania braki w udziale ofensywnym. Laporte jest dobrą opcją na dostawkę do jednego z nich.

Ryzyko rotacji będzie zależeć od naporu rezerwowych. Ake nikogo z planszy nie zmiecie, będzie podmianką dla zmęczonych graczy. W dłuższej perspektywie problemem mogą być Zinchenko i Stones, ale biorąc pod uwagę ich obecną formę (również zdrowotną), poczekamy na to jeszcze kilka GW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *