Home FANTASY PREMIER LEAGUE Obrona pod 3 – 4 – 3

Obrona pod 3 – 4 – 3

0

Nieśmiała i niezobowiązująca propozycja.

Budowę składu rozpoczynamy od napastnika premium. Wybraliśmy Kuna Aguero. Kolejnym krokiem powinna być obrona i to o niej, w kontekście formacji 3 – 4 – 3,  będzie niniejszy tekst. Założyłem, że każde ustawienie formacji obronnej z Milnerem, Alonso, Luizem lub trójką innych dowolnych obrońców premium pasuje wyłącznie do składów 4-3-3 lub 5-3-2. Lepiąc niczym golema formację 3 – 4 – 3 wypada znaleźć trójkę obrońców nie przekraczających wartości 15.0 – 15.5 milionów. Analizując kalendarz wybrałem poniższe drużyny:

Clipboard02

Zakładam wykorzystanie 1 obrońcy 5.5, 2 x 5.0 i 2 x 4.5. W taki sposób wybrałem:

Clipboard03

Lindelof to skok na 17 CS Manchesteru United z minionego sezonu. To również niemal pewne miejsce na środku obrony zespołu Mourinho oraz teoretyczne zagrożenie przy SFG.

Cedric na drugim slocie to wypadkowa założenia iż nowych Świętych Pellegrino buduje od obrony. Poza tym Southampton z przodu już od dawna nie porywa, tymczasem z tyłu jest dalej solidne. 14 CS z sezonu 2016/2017 to 4 wynik ligi. Stąd 5.0 za Cedrica lub Yoshidę to świąteczna promocja. Porównajmy obu panów:

Cedric vs Yoshida

Minuty: 2520 vs 2070

Bramki: 0 vs 1

Asysty: 3 vs 0

Liczba strzałów z pola karnego: 6 vs 5

Stworzone szanse 39 : 4

Cedric łącznie oddał aż 20 strzałów – o połowę mniej niż taki Ozil.

Ake to próba wykorzystania potencjału ofensywnego obrońców Bournemouth i całkiem przyzwoitego, z wyjątkiem GW4, GW 6 i GW8,  kalendarza. Wisienki w sezonie 16/17 zaliczyły 10 CS. Alternatywą dla Ake jest Daniels, porównałem statsy obu obrońców za zeszły sezon:

Daniels vs Ake

Minuty: 3060 vs 831

Bramki: 4 vs 3

Asysty: 3 vs 1

Liczba strzałów z pola karnego: 11 vs 4

Stworzone szanse 28 : 4

Daniels górą, ale zakładam, że gdyby Ake rozegrał tyle minut co Daniels to miałby więcej punktów niż boczny obrońca Wisienek. I chyba po prostu go lubię.

W drugiej wersji ułożyłem trójkę Trippier – Daniels – Cedric. Trójka bocznych i potrójna szansa w każdej kolejce na CS, asystę i bapsy za udane crossy lub dokładność podań.

Clipboard04

Trippier na 566 minut gry za Walkera zdobył 5 asyst, stworzył 13 szans, ale zarazem oddał tylko 3 strzały, w tym 0 z pola karnego. Za obrońcą Totków przemawia 17 CS z zeszłego sezonu – przeciw, 38 meczów wyjazdowych w nowym sezonie.

Powyższe trójki to rdzeń obrony. Rotować będziemy obrońcą Bournemouth w kolejkach 4, 6 i 8. Najlepszym pomysłem wydaje się Dunk z Brighton. W sprawiających problem kolejkach zagra:

GW4: BHA vs WBA

GW6: BHA vs EVE

GW8: BHA vs NEW

Brighton zdobyło w ubiegłym sezonie najwyżej CS  w Championship: 9 u siebie i 9 na wyjazdach. Cytując Gruwwę: a koniec, zwracam uwagę na jednego obrońce. Lewis Dunk 4.5 mln ,WhoScored wstawił go do XI sezonu. Chociaż w tym sezonie, zdobył tylko 2 bramki to w poprzednim 4 a w jeszcze wcześniejszym było ich 5.

Wstawiając Dunka na 4 slot, 5 będzie budżetową rezerwą. Kolejki GW4, GW6 i GW8 ogarnia również Mee. Alternatywą może być obrońca Newcastle. Na drugi lub trzeci slot można też wystawić obrońcę WBA. Tyle, że mam wątpliwości, wg kalendarza wydają się must have, spokoju natomiast nie daje mi ich 6 CS za 16/17 oraz chimeryczność Pulisa z początków sezonów. Porównałem najwięcej grających Cedrica, Danielsa z Dawsonem i Evansem:

Clipboard05

Wciąż Cedric i Daniels > WBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *