Home FANTASY PREMIER LEAGUE Nowe zasady na boiskach Premier League

Nowe zasady na boiskach Premier League

0

Od dawna wiadomo , będzie VAR. I chociaż Anglicy nie są zachwyceni tą zmianą, to obiektywnie patrząc, nic nie jest tak potrzebne na angielskich boiskach jak VAR.

VAR

Dwie sytuację które warto wspomnieć.

Bramka na 1-0 dla Wilków w spotkaniu z City. Niby Boly strzelał główką ale na powtórkach okazało się, że piłka odbiła się od jego ręki i wpadła do bramki bronionej przez Edersona.

Bramka na 0-1 dla Liverpoolu w spotkaniu z WHU. Milner jest na metrowym spalonym , którego sędzia nie zauważa. Ten podaje do Mane. Liverpool prowadzi 0-1.

Jeżeli chodzi o VAR, to nie bądźmy naiwni. 100% poprawnych decyzji jest nieosiągalne ale powinno być lepiej. Mam takie osobiste przekonanie, że sędziowanie w tym sezonie sięgnęło dna. To już tylko można się odbić.

I dla wszystkich którzy oczekują większej liczbie karnych itp. Statystyki nie stoją po naszej stronie.

Do tego tematu pewnie jeszcze wrócimy….a teraz pozostałe zmiany.

RZUTY WOLNE

Zawodnik drużyny atakującej , nie będzie mógł stanąć w murze (tzn będzie musiał stać przynajmniej metr od muru gdzie będzie stało min 3 obrońców). W poprzednim sezonie, zawodnicy z tej listy zdobywali bramki bezpośrednio z rzutów wolnych.

Teraz po takiej prostej zmianie, jak brak zawodnika drużyny atakującej w murze te liczby mogą być jeszcze mniejsze. Tak dla przykładu, bramka Digne z Watfordem.

Oczywiście nic Digne nie odbieram ale bez tych zawodników Evertonu w murze, byłoby dużo spokojniej. Foster na spokojnie ustawia mur, nikt się nie przepycha. I jeszcze widać jak Gomez odkleja się od muru w momencie uderzenia na bramkę.

Jest jeszcze druga oczywistość, nie wszystko przy rzutach wolnych zależy od liczby zawodników ataku w murze.

via GIPHY

RZUTY KARNE

Od nowego sezonu, bramkarz musi trzymać jedną nogę na linii końcowej. I to nie jest dobra informacja dla bramkarzy za to bardzo dobra dla wykonawców jedenastek. Nie wiem jak sędziowie będą weryfikowali kwestie jednej nogi na linii. Czy będzie kamera na linii, czy będzie do tego służył VAR. W każdym razie, widzę tutaj nieznaczną przewagę po stronie strzelającego.

Tak wygląda lista bramkarzy którzy obronili rzuty karne.

i dwa karne jakie obronił Neil..ja tam widzę kontrowersje.

Dodatkowo, bramkarz nie będzie mógł rozpraszać przeciwnika. Jak rozumiem, Dudke dance nie jest dozwolony. Tak samo jak dotykanie poprzeczki. Trzeba stać prosto , będzie może co najwyżej wystawić ręce na boki? Kolejna zmiana która zadziała na plus strzelającego.

ZAGRANIE RĘKĄ

Taka definicja…Gdy piłka przypadkowo trafi w rękę gracza przed przekroczeniem linii, bramka nie zostanie uznana. Tak samo w przypadki, gdy gracz przypadkowo dotknie piłkę, a zespół w taki sposób uzyska przewagę, lub następnie zdobędzie bramkę.

Zobaczymy jak wyjdzie, bo zagranie ręką to przecież jedna z największych kontrowersji w piłce nożnej. Każdy widzi to co chce zobaczyć, brak podejścia 0-1 nigdy nie wykluczy kontrowersji.

ZMIANY ZAWODNIKÓW

Zawodnik opuszczający boisko będzie musiał zejść z boiska w najbliższym możliwym miejscu. Nie musi truchtać do zawodnika wchodzącego na boisko, nie musi tez biec aby uzyskać te kilka sekund jeżeli jego drużyny goni wynik. Teraz po prostu zejdzie z boiska i tyle wystarczy.

Chyba nigdy się nie zastanawiałem nad tym, ale rzeczywiście tak będzie lepiej dla płynności gry.

Pozostaje pytanie, czy Sarri wysyła Zole po Kepę aby ściągnąć go z boiska kiedy ten staje na linii bramkowej? ( a teraz musi stać sztywniutko na linii)

via Gfycat

GODZINA SPOTKAŃ

Na koniec, zmiana która wpłynie na nasze prywatno/rodzinne życie. 8 sobotnich spotkań rozpocznie się o godzinie 20:45. Dla mnie to bardzo dobra wiadomość. 8 spotkań kiedy dzieci powinny spać grzecznie w łózkach albo też zdążę wrócić z różnego rodzaju spotkań rodzinnych. Ba, może nawet uda się na miasto wyskoczyć na jakieś piwko…

79 dni do GW1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *