Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW6

Niszowy wybór – GW6

0

Trójka poza radarem.

Niszowe wybory z GW4: Joselu 2 punkty; Mahrez 2 punkty; Hazard 1 punkt. Oj słabo, słabo.

Gylfi Siggurdson 8.3 posiadanie 4.2% – One man army walijskiego legionu Swansea. Tylko w ubiegłym sezonie 116 razy strzelał w stronę wrażych bramkarzy. Mowa o 42.2 % celności oraz konwersji na poziomie 7.8.  Legenda Islandii, syn rybaka, mąż miss Islandii, miłośnik golfa, potomek Swena Widłobrodego … długo by wymieniać. W Islandii puszki nie otworzysz aby nie wyskoczył z niej Siggy, ale w przeklętym przez bogów sezonie 2017/2018, za 45 baniek zmienił barwy na Everton i od tej pory niemal przepadł. Przez 299 minut miał zaledwie 7 kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika, oddał tylko 1 celny strzał i stworzył 5 szans. Mawia się, że umiejętności są ważniejsze od formy, że każdy może się podnieść i chyba ten moment nadszedł. Bournemouth – Burnley – Brighton; kiedy jak nie teraz? Everton ma swoje problemy, bez bramek w 3 ostatnich kolejkach, tylko 1 gol od początku sezonu. Zawodzą Klaassen i Sandro, Rooney z ikony stał się pijanym bohaterem okładek bulwarówek .. kto ma podnieść Everton z kolan? Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach! A ty się nie zrywasz? Szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? Odpowiedź w sobotę, o 16 z Bournemouth.

Hector Bellerin 5.9 posiadanie 10.1% – Dziesięć procent to konkret, ale tak między nami; widzieliście skład z Bellerinem? Popularnym, i lubianym ruchem, jest inwestycja w Kole. Bośniak gra jakby czuł krew przeciwnika, ciągnie do przodu, rozpycha się, ale w zestawieniu z Bellerinem statystycznie wypada słabiej. Hiszpan przez 5  spotkań miał aż 20 kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika, Kola tylko 9. Więcej akcji Kanonierów wciąż idzie stroną Bellerina, więcej podań w ostatniej ćwiartce oddaje Hiszpan, no ale wizualnie wypada gorzej. Mniej agresywnie. Obaj boczni obrońcy oddali po 2 strzały, w defensywie natomiast lepsze statsy ma Kolasinac, nawet pomimo mniejszej ilości minut na boisku. Zestawiając posiadanie obu – 10.1 % do 11.2 niszą w zasadzie jest Bellerin. Umowną.

Alexis Sanchez 11.9 posiadanie 2.4 % – Szósta kolejka, mecz z WBA na Emirates Stadium a posiadanie poniżej 3%. Wengerowi skończyły się wymówki aby dalej trzymać Sancheza na ławce stąd wyjście w weekend, od pierwszej minuty, Alexisa, to niemal pewnik. To nie kwestia statsów, historii .. to bestia, to Alexis Sanchez, gość na którego barkach rozbijaliśmy podwójne kolejki lub potrojoną opaskę. Oddzielając sentyment od realiów trzeba pamiętać o wydymaniu Chilijczyka w ostatnich chwilach okienka i o tym, że ludzie bywają pamiętliwi. Starzy i młodzi. Z drugiej strony rzekomo się nie zmieniamy. I jeżeli, któraś z cech Sancheza była rok temu dominująca to boiskowa nieustępliwość i determinacja. To niszowy wybór bloga.

Na podium Niszowego Wyboru nie zmieścili się Keane, Bony i Mendy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *