0
0

Trójka poza radarem.

Niszowe wybory z GW4: Anthony Knockaert – 2 punkty; Kyle Naughton – 1 punkt; Chris Wood – 9 punktów

José Luís Sanmartín Mato aka Joselu 5.5 posiadanie 0.4% – Słyszałem, że pomimo posiadania w CV takich klubów jak Real Madryt czy Eintracht Frankfurt Joselu za gówniarza wyklejał ściany plakatami Shearera. Misternie utkany plan wskoczenia w korki mistrza nareszcie wypalił w aktualnym sezonie kiedy Joselu zamienił Stoke City na Newcastle. 38 minut w drugiej kolejce; 71 min w trzeciej z debiutancką bramką vs WHU, oraz 78 min w miniony weekend w trakcie których posłał 6 strzałów na bramkę Fabiańskiego. Łącznie, 188 minut w barwach Srok to 12 oddanych strzałów; z czego 8 padło z pola karnego a 9 trafiło w światło bramki. Do tego 1 zmarnowana setka i dość mało kontaktów w boxie, bo tylko 12. W sobotę Newcastle gościć będzie Stoke City; drużyna Hughes’a szarpie, gryzie, ale równocześnie przecieka. Joselu ze strzałem na bramkę co 15.7 min stanie przed kolejną szansą na punkty.

Riyad Mahrez 8.5 posiadanie 5.1% – Strzał z Mahrezem to próba wyprzedzenia szablonu. Algierczyk od początku sezonu 2017/2018 robi za bohatera drugiego planu: 1 asysta w wyjazdowym pojedynku z Kanonierami; 2 asysty z Brighton a później 2 kolejki posuchy. W trakcie 4 występów oddał 10 strzałów, z czego 6 z pola karnego przeciwnika i 3 celne. Stawiamy tu poniekąd na intuicję; po asystach powinny przyjść bramki a Huddersfield – z którymi zagrają Lisy – w szeregu przeciętniaków, z powrotem, ustawiło wczoraj WHU. Kupując Mahreza inwestujemy w czarny charakter; wyspiarska prasa szeroko komentowała próby skłocenia szatni Lisów i naciski na bossa Leicester Vichaia Srivaddhanaprabhaa w sprawie transferu.  Miarka przebrała się w sierpniu i Mahrez dostał zielone światło na transfer, ale rzekomo jedyną ofertą była propozycja Romy, i tak odrzucona przez zbyt ambitnego Algierczyka.

Eden Hazard 10.5 posiadanie 2.3 % – Darujmy sobie laurki na cześć Hazarda. To ścisła czołówka piłkarzy Premier League. Wojownik, poeta, kochanek. 4 lutego 2017 na Stamford Bridge Chelsea rozbiła Arsenal 3 : 1; bramki strzelali Alonso, Fabregas i Hazard. W tym sezonie Arsenal poległ na wyjazdach ze Stoke City i aż 4 : 0 z Liverpoolem. Na oko, jedna bramka i jedna asysta dzielą Hazarda od rewolucji na rynku transferów FPL i zmiany statusu nisza na most wanted. Pierwsze decyzje można podejmować w zasadzie dzisiaj; o 20:45 Chelsea zagra z Qarabag FK. Spodziewam się odpoczynku Moraty i minut Hazarda.