Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór GW5

Niszowy wybór GW5

0

Trójka poza radarem.

W poprzednim odcinku Niszowego Wyboru: Gross -1 punkt; Tosun 2 punkty; Moura 5 punktów.

 

James Maddison 6.5. Posiadanie 3.3 %. Przyznaje się, kusiło mnie zaproponować Algierczyka Ghezzala (posiadanie 0.3%), ale uznałem, że jeszcze za wcześnie. Maddison po 4 kolejkach jest już sprawdzoną marką, z golem i asystą na koncie, oraz umiejętnościami, które nie raz dadzą punkty. Co prawda Ghezzal zdobył gola w ostatnim meczu z Liverpoolem, ale historia jego występów w Premier League (a w zasadzie jej brak), oraz mała ilość bramek w barwach Monaco i Lyon, sugeruje powściągliwość. To drugi raz kiedy Maddison gości w niszowym wyborze – poprzednia nominacja zakończyła się bramką. Jego wartość to dalej 6.5 i lada moment wzrośnie o 0.1. Pomocnik wydaje się atrakcyjną opcją dla każdego szukającego zastępstwa dla Walcotta, który wg wczorajszych informacji raczej opuści GW5 (czekamy pressów) i jednocześnie fajnym wyborem na dłużej. Trudno bowiem ignorować kalendarz Lisów: bouHUD – new – EVEarsWHUcarBURbri – WAT. Jeden trudny wyjazd na stadion Srok, drugi vs walijski autobus, ale poza tym perspektywicznie i zielono.

Lucas Digne 4.8. Posiadanie 1.5%. Pomimo, że inwestowanie w obronę Evertonu kojarzy mi się głównie z dowcipem kolegi Macieja Chorążyka:

to w ostatniej kolejce Francuz zaliczył bardzo imponujący debiut.  6 crossów, 3 stworzone szanse, 1 kluczowe podanie, 1 asysta, wysoka pozycja na boisku. Gorzej w obronie, gdzie Digne nie miał ani jednego udanego  wybicia, wślizgu i bloku. Ale też po zawodnikach Silvy nie spodziewamy się czystych kont tylko punktów z przodu a te w pojedynku z aktualnie najsłabszą defensywą ligi (WHU) mogą wpaść. A nawet powinny.  Jestem dobrej myśli. Poza tym Digne to taki trochę życiowy farciarz. W poprzednich klubach najczęściej grzał ławkę, pomimo to w barwach PSG zdobył 2 x mistrza, 2 x Superpuchar Francji i raz Puchar Ligii Francuskiej; z Barceloną mistrza w sez 17/18, 2 x Puchar Króla i raz Superpuchar Hiszpanii a z reprezentacją do lat 20 złoto w Mistrzostwach Świata z roku 2013, a później srebro na EURO 2016. Oczywiście jako rezerwowy. Obrońca Evertonu ma także dobrą prasę i serce na swoim miejscu, w trakcie ataku terrorystycznego w Barcelonie był jednym z pierwszych, którzy pobiegli pomagać ofiarom.

Mohamed Elyounoussi 6.4. Posiadanie 0.2%. Norweg marokańskiego pochodzenia swoją karierę rozpoczął w klubie Sarpsborg FK; później przeniósł się do klubu Sarpsborg 08, dla którego w trakcie 3 lat zdobył 15 goli. 22 bramki strzelił w barwach Molde, a kolejne 22 przez dwa sezony dla Basel. Nowy nabytek Świętych nie jest zatem przypadkowym anonimem, potrafi odnaleźć się pod bramką, ma w klubie stałe fragmenty gry,  i jest jednym z kół napędowych całkiem sprawnie grającej ofensywy Southmapton. Wciąż bez bramki i asysty, ale mecz z Brighton może w końcu da punkty. Wybór Elyounoussiego to jednorazowy strzał, pomysł na draft, i poniekąd celowe złamanie szablonu różnic.

Poza podium niszowego wyboru znaleźli się Sterling (narzeka na uraz pleców), Lukaku, Jimenez, Rico, Moutinho, Ings, Bertrand, Doherty, Jonny i Siggy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *