Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór GW30

Niszowy wybór GW30

0

Trójka poza radarem.

Wilfried Zaha 6.8. Posiadanie 13.2%. Pewien procent aktywnych menedżerów ma wywalone na BGW31. Free Hit dla ich drużyn jest pieśnią przeszłości, dziką kartę odpalili zaraz po Nowym Roku. To, moim zdaniem, dość liczne grono graczy przez 31 kolejkę przemknie z piątką, może z szóstką zawodników i bez większego stresu po prostu pójdzie dalej. Co więcej, niejeden może założyć, że  4 nast. GW Zahy (BRI – blank – HUD – new), potencjalnie da więcej punktów niż 4 GW Barnesa (liv – LEI – WOL – bou) albo Rondona (EVE – bou – ars – CP). To tylko teoria, przede wszystkim dla każdego menedżera z „planem”, ale FPL to również gra anarchistów, rebeliantów, którzy lubią burzyć mury szablonu i porywać się z pojedynczym myśliwcem na Gwiazdę Śmierci. W trakcie czterech ostatnich kolejek Zaha zdobył 4 gole, z xG 1.25 i 1.14 z otwartej gry zaliczył 14 z 25 udanych dryblingów, oddał 11 strzałów z pola karnego zaliczając tam 31 kontaktów z piłką. Forma strzelecka zbiegła się z transferem Batshuayia, i nie wierząc w przypadki liczę, że przy naprawdę łatwym kalendarzu Zaha to co najmniej intrygująca opcja na następne weekendy.

Jeffrey Schlupp 4.5. Posiadanie 3.4%. Urodzony w Niemczech Ghańczyk w 5 ostatnich GW nielicznym posiadaczom dał: 14 – 2 – 5 – 5 – 5 punktów (bramkę, 3 asysty, w tym 1 realna wg OPTY, i 1 czyste konto). Odpuszczę wycieczki w stronę Pereiry, Kolasinaca czy innych popularnych wyborów, forma jest faktem a przywołany wyżej kalendarz Orłów daje dodatkowo nadzieję na czyste konta.

Jamie Vardy 8.9. Posiadanie 5.7%. Ja i Jamie nie przepadamy za sobą. Nie ukrywamy tego, na ulicy patrzymy w drugą stronę, przy stole zajmujemy jak najdalsze końce. Czasami jednak niedzielny obiad schodzi na piłkę nożną i wówczas niechętnie muszę przyznać, że Vardy to wciąż kozak, że brakuje mu tylko 1 bramka do 100 w barwach Leicester, że przy kalendarzu Lisów FULburBOUhud setka może już pęknąć w nadciągający weekend. Kiedy chcę mu dogadać, przypominam o czterech ostatnich kolejkach, o strzale co 32 minuty, o średniej 1 celny strzał na mecz, o zaledwie 9 próbach od GW26. Wtedy on siorpiąc rosołem pyta, po chuj trzymasz w składzie Andersona? Tego typa z 1 strzałem z 4 ost GW? Zgaszony zmieniam wtedy temat na ceny jajek i Błaszczykowskiego.

Poza podium Niszowego Wyboru GW30 znaleźli się Tielemans, Maddison, Batshuayi, Bilva & Dilva brothers, JWP i Milivojevic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *