Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW3

Niszowy wybór – GW3

0

Trójka poza radarem.

Niszowe wybory z GW2: Tadic – 6 punktów; Brady – 2 punkty; Mooy – 10 punktów.

David Silva 8.0. Posiadanie 8.0%. Poza radarem od początku sezonu. Bo rotacja, bo 31 lat, bo kontuzje i Pep Guardiola. Tymczasem Silva robi dokładnie to czego spodziewaliśmy się po droższym o 2 miliony Kevinie De Bruyne. W trakcie dwóch kolejek Silva zaliczył 10 kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika (KDB tylko 2 ze średnią 1 na mecz); Oddał tylko 2 strzały, ale wykonał aż 164 podania z ponad 90% dokładnością.

silva

Stworzył 9 szans (przy 2 KDB), 1 setkę oraz zaliczył 1 asystą w GW1. Szansę tworzy co 20 minut, udany cross co 22 minuty. Dla porównania De Bruyne tworzy okazje co 45 minut. Przed Guardiolą wyjazd na stadion Bournemouth i okazja na rehabilitację po wczorajszym, słabym występie z Evertonem. Zawodnicy Koemana dość skrzętnie wykorzystali wszystkie wady ustawienia Guardioli stąd można spodziewać się zmian na wahadłach, gry 4 obrońców lub 1 napastnikiem. Cokolwiek wymyśli trener, Silva z takimi cyframi i formą powinien zacząć od pierwszej minuty.

42CF415200000578-4743198-image-m-60_1501375316840

Jose Holebas 5.0. Posiadanie 0.9%. Niemiecki Grek konkretnie namieszał w minionym sezonie. W pewnym momencie lewy obrońca Watford wydawał się fundamentem każdej zielonej strzałki – bramki z WHU i Middlesbrough, 4 asysty, bapsy i czyste konta. Forma nie trwała wiecznie a żółte kartki bardzo szybko wykluczyły go z naszych składów. To było rok temu a tymczasem Watford z Silvą to jedno z pozytywnych zaskoczeń początku sezonu. 5 bramek w 2 spotkaniach, ciekawe transfery Graya i Richarlisona oraz reaktywowany Holebas na lewym wahadle.

holebas

Jeden strzał, ale 5 crossów i 3 stworzone szanse w ostatnim meczu. Do tego 3 odbiory, 5 odzyskanych piłek i 3 wybicia. Mecz z Brighton w trzeciej kolejce kojarzy się przynajmniej z czystym kontem. Patrząc na powyższą mapę również z potencjalnymi punktami z przodu.

Michail Antonio 7.5. Posiadanie 0.3 %. 9 bramek i 7 asyst w minionym sezonie; łącznie w barwach Młotów, od 2015 roku zdobył już 18 bramek i 11 asyst. Aktualny sezon rozpoczął od drugiej kolejki; 67 minut na boisku i od razu asysta (na zasadzie dobitki Chicharito) na stadionie Southampton:

antonio

Antonio to podpora ofensywy Bilica. Jeden z kilku najważniejszych atutów w walce o utrzymanie posady trenera a może nawet batalii o pozostanie w Premiership. W trakcie 67 minut drugiej kolejki Antonio wykonał 4 udane zwody; 4 udane wślizgi, miał 4 kontakty w polu karnym Southampton i oddał aż 4 strzały, z czego 3 z boxa. 67 minut! Nominalny prawy pomocnik chwilami grał wyżej niż rozpędzony Chicharito. Zresztą ze współpracą z Groszkiem wiążę największe nadzieje – są w stanie rozpruć niejedną defensywę. W sobotę zagrają z Newcastle, które wciąż bez punktów, na własnym stadionie, powinno zagrać otwarcie i ofensywnie.

Na podium Niszowego Wyboru trzeciej kolejki zabrakło miejsca dla Richarlisona 6.0; Jese 6.0 i Sona 8.0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *