Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW3

Niszowy wybór – GW3

0

Trójka poza radarem.

Tino Livramento – 4.1. Posiadanie 4.8%

Livramento to piłkarz z akademii Chelsea, który odszedł do Southampton, Chelsea zapewniła sobie klauzulę odkupu za 25 mln i jeśli dalej tak będzie grał to za parę lat może wrócić na Stamford. W dwóch pierwszych kolejkach wystąpił od 1 minuty, sadzając na ławce Kyle Walkera- Pietersa, który miał być głównym konkurentem do rywalizacji o skład, a tymczasem nawet, gdy były zawodnik Tottenhamu wszedł z ławki to boisko opuścił lewy obrońca – Perraud. Poza tym, że wyróżnia się niską ceną w FPLu, broni się również piłkarsko:

Przeciwko Evertonowi i United regularnie starał się jeździć prawą stroną i tworzyć tam zagrożenie. Teraz rywal będzie mniej wymagający, chociaż umówmy się – United w końcówce było tak niechlujne, że wyglądało to jakby zadowolili się remisem.

Mecz Newcastle-Southamtpon to jest mecz zagadka, wydarzyć się tu może wszystko i pewnie zadecyduje po prostu dyspozycja dnia.

Junior Firpo – 4.9. Posiadanie 0.7%

Dodałem go na Watchlistę po pre-sezonowym meczu Leeds, gdy bodajże zanotował asystę do Bamforda i świetnie się z nim porozumiewał. Jeśli chodzi o obronę Leeds to większość postawiła na Aylinga, jakby nie patrzeć to się opłaciło, bo zdobył gola, lecz i tak skończył na 1/2 slocie ławki.

Hiszpan dobrze się prezentował w Realu Betis, po transferze do Barcelony więcej miał słabych momentów i był najzwyczajniej w świecie nietrafionym ruchem transferowym, ale graczem, którego można odbudować.

Poniżej jego wypowiedź:

  • Jestem tu od dwóch tygodni i widziałem więcej indywidualnych nagrań wideo niż przez dwa lata w Barcelonie. Wyjaśniają ci, jak chcesz grać i co chcesz robić, a to oznacza, że dbają o każdy szczegół. Analizowali cię, aby powiedzieć ci, jak masz się zachowywać w każdym ruchu. To uderzające, to zupełnie inny sposób pracy.

Skoro widzi w nim coś Bielsa to jestem zdania, że musi być w nim potencjał.

Największy minus to ryzyko rotacji z Dallasem.

Przeciwnikiem jest Burnley, z którym Leeds dotychczas radzi sobie bardzo dobrze:

0-4 (A)

1-0 (H)

5 strzelonych i 0 straconych. Zapamiętajcie to, że Leeds świetnie gra z zespołami, które czasem grają siermiężny futbol. Dobrze w poprzednim sezonie grali z Newcastle, Crystal Palace, Sheffield United jak i z wyżej wspomnianym Burnley. Po prostu ich styl gry pozwala łatwo punktować takich przeciwników.

Dele Alli – 6.5. Posiadadnie 3.0%

<tutaj wstaw fragment z piosenki Taco>

Po przyjściu Nuno Dele stał się innym graczem. Podobno gra w zupełnie inny sposób – haruje na boisku, ciągle jest aktywny. No i przy okazji ma rzuty karne i kosztuje 6.5 mln. Widać po nim, że jest graczem do odbudowania, choć wrócić do formy z sezonu 17/18 będzie bardzo ciężko, bo to po prostu był jego peak. Tottenhamowi taki piłkarz jakim był kiedyś Dele jest niesamowicie potrzebny. Ewidentnie brakuje kogoś kto będzie to ciągnął wraz z Kanem i Sonem i może Bryanem Gilem w przyszłości (?)

Rywal to Watford i po tym meczu Tottenham powinien po prostu mieć 9 pkt w ligowej tabeli.