Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW27

Niszowy wybór – GW27

0
0

Trójka poza radarem.

Wybory GW26: Stanislas – 1 punkt; Gross – 13 punktów; Sturridge – 2 punkty

 

Theo Walcott 7.3. Posiadanie 6.5%. Najczęściej bohater drugiego planu i ostatniej akcji. Na Emirates zostały już po nim wyłącznie ramki po zdjęciach, tymczasem nowa historia pisze się w Evertonie. Theo, tak na poważnie, był opcją w zaledwie dwóch sezonach; 12/13 oraz 16/17, w którym na 1916 minut strzelił 10 bramek i zaliczył 3 asysty. Transfer na Goodison Park oznaczał grę od pierwszych minut, na ulubionej pozycji, schodząc z prawej flanki do napastnika. Tylko w trakcie dwóch ostatnich spotkań Theo strzelił 2 gole, miał 8 kontaktów z piłką w polu karnym i 44 w ostatniej ćwiartce, oddał 8 strzałów, z czego 5 padło z pola karnego a 3 były celne. Do tego dorzucił 2 szanse i kluczowe podanie. Przywołane cyferki uwzględniają ostatnią porażkę z Kanonierami gdzie na tle rzezanego Evertonu Wally był jedyną, jasną postacią. Transfer Walcotta usprawiedliwia również kalendarz: CP – wat – bur – BRI – sto i udział w BGW31.

Alfie Mawson 5.0. Posiadanie 2.3%. Wywalenie pięciu baniek za obrońcę Swansea wydaje się szaleństwem. To jak nabrać się na ekskluzywne creme brulee z Lidla. Taki Fernandzez kosztuje 4.4; Naughton 4.5 – w przypadku Mawsona pół miliona więcej płacimy za szanse na bramki przy SFG. 24 letni Anglik wbił 4 gole w minionym sezonie; w aktualnym dopiero 2… dopiero bo przecież od początku sezonu obrońca Łabędzi oddał 14 strzałów z pola karnego (dla porównania Otamendi 17), wykorzystał jedną setkę z czterech; trochę gorzej z celnością – z tych 14 prób tylko 3 były celne. Co ciekawe, w porównaniu z Otamendim Mawson dał tylko 4 CSy mniej. Ściągnięcie Mawsona, czy jakiegokolwiek innego obrońcę Łabędzie broni nawet kalendarz: BUR – bri – WHU – hud.

Jordon Ibe 4.9. Posiadanie 1.9%. Zaskoczyło mnie niskie posiadanie Ibe – pomocnika BOU uparcie promuje na czacie Bloga od ponad miesiąca, coraz częściej widuje go w składach ale globalnie to dalej nisza nisz. Od GW22, wychowanek klubowej akademii Charlton, posiadaczom dał 28 punktów (5 – 9 – 3 – 6 – 5).  Niskie posiadanie wynika zapewne z obaw menedżerów przed dublowaniem Wisienek – mając Wilsona pomocnika szukamy gdzie indziej. Tymczasem Ibe to najlepszy budżetowy wybór na piąty slot w taktyce 3-5-2; szansa na występ w BGW31 i dalej korzystny kalendarz: hud – NEW – lei. Media porównują go już do Sterlinga sugerując Liverpoolowi wypuszczenie z rąk nieoszlifowanego diamentu. Miałem brać Ibe za Lingarda, ale wartość tego drugiego spadła wczoraj o 0.1 i oczywiście dokładnie tyle brakuje mi do perfekcyjnego hita.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *