Trójka poza radarem.

 

Ostatnie wyniki trójki: Son – 13 punktów, Richarlison – 2 punkty, Lacazette – 12 punktów. Fawelarz niestety nie dopasował się do reszty 🙁

 

Serge Aurier – 4.8. Posiadanie 2.8%

Jeśli szukacie bonusów u piłkarzy w swoim składzie to prawdopodobnie zgarnął je Aurier. 19 punktów w ostatnich 3 meczach, 7 bps zdobytych. 1-1->1-1->2-3 to ostatnie wyniki Tottenhamu, a punktów u Iworyjczyka jak za 3 csy. Dużym minusem jest jednak paprotka zamiast mózgu, więc istnieje ryzyko, że w pewnym momencie wleci wślizgiem i dostanie czerwoną kartkę, ale może Mourinho go utonuje? Na to trzeba liczyć. Mourinho na pewno będzie chciał ogarnąć defensywę. Jeśli zespół traci podobną ilość goli co Aston Villa, Everton, Brighton, Bournemouth czy Arsenal, to wiedz, że jest źle. Teraz drużyna, która ostatnio zalicza lekki spadek formy, czyli Bournemouth. 2 porażki z rzędu, 2 remisy i 1 zwycięstwo w ostatnich 5 spotkaniach. Jeszcze 2 kolejki temu podchodzilibyśmy do “Wisienek” jako zespół z 3 czystymi kontami w 3 meczach, ale wszyscy wiemy jak wszystko szybko się zmienia w FPL. Jeszcze niedawno takie opcje jak Pukki, Barnes, Wilson były hot.

Podsumowując, Aurier w tej cenie i tendencji do łapania bapsów wydaje się dobrą opcją pod wodzą “The Special One”.

 

Danny Ings – 6.0. Posiadanie 3.8%

Zawodnik, który pięknie punktuje, ale nie jest widywany w składach, stąd zaledwie 3.8%. 6 bramek w tym sezonie czyni go najlepszym budżetowym napastnikiem na ten moment. Spójrzmy teraz na fixy, a tam cud miód i orzeszki:

WAT (H)NOR (H), NEW (A), WHU (H), AVL (A), potem mecze z lepszymi rywalami, z którymi również strzela jak na zawołanie.

Na razie wszystko wygląda idealnie; forma i fixy, co może pójść nie tak? Największym problemem Ingsa są oczywiście kontuzje, więc jest świetną opcją, dopóki nie zobaczymy takiej informacji o nim:

Injured! Ings #SOU

W 14 kolejce zagra z Watfordem, czyli tak zwane “spotkanie na szczycie”, kto wygra ten będzie wyżej. Myślałem, że Watford po zwycięstwie z Norwich trochę się poprawi, lecz mecz z Burnley szybko to zweryfikował wynikiem 0-3,  ich gra nie wyglądała najgorzej, lecz zbójcerze Dyche’a załatwili ich rzutami rożnymi. Problemem Ingsa może być forma Southampton, która jest bardzo przeciętna. Mimo nie najgorszej gry to wyniki są nadal złe. 3 porażki oraz 2 remisy nie świadczą dobrze o drużynie, która powinna walczyć o środek tabeli, a nie utrzymanie.

Podsumowując, Ings na 3 slot napadu przy tych fixach i formie jest świetną, budżetową opcją.

Na koniec: 12 – Danny Ings has now scored 12 Premier League goals for Southampton, his most for a single club in the competition (11 for Burnley and 3 for Liverpool). (Dane na 9 listopada)

 

Ayoze Perez – 6.2. Posiadanie 7.0%

Szablon czata z początku sezonu, największy troll, który strzelał w pre-sezonie jak szalony. Grywał czasem w jednej linii z Vardym, dobra cena, świetne fixy, co mogło pójść nie tak? Za to wynagrodził w 6 kolejce przepotężną asystą. Następną zaliczył  z Liverpoolem, a potem prawdziwa eksplozja punktów – hatty z Southampton, więc dał piękne punkty….zombiakom i bardzo cierpliwym posiadaczom. Teraz tak na poważnie to przy tych fixach jest ciekawą różnicą, problemem są minuty, ponieważ w tym sezonie nie zagrał jeszcze całego meczu! Tak samo zresztą jak kolega z drugiego skrzydła Harvey Barnes. Ostatni mecz z Brighton wyglądał tak:

 • gol
 • 4 strzały z czego 3 celne
 • ocena 7.4 wg Whoscored

Szybkie podsumowanie: opcja dla tych, którzy nie mają budżetu na Maddisona/Tielamansa.

Na koniec: 2 – Ayoze Pérez has become the first player to score a hat-trick in back-to-back Premier League appearances against a single opponent since Luis Suárez against Norwich City in September 2012. Thorn.

Czatowy wybór:

 • Lucas(3.9%) – Fplfreak
 • Alli(1.3%) – Choobec
 • Grealish(3.8%) – Lolojumbo
 • Martial(9.5%) – Patrykd
 • Jwp(0.9%) – Tommeno
 • Williams(1.2%) – Lukaslwo1916
 • A. Barnes(4.3%) – Hazzardinho10
 • Jota(3.1%) – Aperhaid
 • H. Barnes(1.3%) – Vautrin33
 • Jesus(1.7%) – Zlotyteam