0
0

Trójka poza radarem.

Phil Foden 6.4. Posiadanie 4.5%

Najpewniejszy składu na mecz z WBA przy tym natłoku meczów. W kolejkach 6-12 na 630 możliwych minut rozegrał zaledwie 95(!). Lepiej wygląda sytuacja w LM, gdzie na 540 możliwych dostał 451 minut na murawie. Przy okazji dał tam gola i asystę. W weekend Manchester gra z niewygodnym Southampton, które zajmuje 4 miejsce w tabeli. Gdyby liczyć tylko mecze na własnym boisku to Święci zajmowaliby pozycję za Liverpoolem. Jedyne porażki mieli z Tottenhamem oraz klasyczna porażka 2-3 po golu Bednarka z Czerwonymi Diabłami. The Citizens wyglądają tak samo pod względem punktów home i away. Natomiast sam West Brom jak to West Brom ma dotychczas jeden remis zdobyty na obcym boisku (Brighton). Foden ma znakomitą opinię u Pepa, a mimo tego praktycznie zerową liczbę minut w lidze. Uważa, że jest to najbardziej utalentowany gracz z jakim miał do czynienia. „Ronnie” w swoich osiągnięciach ma takie rzeczy jak:

• Złota piłka dla graczy poniżej 17 roku życia
  • Rekord Guinessa (najmłodszy mistrz Anglii)
  • „Young Sports Personality of the Year award”

Luke Shaw – 4.8. Posiadanie 0.7%

W ostatnich derbach Anglik schował całą ofensywną stronę City. W kieszeni Shawa poza kluczami i portfelem znaleźli się również Riyad Mahrez oraz Ferran Torres. Telles w Premier League nie wyglądał najlepiej; Jarrod Bowen wyglądał przy nim jak najlepszy skrzydłowy ligi, ale na jego szczęście żadnej z okazji nie zakończył golem. Wg. Sofascore popularny kibic Chelsea z młodości został uznany piłkarzem meczu. Nie ma co się dziwić – 4 wślizgi, 7 na 9 wygranych pojedynków, 2 kluczowe podania, 3/3 udane próby dryblingu. Derby zdecydowanie może zapisać na +. Rywalem w tej kolejce jest cienkie jak sik pająka Sheffield United – najgorsza drużyna ligi, najgorsza ofensywa ligi, najgorsza drużyna FPL. Żaden zawodnik tej ekipy nie zdobył więcej niż 30 pkt, żeby dać jakiś obraz tych punktów to mogę powiedzieć, że barierę tę przekroczyli:

• Cheikhou Kouyate
  • Jeff Hendrick
  • Robin Koch

Ivan Cavaleiro – 5.3. Posiadanie 0.1%

Jeden z dwóch bohaterów kontrowersyjnej sytuacji w tym meczu, ale nie będę rozstrzygał. Od tego jest pan Marek Klatenberg ala ziomek Przemka Pełki w programie „Jej Wysokość Premier League”. Fulham świetnie wyglądało z Liverpoolem i zasłużenie zdobyło 1 pkt z mistrzem. Portugalczyk robił niejednokrotnie karuzelę zawodnikom The Reds i najprawdopodobniej on poszedłby do karnego gdyby sędzia na takowego się zdecydował. W każdym z ostatnich 4 meczów z rywalami z wysokiej półki (Everton, Leicester, Man City, Liverpool) pokazali się w choć w najmniejszym stopniu z dobrej strony i zdobyli łącznie 4 punkty, gdzie 9 na 10 nie dałoby tam więcej niż 2. Sam szczerze się przyznam, że nie dawałem im już zbyt dużych szans na utrzymanie mimo, że to dopiero początek sezonu. Przeciętnie wyglądająca kadra, młody trener i początkowo nieudolne próby grania ładnie dla oka. Natomiast teraz się prezentują jakby znaleźli przepis na utrzymanie. Jestem zdania, że podczas zastanawiania się nad wyborem kapitana vs Fulham warto się dwa razy zastanowić..