Niszowy wybór – GW12

0
0

Trójka poza radarem.

Charlie Daniels 4.8. Posiadanie 9.3% – Niemal 10% posiadanie jest wartością dość mylącą – większość to zombie konta z czasów pierwszej kolejki. Wychowanek akademii Tottenhamu, w barwach którego nigdy nie zagrał z pierwszym składem. Sześć lat temu przeniósł się z Leyton Orient do Wisienek, z którymi wywalczył awans do Championship, i w końcu Premiership. Dla Bournemouth zdobył łącznie 14 bramek i 7 asyst; jego aktualny bilans to bramka, asysta i tylko 2 czyste konta. Kalendarz: HUD – swa – BUR – SOU – cp uzasadnia optymizm i większe oczekiwania.

Zaha 6.8. Posiadanie 4.5 % –  Drugi, a może i trzeci raz, Iworyjczyk ląduje w Niszowym wyborze. Tylko w trakcie ostatnich 347 minut Zaha oddał 10 strzałów z pola karnego przeciwnika, z czego połowa była celna. Piszemy o strzale co 28.9 minut i konwersji rzędu 16.7. Szału może i nie ma, ale mowa o pomocniku z przedziału 7 baniek, i to grającym na szpicy. Za taki hajs konkurencją dla Zahy mogą być Ramsey lub Richarlison, tyle że Watford i Arsenal takiego kalendarza jak Crystal Palace mieć długo nie będą: EVE – STO – bri – wba – BOU – WAT.

Marcus Rashford 7.6. Posiadanie 8.2% – Problemem 19 latka są minuty u Mourinho i ciągłe porównania do Ronaldo, które może i komplementują młodego, ale odbierają indywidualność.  W cieniu Lukaku zdobył w tym sezonie 3 bramki i 3 asysty. Jego naturalną pozycją jest środek ataku – w praktyce zaś lewa flanka. I młodego ciągnie do lasu; czasami za wszelką cenę, oto wybrane  przykłady analiz Manchestereveningnews:

Mamy 2 : 2 ze Stoke City; na pozycje wychodzi trójka zawodników Manchesteru, Rashford wcina się w pole karne i oddaje strzał.

Kolejny przykład; na czyste pole wbiega Miki; wolny jest Fellaini a Rashord śle piłke w górny róg.

Analitycy są zgodni; przed młodym przyszłość, ale i setki godzin treningów. Boiska Carrington opuszcza zazwyczaj ostatni ćwicząc do upadłego m.in. bezpośrednie rzuty wolne i technikę knuckleball. W ciężkim dla Czerwonych Diabłów okresie listopad/grudzień Rash swoje minuty i szanse dostanie. Prawdopodobnie już w ten weekend z Newcastle.

Na podium Niszowego Wyboru nie zmieścili się ponownie kontuzjowany Mane, Gross i Tarkowski.