Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW12

Niszowy wybór – GW12

0

Trójka poza radarem.

efekt nowej miotły”, kiedy po przyjściu do danego klubu nowego trenera, klub zaczyna uzyskiwać lepsze rezultaty niż za kadencji jego poprzednika.

Teemu Pukki – 5.8. Posiadanie 4.2%

„Pukki” na to czas.

Norwich dalej walczy w lidze ekip za słabych na Premier League, ale za mocnych na Championship. Jednak nowy trener – Dean Smith, który po tym jak został zwolniony z Aston Villi od razu znalazł pracę i nie postanowił sobie robić przerwy może dać nadzieję na lepsze dziś.

Jego Aston Villa nie wyglądała dobrze, wyglądała źle. Nie dał rady doprowadzić do formy nowych transferów, bo nikt z trójki Buendia – Ings – Bailey nie zabłysnął na stałe, każdy miał przebłyski. Buendia na samym początku, Ings strzelił piękne nożyce, a Bailey w ładny sposób dobił Everton. Ale całościowo praca Smitha na Villa Park będzie pamiętana jako dosyć romantyczna ze smutnym zakończeniem, bo po prostu coś się wypaliło. Przyczynił się do tego brak Grealisha, który bardzo mocno ułatwiał grę innym.

Szczerze mówiąc to jestem bardzo ciekaw jak sobie poradzi Anglik na stanowisku trenera Norwich, bo utrzymanie tej drużyny będzie bardzo ciężkie; odszedł wcześniej wspomniany Buendia, który zapewnił im awans i brakuje tam jakości na wielu pozycjach. Z rzeczy, które mogłyby wpłynąć pozytywnie to dobre rozpoczęcie współpracy już od początku, dużym plusem jest nietrudny kalendarz. Ale podstawą będzie stworzenie schematów w ataku i przede wszystkim zlepienie tej obrony w całość, a to Smith potrafi, co pokazał w zeszłym sezonie w Aston Villi. Southampton będzie dobrą okazją do sprawdzenia się, bo ich defensywa mocno się poprawiła w ostatnim czasie.

Lucas Moura – 6.4. Posiadanie 0.9%

To jest tzw. hipsterka, bo jak inaczej określić gościa, który nawet nie ma asysty w tym sezonie Premier League. Jednak meczem z Vitesse i Evertonem pokazał, że może odgrywać mniejszą lub większą rolę w tym Tottenhamie w formacji 3421. Szczególnie, że Conte lubi mieć swoich żołnierzy na różnych pozycjach.

Starcie z Leeds to będzie drugi mecz Antonio Conte w lidze i duże możliwości na oddanie celnego strzału po raz pierwszy od ponad 2 godzin, no i przy okazji zdobycia bramki.

Callum Wilson – 7.4. Posiadanie 3.0%

Nowy treneiro Newcastle, czyli Eddie Howe – stwórca duetu Wilson – Fraser oraz najciekawszego Bournemouth w ostatnich latach niestety nie pojawi się na ławce, ponieważ jego test na covid pokazał wynik pozytywny, ale mimo wszystko pewnie zdążył wprowadzić nowe metody. A przerwa reprezentacyjna? Akurat zbyt wielu graczy Newcastle wyjątkowo się nie pojawiło.

Dla mnie Callum jest bardzo dobrą opcją za chociażby Jimeneza, bo to gwarancja pewnej jakości.

Nie miał udziału przy tylko 2 golach dla Newcastle (kiedy był na boisku).

„Sroki” czekają niełatwe boje z „Orłami”.