Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór GW1

Niszowy wybór GW1

0

Trójka poza radarem.

Wczorajszym wpisem Wnioski po preseasonie 18/19 zamykam przedsezonowe rozkminy i przechodzę na regularną ramówkę. Optymistyczny plan przewiduje w poniedziałki Wnioski po GW; we wtorki Niszę GW, w środy piwo, czwartek Oczekiwania przed GW i szatnię z czwartku na piątek. Weekend to klasyczne Co poszło nie tak i rejtanowskie darcie szat. Reszta stałych pozycji należy do redakcji bloga; do kompletu dojdą losowe wynurzenia, okolicznościowe wkurwy i gwałtowne rozstania.

Niszowy wybór przed pierwszą kolejkę to dość niewdzięczny temat – wuchta propozycji i znowu ten przereklamowany preseaon jako kryterium wyboru.

Ryan Fraser 5.5. Posiadanie 1%. Czego nie potrafi Bournemouth? Skutecznie bronić. A co potrafi? Precyzyjnie określa kierunek ataku, bezbłędnie rozróżnia wrażą bramkę od własnej i pakuje więcej goli niż przeciętna drużyna Premier League. W minionym sezonie zdobyli ich 45, co może przy 106 bramkach Manchesteru City szału nie robi, ale to wciąż dziewiąty wynik ostatniego sezonu. Fraser na start wydaje się niezłym pickiem. Gol i cztery asysty ze sparringów, dwójka napastników składzie i beniaminek z Cardiff na własnym stadionie. 24 letni Szkot pomimo ksywki Wee Man (szkocki kurdupel aka small penis) do ułomków nie należy. Po matce sprinterce odziedziczył geny szybkości bijąc na głowę klubowe rekordy a na pełnej prędkości potrafi wkręcić w ziemię każdego bocznego obrońcę. Pozdrawiamy Bellerina. W przeciwieństwie do niszowych okazji ze składów beniaminków Fraser ma na koncie dwa sezony EPL, w ostatnim zdobył 5 bramek i 3 asysty. Wybierając Frasera, i przy okazji Kinga, warto rozważyć dwa tematy. Raz, mecz z Cardiff będzie prawdopodobnie szturmem na walijski autobus. Dwa, Bournemouth może i zakończyło miniony sezon na 9 miejscu pod względem zdobytych bramek, ale w trakcie pierwszych dziesięciu kolejek zdobyli ich tylko 6.

Lucas Moura 7.0. Posiadanie 2.1%. To szło jakoś tak… każdy swoje dziesięć minut ma by na jawie przeżyć wielki sen. Teraz właśnie los szansę mi dał, czuję że na całość mogę iść. Po 200 minutach ubiegłego sezonu Lucas staje przed wielką szansą wywalczenia na dłużej pierwszego składu. Lepszego momentu nie będzie, bo nie dość, że stęsknione za grubymi transferami trybuny mylą go z nowym graczem to jeszcze w preseasonie zdobył 4 gole i 2 asysty. Na przykład taką przeciwko Gironie:

Fora Totków oszalały. Brazylijczyk ma pewny skład na otwarcie sezonu z Newcastle, a potem z Fulham, i z ekip top6 wydaje się najfajniejszą różnicą. Bo w ilu składach widzieliście Lucasa?

Raul Jimenez 5.5. Posiadanie 3.1%. Portugalski beniaminek ma potencjał na pierwszą dziesiątkę tabeli Premier League. W meczu otwarcia z przeciekającym jak sito Evertonem ich najemne zagony poprowadzi Raul Jimenez. Gol po asyście Joty z ostatniego sparringu z Villarreal:

Dla Benfici, w trakcie 120 meczów zdobył 31 bramek i 15 asyst – w minionym sezonie tylko 5 bramek na 26 spotkań. I to, oraz piętno beniaminka, trzeba koniecznie wziąć pod uwagę ściągając do składu napastnika Wilków.

Na podium Niszowego Wyboru GW1 zabrakło miejsca dla Austina (2.4%), Maty (1.5%), Schluppa (0.6%); Siggiego (2.2%), Hughesa (0.5%) oraz Fabregasa (1.4%).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *