0
0

Trójka poza radarem.

Ostatnie wyniki trójki to 3×0 (Giroud, Bowen, Long)

Po 3-miesięcznej przerwie w końcu wracamy i wracamy z powrotem do knucia jak ułożyć skład na 100 punktów ;). Dzisiejsze wybory będę głównie opierał na moim własnym przeczuciu. Feel, don’t think. Use your instincsts. Pamiętajcie! Tym bardziej w obecnej sytuacji, gdy ciężko się na czymkolwiek konkretnym oprzeć. Mecze na własnym stadionie nie są już tak dużym atutem, co bardzo dobrze opisał kolega Coleinho. W obecnej sytuacji można przywiązać uwagę do tego, kto o coś walczy w tabeli, czyli zespoły, które aspirują do walki o TOP6 lub walczą o utrzymanie. Oczywiście nie oznacza to, że  zawodnicy innych ekip przestaną zdobywać punkty :).

A tutaj moje 3 propozycje graczy, którzy mogą dobrze się zaprezentować po przerwie:

Aymeric Laporte – 6.3. Posiadanie 2.3%

Król DGW, lider defensywy City, dobry chłopak – dzień dobry zawsze na klatce mówi.

Liczby Francuza w podwójnych kolejkach w zeszłym sezonie wynosiły kolejno: 20 oraz 17 punktów. W tej kolejce przyjdzie mu się mierzyć z ekipami Arsenalu i Burnley, więc jest potencjał na zaliczenie co najmniej jednego czystego konta. Ostatnie 20 punktów, które udało mu się  zrobić w DGW były zdobyte m.in z Arsenalem, kiedy zagrał już w pierwszej minucie podanie do Aguero, a Argentyńczyk wykończył tę sytuację strzałem głową. Następnie strzelił jeszcze dwie i mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Kolejnym rywalem wtedy był Everton przeciwko, któremu zdobył bramkę głową. Tym razem drugim rywalem w DGW będą wszystkim dobrze znani zbójcerze Dyche’a, którzy przed przerwą prezentowali się całkiem nieźle, ponieważ nie zaliczyli żadnej porażki od 7 meczów w lidze, lecz ich forma po przerwie pozostaje pod znakiem zapytania.

Emilliano Buendia – 6.0. Posiadanie 0.7%

Miejmy nadzieję, że ilość jego posiadania będziemy spożywać z radości aniżeli ze smutku.

Norwich okupuje ostatnią pozycję w tabeli z 6-punktową stratą do bezpiecznej pozycji. Terminarz nie jest idealny, lecz Kanarki lubią w tym sezonie zaskoczyć, pamiętacie 3-2 z City? Tak, to był ten czas kiedy Pukkiego wzięli wszyscy, a on się skończył i zapunktował dopiero za 8 kolejek wynagradzając tym samym wszystkich cierpliwych graczy… zombie.

Argentyńczyk nie doczekał się jeszcze bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej, więc jest to jakaś dodatkowa motywacja, żeby poza znakomitą kreacją w drugiej linii dołożyć debiutanckiego gola do swojego CV. Zatrzymajmy się na chwilę przy tej kreacji, bo w klasyfikacji asyst zajmuje 4 miejsce. Wyprzedzają go tylko takie tuzy jak KDB, TAA i Mahrez. Natomiast w ilości stworzonych jest również na 4 pozycji z wynikiem 73. W 30 kolejce zmierzy się z Southampton.

Mbwana Samatta – 5.8. Posiadanie 0.6%

Informacje o nim poza DGW są tak mało znane jak „Szpieg z szatni Premier League”.

Niewiele o nim wiemy także na początek trochę informacji o potężnym napastniku z Villa Park:

1. Jest najlepszym Tanzańskim strzelcem w Premier League.
  2. Pochodzi z kraju, w którym księżyc w nocy świeci tak jasno, że nie potrzeba latarki, aby zobaczyć gdzie iść
  3. Po jego transferze do Anglii w Tanzanii pojawiło się wielu kibiców Aston Villi 😉
  4. W Belgii w sezonie, który ostatecznie został zakończony zdobył 7 bramek

W kontekście wzięcia go do składu kluczem zdecydowanie jest punkt nr. 2.

Aston Villa w DGW zagra z Sheffield United oraz Chelsea, więc jest szansa, że coś z przodu wpadnie. Moim skromnym zdaniem większa szansa jest na  zdobycie 10 punktów przez Samatte niż na to, że paczka Deana Smitha zachowa dwukrotnie czyste konto.

Podsumowując, napastnik Aston Villi jest opcją dla osób goniących i szukających różnic. Jest to dobry moment, ponieważ będzie rzadko pojawiał się w składach ze względu na ilość opcji w formacji ofensywnej.

Ciekawostka na koniec:

Bernardo Silva w klasyfikacji kanadyjskiej (gole + asysty) ma tyle samo punktów co Robert Snodgrass i Willian.