Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór BGW31

Niszowy wybór BGW31

0

Trójka poza radarem.

W ostatnim odcinku Niszowego Wyboru: Zaha 2 punkty; Schlupp 1 punkty; Vardy 16 punktów

Nathan Ake 5.1. Posiadanie 6.0%. Od początku sezonu Ake zdobył 3 gole, łącznie oddał 20 strzałów z pola karnego, z czego 6 OPTA policzyła jako setki. W zasadzie tyle samo bramek i tylko jeden strzał więcej ma w statsach Virgil Van Dijk. Nie, nie upadliśmy na głowę, nie porównujemy obu środkowych obrońców, szczególnie, że Virgila na śniadanie zjadał behemot Bamba. Ake to propozycja łącząca korzystny kalendarz: NEW – lei – BUR – bri – FUL – sou, oraz zagrożenie przy SFG. To także lepszy pomysł na ujemny transfer niż tu i ówdzie widywany Boruc.

Marko Arnautovic 6.8. Posiadanie 7.3%. Pozwolę sobie w tym momencie zacytować komentarz kolegi Wolfensteina z wczorajszych Wniosków po GW30:

Na wysokim poziome w piłce profesjonalnej nie grałem, ale kilkaset meczów w różnych ligach amatorskich już tak. I wiem jedno: kurewnie ciężko gra się całej drużynie jeśli wiecie że nie macie w składzie gościa który potrafi podsumować wysiłku drużyny celnym trafieniem. Na mecz wychodzicie z nadzieją ale też z wkurwieniem, że pewnie będzie jak zwykle. Będziecie zapierdalać, pot będzie ściekał po rozgrzanych łydach do lanek a efektu bramkowego nie będzie żadnego. Tęsknicie za koniem, rozpierdalającym w pył obrońców przeciwnika. Podsumowując: Arni musi grać … Morale teamu rośnie, bramki padają, punkty FPL też, szampan leje się strumieniami

Te argumenty do mnie trafiają, oczyma wyobraźni widzę szatnię Młotów po porażce z Cardiff, czuję zapach starych trampek, wyblakły plakat z cycatą Rebeccą z trzeciej strony The Sun i puste butelki po Bombardierach ułożone w kącie w zgrabną piramidkę. Pellegrini gasi peta, zrezygnowany patrzy na głupkowaty uśmiech Chicharito i woła Arniego. Wręcza mu VHSa z Samotny Wilkiem Mcquadei cedząc przez zaciśnięte szczęki: to twoja ostatnia szansa, ostatnia misja aby wygrać z powrotem trybuny i odbić szatnię.

Youri Tielemans 6.0. Posiadanie 0.7%. Ilu z nas może pochwalić się posiadaniem w składzie piłkarza z posiadaniem mniejszym niż 1%? Niewielu, ale można to zmienić ściągając na BGW31 Tielemansa. Wypożyczony z Monaco Belg szybko zaaklimatyzował się w Premier League i wyrósł na jednego z liderów Lisów. W trakcie 387 min gry zdobył 1 bramkę, 2 asysty, oddał 15 strzałów (11 z dystansu, próba co 25.8 min z 40% dokładnością); stworzył 8 szans, z czego 3 powinny zakończyć się bramką. Gdybym był złośliwy wyciągnąłbym teraz Keïte.  Tielemans nie ma sfg jak Maddison, karnych jak Vardy, ale jest skuteczny i dokładny, a kolejna bramka zdaje się wisieć w powietrzu. Na Turf Moor będzie ciężko, mały stadion, Burnley tam gra od jakiś 135 lat, przy linii bocznej Dyche z marsową miną, ciała wrogów nabite na pale, wysuszone odcięte głowy zdobiące kolejne sektory fanatycznych kiboli… będzie ciężko, ale Lisy prawdopodobnie coś wcisną a Tielemans może mieć w tym udział. Prawdopodobnie. Może.

Poza podium Niszowego Wyboru GW30 znaleźli się Azpi, King, Daniels, Higuain, Digne i Rice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *