Moja dzika karta.

Od kilku tygodniu szykowałem się na taką ewentualność, szykowałem sobie drafty na GW23, na GW24 i na GW25.

Wiadomo, że zawsze lepiej poczekać, ale z kartą, tak jak w życiu, czasem przychodzi ten moment że trzeba ją zagrać. Teraz wszystkie karty są takie same, albo podobne, ale to dlatego że oglądamy te same mecze i wszyscy myślimy dość podobnie. Pytanie co stoi u podstaw decyzji o wyborze. Czy krótkoterminowa chęć awansu, czy długofalowa strategia?

Są dwa drafty. Na dziś spośród wielu różnych opcji wybrałem dwa drafty zbalansowany i przemyślany oraz agresywny,  w wersji z atakiem premium, który od tygodnia przewija się na TT w różnych konfiguracjach.

Zaczynając od bramki.

Mógłbym pójść w jednego bramkarza, ale Henderson ma blanka, więc idę w dwóch grających bramkarzy.

McCarthy lub Pope to były opcje do wyboru. Jeden tańszy, drugi na pewno zagra w BGW31.

W obronie jednym z powodów karty, była chęć wejścia w podwojoną obronę LFC. Ich tryb eco i zbierane CS-y można przełożyć na ranking tylko przy podwojeniu. Mając Salaha i Mane dla mnie decyzja była prosta.

TAA i Robbo to moje pierwsze wybory. Drugim kompromisowym jest VVD.

Ten draft zakłada, że mecz z CRY odbędzie się na oczywiście zgodnie z planem, bo rezerwy (u-23) odpadną albo z w rewanżu albo później z Chelsea. Wyjazd do City (GW32) nie wydaje się dobry na podwojoną obronę, ale tutaj sobie poradzę.

Oczywiste pomimo blanka wydaje się podwojenie Szefild, gdzie tylko w wypadku podwojenia można awansować w OR (bo wszyscy mają Lundstrama) przy CS-ie Szabli. Ważne, że właściwie dobrać pozostałych.

Moim wyborem nr 1 jest Stevens, a kompromisowym Basham (4 gole, widziałem go w polu karnym, aktywniejszy niż Egan i O’Connell)

Pierwszą opcją dla mnie jest obrońca Watfordu. On również rozwiązuje także potencjalny problem fixów Liverpoolu i GW26 + GW32 (fixy WAT to bha + SOU) oraz nie ma blanka w GW31. Watford pod okiem Pearsona bardzo się poprawił, dlatego Cathart (najpewniejszy minut) oraz Masina (za 4.3). Watford jest najbardziej niszowym klubem z FPL o ogromnym potencjale.

Drugą opcją był WHU i Masuaku, który super wyglądał przeciwko LFC, ale nie rozwiązuje on innych problemów.

Dla mnie opcją do gry praktycznie co tydzień jest obrońca NEW Lascelles. Jedyny trudny mecz (ars) może mu pokryć Tanganga. Dlatego on jest pewniakiem na karcie (choć przymierzałem Ritchiego).

Fajnie mieć miejsce na obrońcę Wilków po GW26 (albo od GW31), więc symulacja kolejnych transferów powinna zakładać spinanie się budżetu przy wymianie np. Def Szef>>Doherty.

Pomoc i atak:

Salah i KDB to dla mnie pozycje obowiązkowe, zaś kolejnym pewniakiem jest Danny Ings, który właśnie ma najtrudniejszy mecz.

Hayden to 5 slot (choć przemierzałem też Flecka).

Zostaje też Traore, bo Wilki mają super kalendarz od GW27 w górę.

Pewny jest też Aguero. Jego wymiana na Vardy’ego w GW28 to prosty temat (tot, WHU) to dla mnie zbyt kuszące fixy w jego obecnej formie.

Jedyne pytanie jest o 3 slot pomocy i drugi slot w ataku.

Auba, Grealish i kompromisowy zestaw w obronie (VVD, Basham, Tanganga zamiast Robbo, Stevensa, Masiny)

Albo Jimenez oraz Grealish, który staje się Mahrezem/DSilvę na WHU.

Także obecnie wyglądałoby to tak:

Draft nr 1: Bezpieczny

Draft nr 2: Agresywny

Mnie bliżej do nr 1, ale brakuje super pomocnika do (8.5), gdzie Grealish może dać radę, a potem w tej cenie są inni (np. CHO, Barnes, JWP, Sarr) co daje przewagę opcji agresywnej.

Oczywiście każda kolejka wiele zmienia, drużyna z karty może się wysypać, szablon z Lisami może mnie przegonić, ale jest plan transferowy założonymi tzw. “transferami wymuszonymi” (kontuzje, kartki, spadek formy, strata miejsca w składzie). Jeden na 3 GW, co daje oprócz zaplanowanych 9 ruchów 4 transfery ratunkowe (jakby nic się nie działo, to oczywiście też jest opcja co można zrobić). Tak przygotowany ruszam w ostatnią tercję sezonu!

Chętnie poznam Wasze opinie! Pozdro i powodzenia w planowaniu!

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA