Czyli Lund i taki jeden grajek z Finlandii kluczem do sukcesu

Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem przeglądając zespoły czołowych graczy ligi było sprawdzenie, w ilu z nich znalazło się miejsce dla tego jedynego, Johna Lundstrama. Co się okazało? W 7 składach w TOP10 nasz kochany następca AWB miał miejsce w podstawowym składzie, a w ósmym litością wykazał się Stones, a więc finalnie w ośmiu składach mamy 14 punktów za 4.1 (wtedy za 4.0). Co jeszcze warto wiedzieć o czołówce?

TOP 10

Prowadzenie w lidze objął Bartłomiej Pudlik z drużyną SHI Team. Lundstram, Digne, Martial, Sterling, Pukki – tylko tych pięciu piłkarzy zapunktowało powyżej trzech punktów, co tym bardziej zasługuje na uwagę, że kapitanem był ten, który dał najmniej z wyżej wspomnianej piątki – Ster. Miejsca na podium zajmują także Tomasz Kwiecień z drużyną tomekkwietniu, mający w drużynie Sterlinga i KDB oraz Wiktor Lechki z drużyną o nazwie pełnej nadziei – To ten sezon. Czy ten, to się jeszcze okaże, ale początek daje dużą nadzieję na końcowy sukces. U kolegi Wiktora Hallera zmieniło 12 punktów Lameli, a na ławce pozostał jeszcze Henderson za 9 – Pickford i Henderson w jednej drużynie, kto ma droższy zestaw bramkarzy? Dodam, że Bartłomiej zajmuje 1171 miejsce w OR, a pozostała dwójka – 1573. Brawo i gratulacje!

Tylko jeden gracz utrzymał miejsce w TOP10, jest nim Adam i jego TakTakTak. Z hitem za -4 wjechał Pukki, to wystaczy by ocenić, że hit się opłacał. “Pukki” co szóste miejsce 🙂 Wśród pozostałych graczy z TOP10 warto wyróżnić Mateusza Puchałę z drużyny orzeły – mając Sterlinga i Salaha na kapitana wybrał Rashforda, a także Tomasza Gabrysiaka i jego AspiTeam, w którym pomoc zdobyła aż 57 punktów (Mane na C, Lamela, Sterling i KDB – tylko ten Perez do utylizacji).

GRACZ KOLEJKI

4 graczy przekroczyło granicę 80 punktów spośród wszystkich znajdujących się w TOP200. Wyróżnię wszystkich, ale najmocniej oczywiście tego jednego, który zdobył najwięcej, bo aż 84 punkty. Taka gównokolejka, a tutaj prawie setka. Powitajmy go brawami – Sławomir Okroj i oddaj fartucha!

Stevens, Digne, Jundstram, KDB – czterech zawodników z drużyny kolejki. Auba na C, do tego Lanzini, Pickford czy Firmino – i wszystko to bez transferów, bez Pukkiego. 187 miejsce w lidze niszowego bloga, 47k w OR. Pozostaje tylko przyklasnąć!

Pozostała trójka do wyróżnienia:

 • Agnieszka KosteckaFC Sciletto – 84 pkt (Wildcard), 62 miejsce w lidze bloga, 16k OR, Cantwell z 10 punktami na ławce na pewno bolał…
 • Wojtek KowalikOle’s at the wheel – 83 pkt, 20 miejsce w lidze bloga, 7k OR, Pukki na C, hit za -4
 • Jakub Kowalski –  JakubTHFC – 82 pkt, 56 miejsce w lidze bloga, 14k OR, Pukki na C, Lundstram na pierwszym slocie, bolało na pewno bardziej niż Cantwell… Co ciekawe, jedynym transferem Jakuba było kupienie Pukkiego… za Kejna. 82 punkty przy budżecie drużyny 95.7 mln… Łapie mnie depresja jak widzę takie rzeczy i szacunek za big cojones.

KOGO WYBIERANO NA KAPITANA?

Czołową trójkę do wyboru stanowili Mohamed Salah, Raheem Sterling oraz Auba. W sumie zgromadzili oni łącznie 82,5% wśród TOP200 ligi niszowego bloga. Po kilka miejsc zajęli także Roberto Firmino, Marcus Rashford, Sadio Mane oraz najwięksi zwycięzcy, posiadacze na C Pukkiego, a było ich aż 9. Gratulujemy czujki. Po jednym wyborze mieli zaś trzej piłkarze Evertonu – Siggy, Richa punktów nie dali, ale Maciek Łukaszczyk, z Digne na C miał pełne prawo czuć się usatysfakcjonowany 🙂

 • Mohamed Salah – 77 zespołów (38,5%) – 6 pkt na C
 • Raheem Sterling – 61 zespołów (30,5%) – 12 pkt na C
 • Pierre-Emerick Aubameyang – 27 zespołów (13,5%) – 12 pkt na C
 • Sadio Mane – 9 zespołów (4,5%) – 26 pkt na C
 • Teemu Pukki – 9 zespołów (4,5%) – 34 pkt na C
 • Marcus Rashford – 8 zespołów (4%) – 12 pkt na C
 • Roberto Firmino – 6 zespołów (3%) – 16 pkt na C
 • Gylfi Siggurdson – 1 zespół (0,5%) – 6 pkt na C
 • Richarlison – 1 zespół (0,5%) – 6 pkt na C
 • Lucas Digne – 1 zespół (0,5%) – 22 pkt na C

CHIPSY – CZY KTOŚ SIĘ WSPOMAGAŁ PODCZAS GW2?

Wśród TOP200 ligi użyto 15 dzikich kart. Średnio w tej kolejce gracze ci zdobyli po 70 pkt. Najwięcej – 84 (patrz akapit o graczach kolejki). Najmniej zaledwie 49… Chyba nie tak miało to wyglądać, prawda, kolego Jacku?

Wjechały też trzy pierwsze Free Hity – punkty za nie to: 76, 77 i 54. Tak średnio bym powiedział.

Dodatkowo, dwójka ligowców wykorzystała Bench Boosta. Jeden dał 13 punktów, a drugi potężne trzy punkty. Ale czy można było liczyć na więcej, mając na ławce Stekelenburga, Fernandeza, Rice’a i Godfreya? Trochę szkoda, bo zawodnikiem, który tak zagrał był czwarty w poprzedniej kolejce Kamil Kraś i jego fc remolanka.

POSTACIE ZNANE I KOCHANE

W poprzedniej odsłonie zaczęliśmy od Cucumbers kolegi Pietrzyka, to może i teraz zaczniemy. Potężne 38 punktów i przekiszony Lundstram na ławie… Bywa. Bobry Siwqa Mateusza i jego 62 punkty pozwoliły na dość znaczny awans na 376 miejsce w lidze niszowego bloga. U niego błąd nie został popełniony i Jaśnie Pan Lundstram dumnie wypina pierś z orderem imienia Rossa Barkleya. Tak z pewnością może powiedzieć Freak, którego właśnie Ross uratował i wpakował do składu 14 punktów prosto do pierwszego składu ShawMeeDijkFplFreak. Janusze Dartha wraz z właścicielem zostali odnalezieni dopiero po 3 dniach od ciężkiej libacji poświęconej odsłonieniu pomnika Kevina de Bruyne, podobno sam Darth był święcie przekonany, że jest to pomnik ze złota, a to była tylko złota farba. Monte i jego 53 punkty wyglądają średnio, ale dramatu nie ma. No dobra, w sumie jest, bo tutaj też znajdziemy truchło Lundstrama na ławie. Paweł, znany jako HighMotion, także świętował z powodu absencji Stonesa, zgadnijcie sami, kto go zastąpił w podstawowym składzie. Łukasz Kublik i jego Los Blantos FC uciułało 52 punkty, póki co sezon trochę rozczarowujący, ale ludzie, to dopiero GW2, zaraz się rozkręci. Trzech marynarzy z składzie FergieTime, Blau i garret poniżej 50 pkt, to czas na męskie decyzje. Reszta daleko zbiera ochłapy ze stołu.

 SZALENIE ISTOTNY FAKT

Nick Pope był o jeden mały BPS od tych dużych, a dwa od dwóch. Gdyby mu się udało, prawie połowa czołówki ligi miałaby wspomniany punkt albo dwa więcej.

 

Nie kojarzę wszystkich drużyn po samych nazwach, więc czatownicy, pisać kto jakie ma drużyny, kto wie, może też o Was wspomnę w samych superlatywach, albo wyleję wiadro pomyj. Peace!