Home FANTASY PREMIER LEAGUE Liga niszowego bloga po GW1

Liga niszowego bloga po GW1

0

Czyli 126 osób z setką po pierwszej kolejce.

O taką pierwszą kolejkę wszyscy walczyliśmy. Widać to po wynikach, jakie większość obecnych na niszowym blogu osiągnęła. Również większość należy do ligi niszowego bloga, a tam aż świeci po oczach od tłustych, trzycyfrowych wyników. Tym tematem otwieramy nową serię, która będzie analizować sytuację w lidze bloga, wybory kapitańskie, szalone decyzje, ścisłą czołówkę tabeli oraz starych wyjadaczy z blogowego czata. Aby nie zakopać się w robocie, będę sprawdzać czołową dziesiątkę i ich decyzje oraz wybory kapitańskie dla 200 graczy. Liczę na pozytywny odzew i dyskusję w komentarzach.

TOP10

GRACZ KOLEJKI

Prowadzenie po pierwszej kolejce obejmuje Łukasz Tekiela i jego Man United 7. Kapitan Kane oraz Sterling z Salahem w jednym składzie to jedno, ale kolega Łukasz dołożył do tego bezbłędny wybór linii defensywnej, z której każdy dał minimum 6 punktów (Ryan – Wan-Bissaka – Kelly – van Dijk), co przełożyło się na solidne 31 punktów. W pomocy poza wspomnianymi Sterlingiem i Salahem punkty dał Martial, a Perez i Dendoncker zaliczyli puste przeloty. Skończyło się na 115 punktach bez użycia chipów. Na chwilę obecną daje to 2299 miejsce w rankingu światowym. Gratulujemy!

Zaledwie punkt za Łukaszem usadowił się Dawid Sobolewski ze swoją drużyną FC Stenziu. Na kapitanie ponownie witamy Kane’a, a poza tym punkty Dawidowi zapewnili Ryan, van Dijk, Walker, Dunk (z ławki), Pogba, Sterling, Rashford i Firmino. Można było bez Salaha? Można!

Dalej mamy drużynę TakTakTak prowadzoną przez Adama, ze 111 punktami, i osiem drużyn, które zdobyły jeden punkt mniej. Spośród nich należy wyróżnić Origiego na triplu w drużynie Kamila Krasia pod nazwą FC Remolanka. Szaleństwo, ale warto było!

KOGO WYBIERANO NA KAPITANA?

Podstawowe trzy wybory były oczywiste – Salah, Sterling i Kane. Wśród 200 najlepszych graczy w GW1 te trzy nazwiska zgromadziły 198 oddanych. Z akapitu wyżej widać, że 199 wybór to Origi, a ostatnim bastionem świeżości wśród bezpiecznych nazwisk był Marcus Rashford, którego na kapitana wybrał Grzegorz Mickiewicz i jego fc myca. Gratulujemy odwagi i przewidzenie świetnych kontrataków United.

Mohamed Salah – 122 (61%)

Raheem Sterling – 52 (26%)

Harry Kane – 24 (12%)

Marcus Rashford – 1 (0,5%)

Divock Origi – 1 (0,5%)

CHIPSY – KOMU ZALEŻAŁO NA DOBRYM STARCIE?

Wśród 200 najlepszych graczy użyto 28 potrójnych kapitanów i trzech bench boostów. Z uwagi na wysoki wyniki zawodników Premium (i Origiego) odpalenie TC się opłaciło. Z kolei gracze, którzy odpalili ławkę, wszyscy z komplecie znajdują się w TOP30 ligi. Średnia z odpalonych BB wyniosła 17 punktów – czy to dużo? Oceńcie sami. Mi osobiście podejście w stylu odpalenia czipa już w GW1 albo w pierwszych kilku kolejkach nigdy nie pasowało.

POSTACIE ZNANE I KOCHANE

Pietrzyk i jego 96 punktów zajmuje 231 miejsce – kolejny gracz w składzie z księciem Haroldem, Sterem i Mo. Ex aequo na 6 miejscu mamy powszechnie lubianego Dartha, KDB za 7 punktów, a całościowo 91 to także wyśmienity rezultat i 624 miejsce w lidze niszowego bloga. Identyczny wynik zaliczył Kamil BlauVeb. Po 89 punktów zaliczyli Poranek Kouyate’a oraz Montezuman. Z 83 punktami kolejkę zakończyli Lolo Jumbo oraz pewien emerytowany dziennikarz niszowego bloga FPL. Równe 80 pkt zaliczył Freak.

SZALENIE ISTOTNY FAKT

Pierwsza trójka wybrała tego samego wicekapitana. Chociaż wyraz „wybrała” to za duże słowo, ponieważ tym VC był Ryan z Brighton.

Na dzisiaj to wszystko, w końcu to dopiero GW1. Po kilku kolejkach, gdy sytuacja będzie się powoli krystalizować, do tematu dołączę awanse i spadki w lidze, a także kilka innych ciekawostek. Do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *