Liczby na DGW34

0
0

Ułożyłem skład na DGW34 , taki jak ten jeden z wielu który możecie spotkać w necie pod #FPL. I naszła mnie taka myśl, że chyba od złej strony się do tego zabrałem. Trzeba zacząć od początku, trzeba zacząć od kilku liczb.

Tak wyglądają liczby drużyny, które zgrają 180 minut podczas DGW34 ( aha, wytłumaczę, DGW czyli podwójna kolejka. Bo GW to kolejka a D na początku to double. Kiedy napiszemy z Garretem BGW35 to B oznacza blank a GW dalej będzie oznaczało kolejkę) .

Liczby z ostatnich 6 kolejek, precyzuję.

Czasami mam tak, że patrzę na FPL i uciekają mi takie szczegóły jakie widać w tabelce powyżej. Tylko Tottenham ma więcej niż 1 CS w 6 ostatnich kolejkach! Nawet United…brakowało tych punktów DDG w ostatnim czasie. Druga sprawa, liczba bramek. Tottenham z największa liczbą bramek i asyst a Southampton z najmniejsza liczbą. To jest zrozumiałe i oczywiste dla mnie. Brighton na drugim miejscu pod względem strzelonych bramek? Szok! Chelsea mniej bramek strzelonych niż Burnley, a tylko 2 strzały mniej niż Chelsea…w obronie Chelesea również nie prezentuje się w najlepiej. Podobnie jak Leicester.

Którzy zawodnicy pokazują w liczbach , że warto na nich postawić ?

BournemouthStanisław  22 strzały , 8 celnych i 2 bramki. To wybór dla tych, którzy nie patrzą aż tak bardzo na kalendarz tylko na formę zawodnika. O połowę mniej strzałów oddał Ibe i to jest opcja za skromne 4,7 mln. Idealnie aby wstawić kilku drogich zawodników. Wilson zaistniał tylko w masowej wyobraźni setek tysięcy graczy przed GW32.

BrightonGross czyli zawodnik z potencjałem. 15 strzałów, 7 celnych i tylko 1 bramka oraz Murray 14 strzałów, 9 celnych i 5 bramek. Skuteczność z jaką zdobywa bramki Murray jest fajna. To jest coś , na czym można oprzeć nasz wybór. A decyzja pomiędzy jednym z tej dwójki pewnie zakończy się na tym, czy szukasz napastnika? czy raczej pomocnika? Izquierdo jako różnica w składach, 14 strzałów , 4 celny , 2 bramki.

BurnleyBarnes bramka w każdym z ostatnich 3 spotkań. W 6 ostatnich kolejkach, 17 strzałów , 6 celnych. Wood również 3 bramki, 10 strzałów i 8 celnych. I chociaż wszyscy wiemy, jak wygląda gra Burnley, to jednak te liczby robią wrażenie. Gudmundsson jako różnica.

ChelseaWillian 3 bramki , 15 strzałów , 11 celnych. Hazard 3 bramki, 11 strzałów, 6 celnych. A najważniejsza różnica pomiędzy tą dwójką to oczywiście cena. Willian 7,1 mln a Hazard 10,6 mln. Ja na dziś, nie widzę powodu aby dopłacać do Hazarda. Podobna różnica jest pomiędzy Giroud i Moratą ale wybór jednego z nich do składu , jest innym fantasy niż FPL. Jest jak fantasy z serialu Wiedźmin, masz ochotę puścić bełta po pierwszej scenie.

LeicesterVardy 4 bramki , 11 strzałów, 6 celnych. Mahrez , 3 bramki , 16 strzałów , 8 celnych. Ta dwójka ma taką cenę na dziś, 8.8 mln. A wybór pomiędzy nimi to wybór pomiędzy skutecznością Vardyego a „magią” Mahreza. I chyba jest też taka kwestia. 5 bramek Vardy zdobył po podaniach o Mahreza i można przyjąć, że on bez pomocników nie istnieje a Mahrez da sobie radę sam. W takim dużym uogólnieniu. Można też założyć, że dublowanie tej dwójki jest dosyć sensowne.  Maguire jako różnica, obrońca który oddał 13 strzałów to jest dobra inwestycja.

UnitedSanchez, Pogba i Ibra…taki suchar niszowego blogera. Lukaku 13 strzałów, 6 celnych i 3 bramki i to jest dosyć bezpieczna opcja. Dobre punkty robił ostatnimi czasy. I czy jest w United ktoś jeszcze na kogo warto postawić? DDG w bramce. Martial 17 strzałów , 6 celnych i 2 bramki . Rashford 7 strzałów, 4 celne i 2 bramki. Kto dostanie smsa od Mourinho z informacją, który z tej dwójki wyjdzie w pierwszym, ten wie co musi zrobić. Pozostali zaryzykują zawodnika w rotacji. Czyli ta dwójka ląduje w kategorii różnica.

Southampton tak jest taki zespół. Najlepszy strzelec to Jack Stephens, dwie bramki obrońcy w 6 spotkaniach to najlepszy wynik drużyny Premier League. Nic dziwnego, że nastąpiła zmiana trenera. Teraz mamy wielką niewiadomą. Tak wielką , że aż strach pomyśleć co może się z tego urodzić. Wszyscy idą do kategorii różnica.

TottenhamSon 4 bramki. 16 strzałów, 8 celnych. Pod nieobecność Harrego, to on będzie grał na szpicy. Jeżeli  taktyka dalej będzie wyglądała w taki sam sposób. Jego bramki, to tylko kwestia czasu. Może być tez tak, jak w FA CUP. Kiedy to linia pomocy radziła sobie świetnie i napastnik nie był im do niczego potrzebny. Eriksen 16 strzałów, 7 celnych , 1 bramka. Alli 9 strzałów, 1 celny i 1 bramka.

Spojrzałem na swój skład V1 i trzeba zaczynać budowanie od początku. Ja odpalam kartę na GW33, najbliższa kolejka musi przynieść kilka odpowiedzi. Przynajmniej, na to liczę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *