Po pierwsze, jeżeli ktoś nie znalazł jeszcze miejsca dla kogoś z trójki KdB , Mane czy Salah. To jest dobry moment aby wstawić jednego z nich do składu. Niestety, każdy z nich jest droższą opcja niż Son. Pustki w kasie i brak 2FT oznaczają -4 ale pewnie w dłuższej perspektywie jest to sensowne posuniecie.

Tych 5 zawodników można kupić w cenie niższej niż Son:

Mahrez 8.3 mln

14 strzałów, 9 z pola karnego, 7 celnych, 2 gole. Wielka szkoda, że Mahrez wybrał rolę rezerwowego w City. Albo też, że Pep nie jest w stanie znaleźć dla niego miejsca na boisku. Pamiętamy historię tego sezonu, Mahrez gra dobrze i nagle traci miejsce w podstawowym składzie a kiedy City goni wynik, to Pep wpuszcza na boisko Fodena na nie Mahreza.

Kiedy popatrzymy na historię Mahreza z ostatnich kolejek to mamy takie liczby

 

GW VS PKT MIN G A
13 CHE (H) 10 90 1 0
14 NEW (A) 2 68 0 0
15 BUR (A) 6 18 1 0
16 MUN (H) 4 25 0 1
17 ARS (A) 1 20 0 0
18 LEI (H) 8 90 1 0

widać , że nawet przy mniejszej ilości minut Mahrez jest w stanie zdobyć pkt i właśnie tym można podeprzeć decyzję o wstawieniu Mahreza do składu. Przed City dobre  fixy wol -SHU-EVE-avl-CRY , które mogą być warte zaryzykowania.

Grealish 6.3 mln

wykluczmy kolejki w których Jack był nieobecny przez kontuzje, to mamy zawodnika , który zdobywa pkt non stop od 8 kolejki. W tym czasie mamy dwa blanki z City i Chelsea. Był też ten karny z Sheffield…jednak kiedy popatrzymy globalnie na dokonania Grealish od GW8 , jest jednym z najlepszych pomocników w FPL. W tak niskiej cenie 6.3 mln trudno szukać lepszej opcji.

W tej cenie mamy dobre fixy NOR-wat-bur-MCI-bha oraz dobre liczby z ostatnich 4 kolejek: 9 strzałów, 6 z pola karnego, 4 celne , 2 gole .  12 sytuacja stworzonych. 18 razy znajdował się z piłką w polu karnym.

Richarlison 7.9 mln

Everton w kryzysie a Richarlison robił swoje. 6 bramek oraz 3 asysty w tym sezonie. Nie mogło być inaczej, jeżeli bardzo często brał na 9. Z tego powodu mamy 25 dotknięć piłki w polu karnym o 2 mniej niż Salah. Mała liczba strzałów (7), jest oznaką słabej formy zespołu.  Przecież ktoś musiał do niego piłkę podawać. Z tych 7 strzałów, 4 były celne a piłka 2 razy wpadła do bramki.

Oczywiście po zmianie trenera jego gra może wyglądać inaczej…nie koniecznie źle. Po prostu trzeba o tym pamiętać jeżeli przy tych fixach BUR-new-mci-BHA-whu liczba pkt nie będzie się zgadzała z naszymi założeniami.

Alli 8.8 mln

Dwa powody dla których warto wstawić Alliego w miejsce Sona.  Po pierwsze forma u Mourinho. 3 asysty oraz 3 bramki. Michale Cox przypomniał jak Mourinho wynosił na wyżyny pomocnikówTheAthletic naprawdę warto. Dokładnie to samo obserwowaliśmy w pierwszych meczach jakie Alli zagrał u Mourinho. Wpadka z Chelsea ..cóż zdarza się, taki jest sport. Teraz przed Spurs bardzo dobry kalendarz i to jest powód nr 2. BHA-nor-sou-LIV-wat trudno sobie wyobrazić aby zawodnicy Tottenhamu nie przynieśli dobrych pkt z tymi przeciwnikami ( bez LFC ofc ;)) . W momencie kiedy wypada Son, Alli wydaje się oczywistym zastępstwem aby wykorzystać ten kalendarz.

Maddison 7.8  mln

Jeżeli nie zdublowałeś jeszcze ofensywy Lisów, to czerwoną kartkę dla Sona potraktuj jako najlepszy prezent pod choinkę. Wiadomo, że teraz Liverpool na rozkładzie i o pkt może być ciężko ale zaraz mamy bardzo dobry kalendarz LIV-whu-new-SOU-bur gdzie Maddison będzie złotem w składzie.

W ostatnich 4 kolejkach 7 strzałów, 4 celne i 1 gol. Jednak to nie liczba strzałów jest u niego najważniejsza, tylko sytuacje stworzone. 15 razy podawał do kolegów a z tego tylko 1 asysta…jednak ta liczba jest z TOP3 w tej kategorii w ostatnich 4 kolejkach.

Jeżeli ktoś jeszcze powinien znaleźć się na tej lisćie, dawajcie znać w komentarzach.