Umiera król, kto go zastąpi?

Nawet jeżeli Lundstram pociągnie jeszcze najbliższy weekend w pierwszym składzie, to długoterminowo nie jest już atrakcyjny grając nieregularnie np. 4 na 6 kolejek w pierwszym składzie. Obronców Guardioli przecież nie rozważamy z podobnych powodów.
Statystyki na bazie ostatnich 4 spotkań w lidze

Jack O’Connell 4.6 / John Egan 4.5 / Chris Basham 4.5
BOU-BHA-blank-NOR-new-mun, xGC 5.92
Tercet środkowych obrońców Sheffield to pierwsze co przychodzi na myśl, jeżeli Lundstram jest naszym jedynym zawodnikiem Sheffield i potrzebujemy cover ich obrony.
Statystyki w takiej kolejności jak wyżej:
xG: 0.03 / 0.41 / 0.08
xA: 0.29 / 0.01 / 0.02
strzały ( strzały łącznie z całego sezonu): 1 (11) / 3 (13) / 2 (5)
BPS(z całego sezonu): 433 / 386 / 392
Szału nie ma, u każdego z nich skupiamy się na czystych kontach, nie potencjale z przodu. Jeżeli nie widać dużej różnicy, to nie ma co przepłacać – Egan będzie teoretycznie najlepszym wyborem o ile kupimy go przed wzrostem ceny.

Federico Fernandez 4.4 / Jamal Lascelles 4.2
ars-cry-BUR-sou-SHU-AVL, xGC 8.33
Newcastle ostatnio gra mocno powyżej statystyki xGC, która jest jedną z gorszych w lidze za ostatni okres. Widać było to chociażby po ostatnim meczu z Norwich. Punkty jednak były, a kalendarz zachęca.
Statystyki w takiej kolejności jak wyżej (Lascelles 3 mecze rozegrane):
xG: 0.30 / 0.07
xA: 0.12 / 0.00
strzały: 3 / 1
Można dopłacić 0.2 i zwiększyć potencjał na punkty, można też zaoszczędzić 0.2 i mieć kapitana Newcastle, który historycznie statystyki ze sfg miał niezłe. Należy jednak pamiętać o słabym xGC, graczy Newcastle kupujemy ze względu na słabości najbliższych przeciwników, nie solidność w obronie.

Willy Boly 4.7 / Romain Saiss 4.4
LEI-NOR-tot-BHA-whu-BOU, xGC 3.09
Do Wolverhampton wrócił lider środka obrony, powinno to w najbliższym czasie podnieść i tak wysoki pod względem xGC potencjał Wilków. Głównym jej problemem jest uporczywe tracenie jednej bramki w większości meczów, przez co ogólnie dobre statystyki nie przekładają się na punkty.
Można wydać 4.7 na Boliego i mieć potencjał przy sfg (na bazie historii, na razie dopiero pierwszy mecz po konutzji), albo przyoszczędzić 0.3 i nerwowo śledzić jakim zestawieniem będą wychodzić na środku obrony (ostatnio ławka Dendonckera).

Jan Bednarek 4.4 / Jack Stephens 4.4 / Kyle Walker-Peters 4.4
BUR-AVL-whu-NEW-nor-ARS, xGC 7.34
Jeżeli ktoś nie ma McCarthiego, lub chce zdublować Świętych. Przy ostatnim ciężkim kalendarzu udało się wywalczyć czyste konta niespodziewanie z Chelsea i Tottenhamem oraz planowo z Crystal Palace.
Statystyki w takiej kolejności jak wyżej:
xG: 0.12 / 0.51
xA: 0.01 / 0.07
strzały: 1 / 2
Można od serca wziąć Bednarka, można zgodnie z rozumiem wziąć Stephensa. Opcją jest też ryzyko z KWP, pytanie czy wyjdzie w pierwszym składzie od razu po przerwie zimowej.

Joel Ward 4.3 / Gary Cahill 4.4
eve-NEW-bha-WAT-bou-liv, xGC 5.48
Niby wciąż solidni, niby nie za duże xGC, a punktów nie ma od pamiętnej serii 3 CS z rzędu. Wielu już się wypisało z ich obrony poprzez utratę składu u Kelliego. W tym momencie trochę zapomniani, pytanie czy słusznie. Punktów od nich nie było, ale ostatnio dzięki głupim błędom (Kelly, Guaita) niż ogólnej słabości całej formacji. Statystyki Cahilla: xG 0.17; xA 0.15; strzały 3
Crystal Palace nie gra taktycznie pod wrzutki  Warda, więc według mnie solidny pod względem bonusów i aktywny przy sfg Cahill będzie lepszym wyborem

Matthew Lowton 4.2 / Charlie Taylor 4.2
sou-BOU-new-TOT-mci-WAT
Nie każdy na Pope’a, ale jeżeli ktoś chce się podłączyć pod ewentualną kontynuację serii CS, można tanim zbójcerzem Dyche’a. Statystyki nie zachęcają, to liczenie na CS:
xG: 0.00 / 0.00
xA: 0.03 / 0.16
szanse stworzone: 0 / 3

Jeżeli ktoś ma akurat trochę gotówki w banku, podrzucam kilka niszowych różnic premium, które chodzą mi po głowie od jakiegoś czasu:

Enda Stevens 5.1

Opisywany już w niszowym wyborze. Lundstram naszą uwagę zwrócił ceną, potencjałem na CS ale też asystami i golami. Może więc zmienić go na piłkarza o którym było głośno w presezonie? 1 Gol i 2 asysty w tym sezonie to dorobek znacznie mniejszy od spodziewanego (xG 0.92, xA 3.00) Ostatnie statystyki (4 mecze): xG 0.34, xA 0.43, 2 strzały, oba z pola karnego, 4 szanse stworzone, 12 kontaktów w polu karnym.
Wygląda to dobrze, myślę że większym problemem niż jakość gry Stevensa jest słabość napastników Sheffield.

Matt Doherty 6.1

Cena wygórowana, pewnie nawet trochę przesadzona ale na koniec liczą się punkty. xG z ostatnich 4 spotkań podobne do sumarycznego osiągnięcia Stevensa, ogólnie jeden z najbardziej pechowych obrońców w tym sezonie. Ostatnie statystyki: xG 0.88, xA 0.04, 4 strzały (wszystkie z pola karnego). Gdyby tylko tych CS było trochę więcej…

Reece James 5.0
MUN-TOT-bou-EVE-avl-MCI xGC 3.41
Trudni rywale przyjmowani w domu i łatwiejsze wyjazdy. James to potencjał bardziej na punkty z przodu niż czyste konta. Statystyki podobne do Stevensa: xG 0.30, xA 0.34, do tego średnio prawie 2 kluczowe podania na mecz.

Hector Bellerin 5.4
NEW-EVE-blank-WHU-bha-sou, xGC 6.75
Wiadomo, Arsenal. Z drugiej strony mamy 2 mecze od powrotu i dwa razy po 8 punktów. Nawet jeżeli CS z Burnley był mocno fartowny, to przyniósł punkty i bonusy. Wielu powstrzyma ciągnąca się długo indolencja defensywna Arsenalu i to jest paradoksalnie dużą zaletą do zrobienia z Hiszpana hipsterskiej różnicy. Statystyki z dwóch ostatnich dwóch spotkań: xG 0.11; xA 0.11; kontakty w polu karnym 7, strzały 2, 12 wrzutek (1 celna)

Matt Richie 5.3
Rose zajmie jego miejsce z tyłu, pytanie czy wtedy nie spowoduje to przesunięcia Szkota wyżej i zajęcia miejsca Saint-Maximina, czy Almirona. Na ten moment bardzo duże ryzyko, ale równie duży potencjał na punkty(pozycja na boisku, sfg, karne(?))

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA