Sanchez w United a Miki w Arsenalu.

Podczas letniej przerwy , na jego sprzedaży , można było zarobić 60 mln funtów. Jednak, Wenger uznał, że uda mu się przekonać Sancheza aby ten zdecydował się na grę w Arsenalu przez kolejne sezony. Jeden z tych pomysłów, które u Nas robi czerwone strzałki a globalnej piłce, kończy się pustym kieszeniami klubu. Bo Sanchez swoje zarobił oczywiście. Dziś zobaczyliśmy taki filmik

i można przytoczyć kilka liczb.

264 – liczba punktów w FPL z poprzedniego sezonu. To był najlepszy wynik poprzedniego sezonu, drugi w kolejności Kane miał ich 224. I była ta prosta opcja, Sanchez na C. Zawsze, kiedy nie miałeś wyboru lub kiedy Harry akurat łapał zadyszkę. A generalnie, było tak, że wielkim problemem był wybór pomiędzy dwójką Kane /Sanchez.

2,6% – dokładnie taki % posiadania ma na dzisiaj Alexis Sanchez. To jest najfajniejsza różnicą jaką możecie znaleźć w tym momencie. Tak znikome posiadanie, przy dobrej formie spowoduje zielone strzałki. Tak , jak teraz było z Aguero.

11,7 mln – drogo jak diabli ale znajdując taką kasę na sprowadzenie Sancheza, dostajemy zawodnika z posiadaniem poniżej 5%. Jeżeli szukać na kogoś tyle pieniędzy, to tylko na najlepszego w FPL. Jeżeli odejdziemy od kasy, to kogoś trzeba będzie poświęcić a by wstawić Sancheza. I nie będzie to Surman tylko ktoś w stylu Salah, Kane, Hazard , Aguero. Przynajmniej, mi taka układanka wychodzi.

80 – liczba bramek , jaką strzelił dla Arsenalu , dołożył do tego 46 asyst. Od momentu, kiedy pojawił się w Premier League , tylko Kane , Lukaku i Aguero zdobyli więcej bramek na wyspach. 24 bramki i 11 asyst, wynik w ostatniego sezonu Premier League. 5 x po 2 gole oraz jeden hattrick. Każda bramka, to jeden punkt więcej niż napastnik.

25 – liczba bramek straconych przez Huddersfield. To przeciwko tej drużynie, Alexis zadebiutuje na Old Trafford w Premier League podczas GW26.

10 – co to może być? A to jest liczba opuszczonych spotkań w Arsenalu przez kontuzję. 7 w pierwszym sezonie na The Emirates i 3 w tym…to jest dobry prognostyk w czasach, kiedy co chwila , dowiadujemy się o kontuzjach naszych zawodników.

7 – Jeżeli ktoś miał dostać 7 to właśnie on.

PS kto straci miejsce w składzie? To nie problem tych, którzy podejmą ryzyko i wstawią Sancheza do składu szukając w budżecie 11,7 mln.