Kapitan GW5

0

Salah?

57 minuta spotkania Crystal Palace Liverpool , na boisko wchodzi Salah. Nikt się tego nie spodziewał, ani tego co się zaraz wydarzy ani tego, że Salah zacznie to spotkanie na ławce ani tego co się stanie z formą Liverpoolu po tym spotkaniu. W 33 minuty Salah zrobił 2 gole i zaliczył asystę. W 9 spotkaniach z CP ma 6 bramek i 5 asyst. W tym sezonie, Salah oddał 16 strzałow, 6 celnych i ma z tego 3 bramki. I tak sobie chciałem napisać, że jest to pomocnik z największą liczbą strzałów ale to nie jest prawda.

Najwięcej strzałów ma Mane , jego 10 strzałów z Leeds powoduje, że ma teraz 22 oddane strzały. Co ważne, 19 z pola karnego. On również ma 6 strzałów celnych ale 2 bramki na koncie.

Różnica pomiędzy tą dwójką jest oczywista, Salah 54% posiadania, Mane 3%…

Jest jeszcze Jota, który ma też całkiem sensowne liczby. 11 strzałów, 9 z pola karnego, 5 celnych i mamy 2 gole.

CR7? Podobno jego strzały na bramkę to były dwa kartofle…ok, takie kartofle na C kosztowały 26 pkt. Czy to mnie przekonuje aby oddać mu opaskę w tej kolejce vs Salah? nie, bo wolę mecze u siebie z C( szczególnie w tym sezonie!) i jedna jaskółka wiosny nie czyni. Poczekam to spotkanie i później GW6 pewnie opaska pójdzie do CR7.

Mamy zawodników City, bo spotkanie z Southampton zapowiada się na mocne strzelanie zawodników Pepa. W Lidze Mistrzów 6 bramek! wcześniej w dwóch meczach domowych po 5 bramek. To jest bardzo dobra forma w meczach domowych. Pytanie, kto wyjdzie na boisko. I to pytanie jest niezmienne od lat. Kto trafi, ten może rozbić bank. A jak wiadomo , kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

8 bramek w 7 meczach. To 3 najlepszy wynik strzelecki Auby w całej jego karierze i najlepszy w Premier League. To moze być ciekawa różnica.

A kolejkę zamknie Lukaku..w moim wypadku, dobrze że z Tottenhamem to się mało osób zdecyduje a on przecież w wybornej formie i może swoje punkty przynieść 😉

Kapitan GW5

View Results

Loading ... Loading ...