Krótka piłka

Premier League wraca po przerwie reprezentacyjnej, po wakacjach rozpoczął się również rok akademicki. Obowiązków dużo, czasu mało. Tym razem pozostawiam Was z mądrzejszymi od siebie. Tak prezentują się ponoć przewidywane szanse na bramkę w GW5:

Wśród hitów kolejki z pewnością należy wskazać derby Merseyside na Goodison oraz spotkanie Manchesteru City z Arsenalem na Etihad. Ciekawie zapowiadają się również mecze Leeds z Wolverhampton oraz Leicester z dotychczasową rewelacją Aston Villą. Biorąc pod uwagę popis zaprezentowany w ostatniej kolejce przeciwko United, dobrymi opcjami na opaskę powinni wydawać się SonKane. Problem? Dwa ostatnie spotkania West Hamu to 4-0 i 3-0 kolejno z Wolverhampton i Leicester.

Ciężko wskazać jakąś oczywistą opcję. Pomimo ostatniego blamażu w Birmingham poważnie rozważam Salaha. Przeciwko Villi był jednym z niewielu zawodników The Reds o którym można powiedzieć, że wyszedł z twarzą. W trzech meczach z The Toffies Mo strzelił do tej pory jedną bramkę. Choć Everton po 4 kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów, to gra defensywna podopiecznych Ancelottiego wciąż pozostawia sporo do życzenia. Z drugiej strony, patrząc na zaprezentowaną w ostatniej kolejce grę obronną Liverpoolu (a w zasadzie jej brak) dobrymi pomysłami mogą okazać się James lub DCL. 

Wbrew przedstawionym wyżej procentom, w kontekście GW5, nie przekonuje mnie ofensywa Lisów, która zmierzy się ze świetną póki co obroną The Villans. Biorąc pod uwagę historię spotkań pomiędzy tymi zespołami dobrym wyborem przeciwko Arsenalowi powinni być piłkarze City. Problem? Słabe wejście w sezon i szpital w szatni. Pomysleć można również o zawodnikach Chelsea.

Powodzenia, samych zielonych strzałek!

 

 

 

KURSY NA STRZELCÓW BRAMEK

Kapitan GW5

View Results

Loading ... Loading ...