Kapitan GW25

0

Podwajać?

Przed nami DGW25. Dwa mecze mają przed sobą Ronaldo Bruno, którzy zagrają z Soton i Brighton. Przed sezonem przy takiej konfiguracji Cris powinien być pewniakiem do opaski. Biorąc pod uwagę jego ostatnią dyspozycję oraz rosnące napięcie z Rangnickiem, które skutkować może kolejnym ograniczeniem minut, patrząc na Portugalczyka w głowie zapalać powinna się lampka „it’s a trap”. Mimo to, dwa przebłyski mogą okazać się wystarczające do zrobienia dobrych punktów. Pytanie czy Cris dostanie na to 180 minut. Patrząc na ostatnie wyniki lepszą opcją wydaje się być Bruno. Choć też regularnie notuje on puste przeloty, to w ciągu ostatnich 5 kolejek zaliczył też występy za 9 pkt i 14 pkt.

Dwa mecze ma przed sobą również Maupay, który zagra z Watfordem i United. W 45 kolejkach drużyny te zachowały raptem 6 czystych kont. Choć Francuz nie ma jeszcze w tym sezonie na koncie żadnej dwucyfrówki, to ma istotny wpływ na grę Brighton i regularnie ciuła punkty, co przy podwójnej może przełożyć się na ładny wynik.

Polowanie na podwojenia nie powinno przysłanić nam pojedynczych zawodników z potencjałem na dobre zwroty. Będący w znakomitej formie De Bruyne na wyjeździe grać będzie z Norwich. Od wysokiej porażki z Arsenalem w GW19 Kanarki znacznie poprawiły swoją grę, co nie zmienia faktu, że Obywatele będą zdecydowanym faworytem. KDB na przestrzeni ostatnich 5 spotkań zanotował 40 punktów. Do tej pory przeciwko Norwich 2 bramki i 2 asysty w 3 występach.

Przeciwko Burnley zagra Liverpool z mającym za sobą dublet z Leicester Jotą oraz wracającym do składu Salahem, który wprawdzie w ciągu 30 minut spędzonych na boisku w meczu z Lisami do brami nie trafił, ale miał swoje okazje i wizualnie wyglądał bardzo dobrze. Starający się o nowy kontrakt Faraon bilans przeciwko The Clarets ma przeciętny – 1 bramka i 2 asysty w 8 grach.

Notujący znakomity powrót do Premier League Coutinho grać będzie z walczącym o utrzymanie Newcastle. Choć Sroki w dwóch ostatnich kolejkach poprawiły nieco loty wygrywając z Leeds i Evertonem, to mecz przeciwko nim wciąż powinno się chyba rozważać w kategoriach atrakcyjnego fixa.

Powodzenia, zielonych strzałek!

 

Kapitan GW24

View Results

Loading ... Loading ...