Kapitan GW22

0

Na kogo postawić tym razem?

GW21 stało pod znakiem powrotów – wyczekiwanego powrotu Salaha i nieco nieoczekiwanego powrotu Bamforda. Poza tym, fantasy menadżerowie w mniejszym lub większym stopniu znów stali się ofiarami rotacji Pepa, który do pojedynku z Sheffield nie wystawił Stera, Mahreza, Stonesa i Cancelo. Po raz kolejny pusty przelot zaliczył Bruno oraz osłabiony brakiem Kane’a Son.

Na papierze dobrymi kandydatami do opaski wydają się być podopieczni Guardioli, którzy w środę wieczorem na wyjeździe będą podejmować Burnley. Cztery ostatnie ligowe spotkania pomiędzy The Citizens a The Clarets to 19 bramek Obywateli. Ostatni masowy rest przeciwko Szablom powoduje zaś, że możemy chyba być dość spokojni o skład zawodników, którzy w sobotę pauzowali (o ile można mówić o spokoju w przypadku Pepa). Mahrez do tej pory przeciwko Zbójcerzom zaliczył 8 bramek i 2 asysty w 11 grach (w tym listopadowy hat trick na Etihad). Nieco gorszymi statystykami pochwalić się może Sterling, który w 9 pojedynkach trafił do siatki 3 razy, dokładając do tego 2 asysty. Biorąc pod uwagę skuteczną grę defensywną Błękitnych dobrymi opcjami mogą okazać się również StonesCancelo

Pomijając Obywateli, topową opcją na opaskę wydaje się powracający do żywych Salah, który na Anfield zagra z Brighton. W 7 pojedynkach przeciwko Mewom Egipcjanin zaliczył 5 bramek i 4 asysty. Choć pewien niepokój może budzić ostatnia wypowiedź Kloppa, który uzasadniał ławkę Firmino w meczu z West Hamem koniecznością racjonalnego dysponowania siłami zawodników, to Egipcjanin i tak wydaje się być jednym z głównych kandydatów do opaski. Poza nim, z ekipy The Reds rozważyć można wspomnianego Bobbiego, który po bramce z Tottenhamem tym razem zaliczył asystę przeciwko Młotom pomimo raptem nieco ponad 20 minut spędzonych na boisku. Do tej porty przeciwko Burnley Brazylijczyk trafiał do siatki 4 razy, dokładając do tego asystę.

Poza zawodnikami Liverpoolu i City warci rozważenia może być szukający przełamania Bruno, który na Old Trafford zmierzy się z Soton oraz punktujący ostatnio regularnie Barnes Maddison, którzy na wyjeździe zagrają z Fulham. W hicie kolejki Tottenham podejmować będzie u siebie Chelsea, jednak brak Kane’a obniża zdecydowanie potencjał Sona. Imponujący występ przeciwko Leicester każe też po raz kolejny poważniej rozważyć kandydaturę Bamforda. Poza tym są jeszcze Grealish Antonio.

Powodzenia, zielonych strzałek.

Aktualne kursy na strzelców w gw22

Kapitan GW22

View Results

Loading ... Loading ...