Kapitan GW16

0
0

Kapitan GW16

Ciekawych opcji jest kilka. Gwiazdą ostatnich kolejek niewątpliwie jest Bernardo, który w 5 spotkaniach zaliczył jedynie jeden pusty przelot, zdobywając w sumie aż 43 pkt. Tym razem Portugalczyk u siebie zagra z Wolverhampton. Wilki w defensywie wyglądają naprawdę nieźle – od GW12 straciły raptem jedną bramkę, w doliczonym czasie meczu z Liverpoolem. Jest to klasyczny wybór forma vs fixy. Biorąc pod uwagę, że w 5 ostatnich spotkaniach podopieczni Bruno Lage’a zdobyli raptem jedną bramkę, niezłym wyborem może okazać się Cancelo.

Kolejnym zawodnikiem, będącym ostatnio w dobrej formie jest Mount. Anglik zmierzy się u siebie z Leeds, które w defensywie radzi sobie gorzej od Wolves. Przeciwko Pawiom zaliczył gola i asystę w 6 spotkaniach.

Jednym z najważniejszych wydarzeń kolejki wydaje się być powrót na Anfield Stevena Gerrarda. Były piłkarz The Reds przebojem wszedł do Premier League, zdobywając 9 pkt. w 4 kolejkach i przegrywając jedynie z broniącym tytułu Manchesterem City. Mimo to gra obronna The Villans wciąż pozostawia nieco do życzenia (zaliczyli oni w tym czasie jedno czyste konto, wcześniej zaś CS-a zaliczyli w GW6 przeciwko United). To, że piłkarze z Birmingham zagrają ze zdecydowanie najlepszą ofensywą ligi, która średnio zdobywa niemal 3 bramki na mecz, nie wróży im najlepiej. Choć Salah punktuje ostatnio gorzej od Bernardo, to należy mieć na uwadze, że po 15 kolejkach wciąż pozostaje zawodnikiem z zaledwie 1 blankiem. Przeciwko Villi 4 bramki i 1 asysta w 5 grach. Poza tym do rozważania się też Mane i Trent.

United na wyjeździe zagra z Norwich. Kanarki w tym sezonie zaliczyły raptem 3 czyste konta, tracąc aż 31 bramek. Choć Czerwone Diabły pozostają pewną niewiadomą, to ich kolejny przeciwnik zachęca do zaryzykowania i dania szansy Ronaldo lub Bruno.

Poza tym są jeszcze piłkarze Leicester, którzy u siebie zagrają z Newcastle (Vardy? Maddison?) nieźle punktujący ostatnio Dennis Wilson oraz starający się przełamać strzelecką niemoc Antonio.

Powodzenia, zielonych strzałek!

Kapitan GW16

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *