Kapitan GW11

0
0

Komu tym razem?

W GW 10 Mewy zakończyły imponującą serię kolejnych spotkań z bramką Salaha. Choć 5 punktów to drugi najgorszy wynik Egipcjanina w tym sezonie (jedyny pusty przelot to wciąż GW 2 przeciwko Burnley), to warto zaznaczyć, że spokojnie mógł on zdobyć ich w tym meczu przynajmniej o kilka więcej. Tym razem Faraon zagra w Londynie z West Hamem. Podopieczni Davida Moyesa zanotowali póki co 3 czyste konta, tracąc 11 bramek. Choć Salah nie jest chyba aż tak oczywistym wyborem jak przed tygodniem, to wciąż na papierze wygląda na jednego z najlepszych kandydatów. Do tej pory przeciwko The Hammers 9 bramek i 2 asysty w 8 meczach.

U siebie z Burnley zagra fantastyczna w defensywie Chelsea. The Blues stracili w tym sezonie raptem 3 bramki. Choć opaska w obronie jest pewną formą masochizmu, to mając na względzie ich ostatnie występy (w tym zwłaszcza zwroty ofensywne), warci rozważenia wydają się być Chilwell James. Pierwszy jest chyba nieco pewniejszy składu.

Niszowej opaski szukać można w Arsenalu, który u siebie zmierzy się z Watfordem. Choć pewne automatyzmy mogą w tej sytuacji sugerować Aubameyanga (warto tu wspomnieć o imponującym bilansie Gabończyka: 6 bramek i 2 asysty w 5 grach), to w ostanim czasie najlepszym zawodnikiem Kanonierów wydaje się być młody Emile Smith Rowe.

Opcji na opaskę poszukać można też w hicie kolejki, którym bez wątpienia są derby Manchesteru. Z jednej strony, z pewnością podbudowany kolejnym dobrym występem w Lidze Mistrzów Cris, z drugiej ruletka Guardioli, w której szczególnie atrakcyjnym wyborem, z uwagi na ograniczoną liczbę minut spędzonych na boisku przeciwko Brugge, wydaje się być w mojej ocenie KDB.

Poza tym Vardy zagra na wyjeździe z Leeds, a Kane Son pod wodzą nowego managera zmierzą się na wyjeździe z Evertonem.

Powodzenia, zielonych strzałek!

 

Kapitan GW11

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *