Arsenal, City i reszta

Mamy kolejną w tym sezonie podwójną kolejkę, w związku z czym opcji kapitańskich będziemy szukać przede wszystkim wsród drużyn, które zagrają dodatkowe spotkanie.

KDB – ponoć jest lepiej i są spore szanse na to, że wystąpi w derbach. Od GW20 gra w kratkę, na zmianę punktując i zaliczając blanki – gdyby seria miała się utrzymać, to na Old Trafford powinien wykręcić niezły wynik, a u siebie przeciwko Kanonierom rozczarować. Z United 1 bramka w 8 spotkaniach, przeciwko Arsenalowi 4 gole i 3 asysty w 11. Na pewno jedna z lepszych opcji, jednak żółta łuna dookoła jego nazwiska powoduje, że czuć pewien niepokój.

Auba – pauzował w FA Cup. Ostatnie dwa mecze w lidze to bramka z Newcastle i dublet przeciwko Evertonowi. W sobotnie popołudnie zmierzy się u siebie ze słabo broniącym West Hamem, który jednak z pewnością będzie uskrzydlony ostanim zwycięstwem przeciwko Soton. Do tej pory Gabończyk zanotował przeciwko Młotom gola i 2 asysty w 3 grach. W środę ruszy do Manchesteru na pojedynek z Obywatelami, którym w pięciu dotychczasowych spotkaniach nie strzelił ani razu (ani razu też nie asystując). Według bukmacherów odpowiednio 57% i 31%.

Cóż, szczerze mówiąc to dla mnie dwie najlepsze opcje na tę kolejkę. W przypadku Kevina niepokoi wprawdzie niepewna sytuacja kadrowa, jednak nawet pomimo faktu, że świeci na żółto i tak przy rotacji Pepa dawałbym mu większe szanse na plac w obu meczach niż jakiemukolwiek z pozostałych ofensywnych zawodników Błękitnych (choć biorąc pod uwagę zbliżający się rewanż z Realem, zdziwiłbym się, gdyby było to 2×90 minut). Mimo to, na szybko przyjrzyjmy się jeszcze innym opcjom grającym podwójną kolejkę.

Ster – wyobraźcie sobie, że przed pierwszą kolejką ktoś by Wam powiedział, że po 3/4 sezonu Ster będzie różnicą z posiadaniem ok. 15%, z czego sporą część stanowić będą  zombiaki. Rest w FA, pytanie jak przygotowanie kondycyjne, ale szanse na pierwszy skład są chyba spore. Problemem może być forma – Ster ostatni raz dał punkty w GW19 przeciwko Wilkom. Gdyby odpalił porwałby nas na ocean zieleni, ale ryzyko jest spore. Przeciwko United  grał aż 16 razy. 2 asysty. 0 bramek [zero]. Z Arsenalem 5 bramek i 3 asysty w 11. Odpowiednio 36% i 44%.

Kun – kolejna błękitna premium różnica. Prawie cały mecz w FA Cup. Trzy ostatnie kolejki z blankiem, wcześniejsze 3 to 6 trafień. Nieobliczalny. Nieobliczalna jest też liczba minut, które dostanie od Pepa. 9 bramek w 12 grach z United i aż 11 bramek, 2 asysty w 15 meczach z Arsenalem. Przeciwko Czerwonym Diabłom ponoć 52%, z Kanonierami 63%.

Mahrez – asysta z Leicester przerwała serie blanków. Odpowiednio 30% i 39%. Z United bramka i 3 asysty w 10 grach, przeciwko Arsenalowi gol i asysta w 9.

Jesus – zdaniem buków odpowiednio 45% i 57%. W FA zagrał cały mecz. Kolejna potencjalna ofiara rotacji Pepa. Przeciwko United 0G i 0A, z Arsenalem trafił raz i raz asystował.

Pepe – ostatnie dwa mecze to 22 punkty. W rundzie jesiennej z Młotami 12 pkt. (gol +asysta). Z City skończył z blankiem.

Lacazette – z Newcastle potrzebował 5 minut, by zaliczyć bramkę i asystę (9pkt.). Z Evertonem nie wyszedł wcale. Postawienie na Francuza może być ryzykowne. Według buków odpowiednio 43% i 23%. 2 bramki w 2  meczach z West Hamem, przeciwko City grał raz i trafił.

Poza tym, są też ofc inne opcje. Salah Mane postarają się na Anfield, by po kilku meczach posuchy Anglię znów zabolał wielki Liverpool. Jamie po odwołaniu w ubiegłym tygodniu imprezy tym razem robi nadzieję, że zabawi się w poniedziałek z Aston Villą. W gazie są Wilki (Jimmy, Jota, niesamowity w ostatnich kolejkach Doherty). Mimo to, skoro mamy DGW, to nie ma sensu kombinować i najlepiej postawić na kogoś, kto będzie miał szansą wystąpić dwa razy – dla mnie przede wszystkim Kevin albo Auba.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA