Kapitan DGW26

0

Krótki wpis na długą kolejkę

Przed nami DGW26. 17 spotkań. Dwa razy zagrają m.in. City, United, Leicester, Liverpool, Chelsea, Everton, Villa i Tottenham. Jest w czym wybierać.

Obywatele oba mecze rozegrają na Etihad – najpierw z West Hamem, następnie z Wolverhampton. Głównym problemem, jak zwykle, jest klęska urodzaju. Wstrzelenie się w rotację, przynajmniej na papierze, powinno owocować dobrymi punktami, niestety w przypadku City może nie być to takie proste. W środę przeciwko M’Gladbach całe spotkanie rozegrali GundoganCancelo, i Bilva. 80 minut na placu gry spędzili Foden Jesus. W 69 minucie boisko opuścił Ster, robiąc miejsce dla Mahreza. Z ławki, w końcówce wszedł również Kun, całe spotkanie przesiedział z kolei KDB. Czy to coś znaczy? Nie mam pojęcia. Jak wielokrotnie wspominałem, gdybym mógł wybrać jedną super moc, byłaby to umiejętność czytania w myślach Guardioli. Biorąc pod uwagę regularność występów i zjazd do szatni, dość bezpieczną opcją wydaje się być Sterling. Do tej pory Anglik przeciwko Młotom zaliczył 8 bramek i 8 asyst w 14 spotkaniach a przeciwko Wilkom 2 i 2 w 6. De Bruyne z West Hamem 3 bramki i 4 asysty w 10 a z Wolverhampton 1 gol i 2 asysty w 2. Obaj mają przy tym dość niskie posiadanie  (w chwili pisania odpowiednio 12,5% i 11,8%). Ważne z punktu widzenia najbliższych kolejek wydaje się również to, jaki wpływ na pozycję w drużynie (i na boisku) Gundogana będzie miał powrót De Bruyne.

Dwa mecze w Londynie rozegra United.  Najpierw z The Blues, następnie z Orłami. Bruno cztery ostatnie spotkania kończył z punktami (w sumie 45 oczek). Do tej pory z Chelsea gol i asysta w 3 meczach. Z Palace grał tyle samo razy, jednak nie brał udziału przy żadnym trafieniu.

Dwie ostatnie kolejki to dwucyfrówki Barnesa, który tym razem zmierzy się   z Arsenalem (u siebie) i z Burnley (na wyjeździe). Z Kanonierami Harvey mierzył się dwukrotnie jednak ani razu nie wpisał się na listę strzelców lub asystentów. Zdecydowanie lepiej wygląda jego bilans przeciwko The Clarets – 2 bramki i 3 asysty w 4 grach. Poza wciąż dość młodym gniewnym w Leicester wart uwagi jest też oczywiście stary lis Vardy. 

Na papierze stosunkowo łatwych rywali wydaje się mieć Everton – The Toffies zmierzą się na Goodison z notującym słabą serią Soton i na The Hawthorns z przedostatnim w tabeli West Bromem. Dwa ostatnie mecze z punktami kończył Richa na boisko przeciwko Liverpoolowi wrócił też DCL. 

Dwa razy z drużynami big six zmierzy się Chelsea (United u siebie i wyjazd do Liverpoolu). Biorąc pod uwagę plagę kontuzji w obronie The Reds, której efekty regularnie ostatnio dostrzegamy oraz fakt, że również defensywę Czerwonych Diabłów ciężko byłoby nazwać monolitem, ofensywni piłkarze Chelsea mogą okazać się niezłą opcją.

Drużynami, które spróbują wrócić na dobre tory są Liverpool i Spurs. Mistrzowie Anglii w niedzielę wieczorem zmierzą się na wyjeździe z Sheffield a w czwartek na Anfield z Chelsea. Gdyby szukać opaski wśród podopiecznych Kloppa, jedyną sensowną opcją wydaje się być Mo. Biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję ofensywną The Reds oraz fakt, że ich rywale w defensywie radzą sobie nieźle, byłby to chyba jednak wybór dość ryzykowny. Spurs czekają mecze z Burnley (u siebie) i Fulham (na wyjeździe). Duet Kane & Son ostatnio wyhamował. Tottki w 5 ostatnich spotkaniach zaliczyły raptem 3 trafienia (w tym 2 w meczu z WBA). Fulham w defensywie funkcjonuje ostatnio nieźle, Pope w bramce Burnley zadania Kogutom również nie powinien ułatwiać.

Powodzenia, zielonych strzałek!

Aktualne kursy na strzelców w dgw26

Kapitan DGW26

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *