Home FANTASY PREMIER LEAGUE Kalendarz Premier League na sezon 2022/2023 – suplement do podcastu CPNT

Kalendarz Premier League na sezon 2022/2023 – suplement do podcastu CPNT

0
0

Rozszerzenie naszej rozmowy z pierwszego odcinka CPNT.

  • 5 kolejek w sierpniu , GW5 we wtorek i środę. 3 kolejki we wrześniu i dopiero wtedy przyjdzie przerwa reprezentacyjna. Przerwa na Qatar2022 od 12 listopada do 26 grudnia. Tak jak widać na poniższym obrazku , który stworzył BenCrellin a tutaj znajdziecie jego kalendarz na ten sezon ( tak wiem, wszyscy wiedzą gdzie on leży w sieci)

 

  • Od sezonu 2011 do 2021 58% czystych kont zaliczyła drużyna która grała mecz na swoim stadionie.

  • Liczby poprzedniego sezonu, bo to pewnie na nich będzie się najczęściej opierali przy naszych wyborach.

  1.     Lisy na wyjazdach zagrali fatalnie w poprzednim sezonie, tylko 1 CS
  2.     Chelsea na wyjazdach radziła sobie lepiej w obronie niż w meczach u siebie.
  3.     Podobnie lepszą skuteczność w obronie w zespole Wilków, oni oprócz 7 CS na wyjazdach…nic wielkiego w sezonie nie pokazali, oczywiście jeżeli popatrzymy na same liczby. xG na      poziomie 1 to koniec tabeli.
  4.    Crystal Palace w meczach u siebie TOP4 . Warto zwrócić uwagę na xG 1.98 w meczach u siebie
  5.    Arsenal zdecydowanie inna drużyna w meczach u siebie xG 2.15 vs 1.18 na wyjazdach
  • w każdym sezonie mamy pary , gdzie zawsze jeden zespół zagra w kolejce mecz u siebie.  W tym sezonie tak prezentują się te pary:

 

Arsenal i Tottenham

Aston Villa i Bournemouth

Brighton i Leeds

Chelsea i Fulham

Leicester i Nottingham

Liverpool i Everton

City i United

Newcastle i Southampton

WHU i Brentford

Wolverhampton i Crystal Palace

 

  • TOP5 najlepszych kalendarzy

Manchester City

whu BOU new CRY NFO avl

Najlepszy kalendarz w pierwszych 6 kolejkach wylosowała drużyna Manchesteru City. 3 spotkania u siebie z Bournemouth, Crystal Palace i Notingham Forrest! Tak 2 beniaminków w 3 pierwszych meczach u siebie. Do tego spotkania pod rząd w meczach u siebie. Crystal Palace i Forrest. Brak spotkania z BIG6 w pierwszych 6 kolejkach. Właściwie , zostaliśmy postawieni przed faktem dokonamy , 3 zawodników City w składzie na GW1, ok minimum dwóch.

Liverpool

ful CRY mun BOU NEW eve

 

Właściwie to mamy bardzo podobny kalendarz do tego City, tylko z dwóch beniaminów mamy Fulham i Bournemouth.  Również dwa mecze pod rząd u siebie, tylko w 6 pierwszych spotkaniach Liverpool dostał dwa ciężkie wyjazdy. Ciężkie pod względem historycznym, Everton stracił 66 bramek w poprzednim sezonie a United 57. Nie trzeba dodawać, że jest to drugi biegun tabeli w której to prowadzi City i Liverpool z 26 bramkami.

Czy ten kalendarz oznacza 3 zawodników LFC? Być może. Dwóch ? z pewnością.

Arsenal

cry LEI bou FUL AVL mun

Arsenal i podobna historia, zespół Artety musi wycisnąć maksa z tego kalendarza. Również mamy dwóch beniaminków tak samo jak dwa mecze z rzędu u siebie.  Crystal Palace jakoś nie specjalnie leży Kanonierom, tylko jedno zwycięstwo w ostatnich 6 meczach ale już takie Leicester, to już tylko jedna porażka Arsenalu w ostatnich 6 meczach. Lisy mieli aż +7 przy xGA w poprzednim sezonie, 59 bramek straconych przy xGA66.

Chelsea

eve TOT lee LEI sou WHU

Czy to jest dobry kalendarz? To jest bardzo dobry kalendarz proszę Państwa. Everton 66 bramek straconych, Leeds 79 bramek straconych, Southampton 67 bramek straconych, Leicester 59 bramek straconych.  Z 7 najgorszych drużyn poprzedniego sezonu a jak odejmiemy Norwich i Watford to jeszcze Newcastle łapało się przed Lisami.  Podsumowując, z 6 spotkań 4 mamy z najgorszymi defensywami poprzedniego sezonu , więc zostają dwa derbowe mecz która można wrzucić do kategorii ciężkich. Czy znajdziemy lepszy kalendarz? tylko te powyżej. Nawet jeżeli nie masz beniaminków na rozkładzie.

Tottenham

SOU che WOL nfo whu FUL

Podobno Son znowu różnicą w tym sezonie..czy słusznie? Southampton pisałem powyżej a do tego Son tylko w jednym spotkaniu z ostatnich 6 przeciwko Świętym był bez gola. Wilki straciły 43 bramki , fakt..ale też ich xGA było aż o 15 wyższe i wyniosło 58 a wtedy zbliżamy się juz do Burnley czy Evertonu. Do tego dwa spotkania z beniaminkami, czyli Forrest i Fulham. czy to jest zły kalendarz? nie. czy inne zespoły mają lepszy kalendarz, być może np Wilki ale więcej można oczekiwać od Tottenhamu niż Wilków. Tak dla szybkiego porównania xG i xGA tych dwóch drużyn:

 

Podcast CPNT jest już dostępny do odsłuchania.

Jeżeli chcesz wesprzeć projekt CPNT to możesz to zrobić klikając w poniższy baner.

Jesteśmy też na:

      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *