HK WTF?

0
0

Dwa sezony z rzędu, rozpoczynałem sezon z Harrym sezon w FPL. Chociaż ludzie pukali się w czoło, śmiali się za plecami. Ja widziałem w nim duży potencjał na pkt. Racja była po ich stronie, teraz kiedy odpuściłem , koledzy przekonywali. Kane to potencjał na pkt, potencjał na opaskę co GW. Nie dałem się skusić, zostałem przy swoim zdaniu.

Nie miałem pewności, że dobrze robię, odpuszczając najlepszego zawodnika przed GW1. Wiedziałem, sierpień. Wiedziałem , Wembley. Ale wiedziałem też, że FPL lubi się naśmiewać z takich założeń. Panowie używali bardzo dobrych argumentów, aby przekonać mnie, że robię źle. Udało mi się wytrwać w postanowieniu. Zgodnie z myślą, lepiej grać samemu i przegrać niż zacząć grać tak jak inni. Nawet HIFI Banda nagrała o tym kawałek.

Pokazują palcem, mówią: „rób tak, będzie pięknie”
A kiedy nie wypala wszyscy umywają ręce

Kolega Garret miał racje, dwie pierwsze kolejki bez HK w składzie, będą ciężkie dla ludzkiej psychiki. Ciężko będzie znieść myśl, że nie masz go w składzie. Przyznaję, przesuwanie palcem po okranie, aby wczytywać nowe wpisy na TT, były okropnym przeżyciem.

kane new

Jak pokazują strzały z Newcastle, było bardzo prawdopodobne, że piłka wpadnie do bramki. Własnie tak, w wielu głowach, miał wyglądać ten pierwszy GW. Gdyby Kane, zachował swoją skuteczność z poprzedniego sezonu, piłka wpada do bramki 2 razy. Koledzy tańczą na meblach, niżej podpisany idzie zmywać naczynia, ewentualnie najmuje się dorywczo do zbierania truskawek.

Z Chelsea, było podobnie.

kane gw1

Znowu czekałem cały dzień, jak HK wróci do swojej skuteczności z poprzedniego sezonu ale na szczęście, przypomniał o sobie Alonso ( na wsi słyszano szał radości) a Kane trafił tylko w słupek. Chociaż, jego skuteczność, był już zdecydowanie lepsza.

Kiedy zgasły już światła, Alonso przestał już tak bardzo cieszyć w składzie, zaczynają się przygotowania do GW3. Wraca pytanie sprzed GW1 i GW2, czy uda się przeżyć GW bez Hk w składzie? W tych dwóch pierwszych kolejkach, HK oddał 14 strzałów, ale miał tylko 26% skuteczności. W poprzednim sezonie było 52%. Gdyby jednak, porównywać jego staty do dwóch pierwszych kolejek poprzedniego sezonu , to jest lepiej…w poprzednim sezonie, dwie pierwsze kolejki to tylko 6 strzałów i żenujące 16% skuteczności. Oczywiście, również bez bramki.

Jak długo potrwa jego indolencja strzelecka? Jak długo będzie strzelał po słupkach? czy ten sierpień jest aż taką klątwą której nie może jakoś obejść? Patrząc na jego liczbę żółtych kartek, jest mu ciężko. W pierwszych dwóch kolejkach ma już 2 kartki, a w całym, poprzednim sezonie uzbierał 3.

Zaczynając sezon bez HK w składzie, zakładałem, że strzeli bramkę z Newcastle, może nawet dwie. Z CFC liczyłem na zero. Później, widziałem mecz z Burnley i planowałem, że włożę go do składu. Kosztem kilku hitów ale jednak być musi na GW3. Pozwolę sobie napisać obiegową opinię, najlepszy wybór na C w nadchodzącej kolejce. Taki prosty plan, zachwiał się u samej podstawy. HK bez bramki, z tragiczną skutecznością. Nie taki był plan, nie tak to miało wyglądać.

Często widzę pytania, sprzedawać czy nie? Myślę , że trzeba go trzymać. Tak jak trzeba było trzymać Alonso, Austina czy Chicharito po GW1. Co zrobić z taką kasą za napastnika? Mounie in? Okazaki? Rooney?(może trzeba poczekać jak Sanchez wróci? Zobaczyć jaką ma formę i wtedy prosta wymiana?) Jak widzisz napastnika dziś , na którego warto postawić ( bo Lukaku to wszyscy mamy, prawda?) , to kliknij w transfers i po kłopocie. Masz przed sobą spokojny tydzień. Poza tym, mecz z Burnley, to miała być wisienka na torcie. Jedno z tych spotkań, dla których Kane znalazł się w drużynach na GW1. Opcja na TC.

Trudniej znaleźć odpowiedź na następujące pytanie, czy wstawiać go do składu po dwóch słabych kolejkach? Bo jednak sierpień, bo jednak Wembley, bo frustracja powoduje że spala się z każdą minutą bez bramki i znowu złapie żółtą. Bo trzeba sprzedać zawodnika, który jest teraz w formie a on takiej formy nie ma. Bo zaraz będzie spotkanie z Evertonem, które nie zapowiada się jako jedno stronie widowisko a defensywa Koemana jest jedną z lepszych w tym sezonie. Więcej znaków zapytania niż odpowiedzi.

Tak właśnie, FPL i HK spłatali nam wszystkim figla. Z jednej strony, mamy tych z Kanem w składzie. Chcących go sprzedać , bo przez dwie kolejki nic nie zrobił ( pytanie , ile zrobili zawodnicy w podobnych cenach?). Z drugiej, są tacy, jak ja. Widzący w nim największe zagrożenie przed GW3 i kombinujący od rana, jak go wstawić do składu. Takie to wszytko popieprzone.

PS. Sanchez spadł z ceny ostatnio, Kane możliwe że też spadnie. Następni w kolejce, Jesus i Aguero.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *