Gràcies Cesc!

0

Kilka ostatnich dni , przed GW1 spędziłem na tym, aby wstawić Cesca do składu. Nie było to łatwe zadanie, nie była to wymiana 1 do 1 , tylko trzeba było znaleźć około 1.5 mln. Jaki byłem szczęśliwy, kiedy się udało. Moja linia pomocy, w której upchałem Fabregasa , Zahę i KdB wyglądała pięknie. Miała rozjeżdżać świat FPL niczym walec. Okazało się , że tych 3 gości, ugrało łącznie 4 pkt.

Podobno , trzeba być cierpliwym w FPL. Cierpliwość w tym momencie, oznaczałaby zatrzymanie tej linii pomocy do GW2. Szukanie pozytywów w tym, że Zaha oddał 3 strzały , KdB 4 a Cesc miał 5 sytuacji stworzonych. Zabrakło trochę szczęścia aby liczby zamieniły się na pkt. Podobnie jak z Alonso , który był najgroźniejszym zawodnikiem Chelsea…

Tak wyglądam, ta spokojna i cierpliwa strona FPL. Poczekać, dać się wykazać. Bez nerwowych ruchów, unikać hitów. Tylko rozważne transfery. I tak dalej. Na szczęście, Fabregas dostał czerwoną kartkę i bądźmy szczerzy 2 pkt czy -1 z perspektywą braku minut w następnym GW jest lepszym obrotem sprawy, niż 2 pkt i czekanie na nie wiadomo co…Decyzja o transferze, została podjęta za Nas. Nie ma nad czym debatować, sprzedawać, czy nie sprzedać? Teraz pytanie jest następujące, za kogo go wymienić?

W takiej cenie, kiedy chcesz zrobić wymianę 1 do 1, wybór nie jest łatwy. I tak jak pisałem powyżej, najpierw przed GW1 spędziłem od groma czasu aby wstawić Cesca do składu, tak teraz, kombinowałem, za kogo go wymienić. Cały sobotni wieczór spędziłem nad tym, kogo wybrać z tych super pomocników do 7 mln. Jak mnie znacie, to wybór nie mógł być prosty. Zawsze muszę skomplikować sobie życie w FPL. Z chęcią widziałbym Ramseya, ale ten z ławki nie zawsze będzie miał wejście smoka. Willian jakoś mnie nie przekonuje w dalszym ciągu, poza tym, myślę że z graczy ofensywnych Chelsea, trzeba zbierać kasę na Moratę.

Zdecydowałem się na Xhakę w składzie. 10 pkt, 2 asyst, 2 bps, 5 sytuacji stworzonych, 4 strzały. Warto „zaryzykować” 5.5 mln i wstawić takiego zawodnika do składu. Nie skłamię, jeżeli napiszę. Ten wybór nie był dla mnie tak oczywisty. Już gdzieś tam czekał Doucouré , długo myślałem nad tym, czy Brady trafi z wolnego podczas GW2? i jeszcze kilka innych nazwiska, na takim jak Cork kończąc. Wnioski, po GW1 każdy wyciąga swoje, można się posiłkować tym świetnym wpisem Garreta, wnioski po GW1.

Jednak, poszedłem za tłumem. Zarobię trochę grosza. Może okaże się, że to właśnie Xhaka jest zawodnikiem, który najwięcej zyska w ofensywie po przejściu na 3-5-2? Tego dziś nie wie nikt, za to tłum w swoje masie i pędzie, zakupił go już w 100k przed GW2. Może tłum ma rację?

W kasie zostaje jeszcze 1.5 mln na kolejne zmiany i wzmocnienia aby jakoś przetrwać sierpień z FPL i od września obrać odpowiedni kierunek. Wróci Sanchez( może), wróci Coutinho( może), wróci(Hazard), Morata złapie formę fizyczną na 90 minut walki. Aguero strzela bramki. Drogo się robi, trzeba szukać tych zawodników, których pkt/cena będzie jak najwyższa.

Gràcies Cesc. Nawet udało mi się nie używać wulgaryzmów po Twoim występie na -1 pkt podczas GW1.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *