[mks_dropcap style=”letter” size=”20″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#008f5d”] Nie będę opisywał zasad Fantasy Premier League,[/mks_dropcap] jeżeli dopiero zaczynasz zabawę z Fantasy Premier League pod tym linkiem znajdziesz moje wprowadzenie do Fantasy Premier League. Teraz chciałbym skupić się na strategii jaka powinniśmy przyjąć przy kompletowaniu składu w Fantasy Premier League. Jeżeli grasz już dłuższy czas możesz sobie spokojnie odpuścić ten wpis
Kiedy w trakcie sezonu Twoje nadzieje będą wielkie a dostaniesz tak mało że nie będziesz miał ochoty logować się przez kilka dni będziesz mógł sobie zanucić pod nosem.
[mks_highlight color=”#008f5d”]You Can’t Always Get What You Want.[/mks_highlight]
Pierwsza sprawą jaka należy wziąć pod uwagę jest ustalenie w jakim ustawieniu chcesz grać? Nie ma sensu wybierać 15 równorzędnych czytaj równie drogich zawodników. Właściwie to proces wyboru swojego składu na najnowszy sezon Premier League możesz zakończyć klikając przycisk auto-complete Jeżeli będę grać 3 obrońcami to nie potrzebuje mieć na ławce 2 obrońców którzy nie wejdą na boisko przez kilka kolejek. Chyba jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nowy gracz proszący o opinie składu nie miał 15 równorzędnych zawodników. Więc radzę,
[mks_highlight color=”#008f5d”]Wybierz podstawowe ustawienie. Wtedy reszta będzie łatwiejsza[/mks_highlight]
Częstym zjawiskiem w drużynach jest dublowanie zawodników z jednej drużyny. Granie pomocnikiem i napastnikiem z jednej drużyny wydaje mi się zła decyzją. Jaka jest szansa że akurat duet Twoich zawodników z jednej drużyny w kolejnych meczach będzie do siebie podawał lub na zmianę będą strzelali bramki przeciwnikom? Wyjątkiem w poprzednim sezonie była para napastników Liverpoolu, Suarez Sturridge to był ten duet który w pewnym momencie dawał bardzo dużą przewagę nad konkurencją. Ja ten moment przespałem niestety. Jednak wydaje mi się że będę ponownie trzymał się swojej zasady w tym sezonie. Polecam,
[mks_highlight color=”#008f5d”]nie dubluj zawodników z jednego zespołu[/mks_highlight]
Gram tanią obroną, gdybym dostawał złotówkę kiedy to słyszę na początku sezonu. Nawet doświadczeni gracze Fantasy Premier League potrafią rzucić taki tekst. Czemu nie mówią gram dobrą obroną? Jedyny pomysł na obronę jaki jest w FPL to to że musi być tania? Jeżeli już uznałeś że miałem rację i nie wybrałeś 5 takich samych zawodników do obrony to teraz trzeba podjąć decyzję jacy to będą zawodnicy a właściwie w jaki sposób obrońcy mają zdobywać punkty do naszej drużyny. Obronę możesz zbudować w dwojaki sposób.
- polujesz na czyste konto. Typujesz zespół który ma największą szansę na czyste konto. Z tego zespołu wybierasz powiedzmy dwóch obrońców i bramkarza. Jeżeli Twoje przypuszczenia okażą się trafne to Fantasy Premier League nagrodzi Cię 18 pkt za odwagę.
- szukasz asyst i goli. Tak obrońcy strzelają bramki. Rzadko ale zawsze. Środkowy obrońca przeważnie po stałym fragmencie gry. Jednak to chyba boczni obrońcy są tym czego tak naprawdę poszukujesz. Właściwie to obrońcy grający jako skrzydłowi. Duet Cafu-RobertoCarlos to jest to czego potrzebujesz .
Kierując się tymi zasadami możemy łatwo zweryfikować czy wynik idzie zgodnie z planem. Patrząc na graczy w obronie oczywiście trzeba sprawdzić jak przedstawia się najbliższych gier danego zespołu. Nie można planować kupna 2-3 obrońców z jednego zespołu nie znając kalendarza meczy Premier League. Sprawdziłem kalendarz kilku pierwszych kolejek i jeżeli ceny zawodników Fantasy Premier League nie pokrzyżują mi planów to zawodnicy spisani w notesie znajda się w moim składzie. Jacy? Już spieszę z nazwiskami. Dowiesz się o nich chwile po deadlajnie 😛
[mks_highlight color=”#008f5d”]Obrona ma bronić czy atakować?[/mks_highlight]
Steven Gerrard, nazwisko które w poprzednim sezonie dawało dużo do myślenia. Dla mnie była to nauka odnośnie samej gry, tyle lat człowiek gra i dalej może być zaskoczony przez Fantasy Premier League. Nauka była prosta i bolesna zarazem. Trzeba mieć w składzie zawodnika który wykonuje stałe fragmenty. Chyba musze to zdanie zapisać w kalendarzu i wrzucić przypomnienie co tydzień. Jeszcze teraz na początku sezonu będzie „łatwo” wstawić do składu kilku zawodników od stałych fragmentów gry, jednak im dalej w sezon tym trudniej będzie dotrzymać tej ważnej zasady. Praca domowa na jeden z wieczorów przed startem sezonu to wkomponowanie 3 zawodników którzy wykonują stałe fragmenty gry w swoich drużynach Premier League. Rożny, wolny czy karny od teraz musisz czytać jako szanse na punkty za asystę lub bramkę. Każdy zawodnik który podchodzi do stałego fragmentu gry jest bardzo dużą przewagą nad Twoimi przeciwnikami.
[mks_highlight color=”#008f5d”]
Znajdź zawodnika od stałych fragmentów gry. Zawsze posiadaj w składzie zawodnika od stałych fragmentów gry.[/mks_highlight]
Czy ktoś z szanowanych graczy zastanawiał się jak wiele w jego życiu znaczy liczba 4? CZTERY punkty minusowe za dodatkowy transfer, dużo to czy mało w całym rozrachunku jakiś 2k punktów na koniec sezonu? W Fantasy Premier League na naszej drodze napotkamy trzy filozofie podejścia do tematu.
- Pierwszy typ gracza, nie robi transferów minusowych w sezonie. Oczywiście zdarza się ale w całym sezonie będzie miał max 20-24 punkty na minusie.
- Drugi typ gracza, minus cztery ma wpisane w swojej ruchy transferów już od pierwszej kolejki. Nie patrzy na ujemne punkty ale też nie robię więcej ujemnych punktów niż 8.
- Trzeci typ gracza, minus cztery jest nie zauważalne dla niego. Tutaj gra zaczyna się od minus 8, kończy się na 12 lub 16 ujemnych punktów.
Co sezon myślę że będę grał kolejny sezon jako typ pierwszy, jednak do tej pory układało się to tak że 90% byłem jako typ drugi i po 5% dla pozostałych typów. Może teraz się uda?
[mks_highlight color=”#008f5d”] Trzymać nerwy na wodzy [/mks_highlight]
Podsumowując, dobrze przed sezonem ustalić kilka zasad według których będziemy grać. Jednak nie wolno zapominać że zasady te nie mogą krępować naszych ruchów. Nie można zakładać klapek na oczy, trzeba cały czas czytać grę i szukać najlepszego wyjścia z sytuacji. Dostosowywanie się do sytuacji, chyba tak to powinno wyglądać. I pamiętaj
[mks_highlight color=”#008f5d”] Feel, don’t think. Use your instincts. [/mks_highlight]
Właśnie siedzę i knuję o #FPL. szukam drugiego, lepszego Odemwingie #dziwneprzeczucie4ever