Home DRUŻYNA_FPL Drużyna Bloga na GW5

Drużyna Bloga na GW5

0
0

„Szczęście jest motylem: próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie na twoim ramieniu.”

Cytat z Anthony’ego de Mello otwiera wpis z Drużyną Bloga. Czasem tylko spokój może nas uratować. W obliczu kryzysu nerwowe ruchy, tylko komplikują sytuację. I choć lepsze jest wrogiem dobrego, to jednak „lepszy znany diabeł niż nieznany”.
Dlatego aż 4 graczy zostaje z zeszłego tygodnia. Mało młodzieńczego polotu, dużo małżeńskiej rutyny.

W bramce Hennessey (4.5) – Tomkins i Zaha wracają do składu, a wraz z nimi nadzieja na wygraną i czyste konto Orłów. Zresztą Orły wygrały wszystkie 3 wyjazdowe spotkanie z Terierami bez straty gola.

Alonso (6.8) – podjęcie skalkulowanego ryzyka dając Alonso na kapitanie może się opłacić. Skład na tą kolejkę bez Marcosa by nie przeszedł. Drugi najwyższy wynik (po Holebasie) w points per milion  = 6.6. Inwestycja w Alonso jak widać, póki co się zwraca.

Doherty (4.4) – Wilki się rozkręcają. Mecz z Burnley czystego konta nie gwarantuje, tym bardziej że „zbójcerze Dyche’a” ostatnio lepiej prezentują się w ataku niźli w obronie, ale Irlandczyk grający na wahadle ma najwięcej „dośrodkowań z gry” w drużynie (11) oraz jest drugi w strzałach za Jimenezem (7). Zmotywowany niefortunnym samobójem walczy o odzyskanie swojego dobrego imienia.

Cedric (4.4) – świetny mecz z Cedrica z Palace. Siłą reprezentanta Portugalii są dośrodkowania, co wiadomo nie od dziś. Na 19 meczów wyjazdowych w zeszłym sezonie Mewy wygrały tylko 2, teraz oba póki co przegrali. Za wynik 1:0 bukmacherzy płacą najmniej.

Pomocnicy:

Hazard (10.7) – Chelsea przegrała 1 mecz domowy na 51 spotkań rozegranych z beniaminkiem. Hazard strzelił gola w meczu z Islandią podtrzymując formę i przy okazji się nie zepsuł (uff!). Eden grał dwa razy z Cardiff i strzelił im 2 gole (bez asyst). Póki co dawał punkty w każdym z 4 meczów w tym sezonie. Mr. Consistent.

Sterling (11.0) – pominięty na początku sezonu Raheem ma tylko 2,5% posiadania. Dziś potwierdzono, że chłop jest zdrowy na sobotę. W 2 na 3 mecze City strzelał gola, oddając przy tym 8 strzałów. Przy gorszej formie Sane i Mahreza, Sterling powinien wybiec w pierwszej 11-tce. W zeszłym sezonie 6 razy w meczach domowych uzyskiwał dwucyfrowe wyniki w FPL.

D.Silva (8.5) – Też 8 strzałów (tyle co Ster) to najwięcej z pomocników City. Statystyki: 2.9 strzału i 4.8 kluczowych podań na 90min. xA na poziomie 0.49, a expected golas + assists = 0.82. Grać będzie na pewno, więc przeciwko obronie Fulham są szanse na punkty Davida.

Maddison (6.6) – jako reprezentant Niszowych Wyborów i potencjalna skarbonka. James wykonał 9 z 13 rożnych Lisów, więc asysty przyjdą. Średnio ma 2 strzały na mecz (również tyle miał w zeszłym sezonie). Bournemouth u siebie straciło 30 goli w 19 meczach domowych zeszłego sezonu, a w tym utrzymało czyste konto jedynie z impotentnym strzelecko Cardiff.

W ataku:

Aguero (11.3) – Aguero odpoczął i zagra u siebie z zespołem, który się nie zamuruje. W meczach z udziałem Fulham w tym sezonie padały średnio 4 gole. W City strzelać może każdy, ale Aguero dawał punkty w obu meczach domowych (20 i 6). Fulham dopuściło do 28 strzałów w światło bramki (3 najgorszy wynik), City zaś oddało ich najwięcej w lidze (36).

Lacazette (9.4) – 6 strzałów z boxa (5 celnych). Gol, asysta i 12 pkt FPL z Cardiff dają szansę na podobny wynik ze Srokami. Emery nie przyznał, że zagrają na dwóch napastników, ale chyba widział że to zadziałało. Newcastle mogą przykładem Cardiff zaatakować, a przecież sami dopuścili do aż 11 szans na gola dla przeciwników i tylko raz zachowali czyste konto.

Wilson (6.2) – Callum Wilson to snajper. Jest widoczny, pokazuje się do gry. Leicester grając na wyjazdach dwukrotnie czystego konta nie utrzymało a Wisienki oprócz meczu z The Blues, strzelały po 2 gole w meczu. 14 oddanych strzałów to najwięcej z graczy Bournemouth.

Bettinelli (4.4), AWB (4.1), Bennett (4.1) i Hojbjerg (4.4) występują w tym odcinku, jako tania, grająca ławka.

5 kolejka wchodzi oczywiście do punktacji września w wyścigu o ostatnią FIFĘ 18 na xBoxa. O następnych konkursach poinformujemy niedługo 🙂

Aguero na C. Ważne, że Kun jest zdrowy i czuje się „najlepiej od lat”. Takiego samopoczucia właśnie życzymy Wam na weekend!

Z surferskim pozdrowieniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *